ضرورت اصلاح نژاد زنبور عسل در کشور

موضوعات : اخبار

ضرورت اصلاح نژاد زنبور عسل در کشور

اکونیوز: مدیر عامل اتحادیه زنبورداران استان تهران در گفتگو با اکونیوز گفت: برای رفع مشکل ژنتیکی زنبورهای عسل اصلاح نژاد زنبور عسل ضروری است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، مهندس"محمد ولی فرهنگی" با بیان این مطلب افزود: با وارد کردن هبیرید جدید زنبور عسل نیز می توان باعث ایجاد تغییری اساسی در میزان تولید عسل در کشور شد.

وی با اشاره به عارضه CCDدر زنبورداری کشور گفت: این عارضه باعث خسارت سنگین زنبورداران و کاهش 50 درصدی تولید عسل در کشور شده است.

فرهنگی تصریح کرد: داروهایی که برای کنترل این عارضه توزیع شده، با معیار بین المللی هماهنگ نیست وبه دلیل باقیمانده سموم مشکلاتی را برای صادرات ایجاد کرده است.

وی افزود: حدود 90 هزار کندو زنبور عسل در استان تهران توانایی تولید بیش از پنج کیلو عسل را در هر کندو دارند . با ایجاد شدن عارضه CCDنباید منتظر این میزان تولید باشیم البته این عارضه گریبانگیر همه زنبورداران نشده است.

مدیرعلمل اتحادیه زنبورداران استان تهران خاطرنشان کرد: با ملحق شدن نیرویی از طرف سازمان دامپزشکی برای جبران و تامین خسارات وارده کمبودی در تولید عسل نخواهیم داشت.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : شنبه 4 تير ماه 1390
  • 4894 بازدید
  • 0 نظر