عده‌اي سودجو و فرصت‌طلب اعتبار عسل سبلان

موضوعات : اخبار

عده‌اي سودجو و فرصت‌طلب اعتبار عسل سبلان را زير سوال برده‌اند

عضو هيات رئيسه اتاق بازرگاني صنايع و معادن استان اردبيل گفت: عده‌اي سودجو و فرصت‌طلب با عرضه عسل‌هاي تقلبي به قيمت‌هاي بسيار گران، اعتبار عسل سبلان را زير سوال برده و نام آن را خدشه‌دار کرده‌اند.

عبدالرضا بي‌گناه در گفت‌وگو با ايسنا تصريح كرد: عرضه عسل‌هاي تقلبي در فصل مسافرت به اوج خود مي‌رسد که افراد سودجو با استقرار در مسيرهاي مسافران و درست کردن نوعي تله که بيشتر آنها نيز از مناطق ديگري مي‌آيند، عسل‌هاي تقلبي را به مسافران مي‌فروشند.

وي با بيان اين که هيچ برخورد جدي از سوي مسئولان و ارگان‌هاي مربوطه با اين افراد نمي‌شود، افزود: اگر وضعيت با همين اين روال ادامه يابد، در آينده نه چندان دور اثري از عسل سبلان و شهرت جهاني آن باقي نخواهد ماند.

وي افزود: زنبورداران غيرواقعي امروز صنعت زنبورداري، توليد عسل، فروش و صادرات آن را زير سوال برده‌اند.

وي ادامه داد: يکسري از مسائل نيز صادارت عسل را تحت‌الشعاع قرار داده است و صادرات اين محصول واقعا راضي کننده نيست، چون عسل سبلان بيشتر به کشورهاي حوزه خليج فارس صادر مي‌شد و بحران‌ها و مسائل سياسي حاکم بر اين کشورها تاثير منفي بر بازار صادرات عسل در اين کشورها گذاشته است.

عضو هئيت رئيسه اتاق بازرگاني و صنايع ومعادن اردبيل با توصيه به اين که مسافران و همشهريان در خريد عسل به خصوص عسل بدون موم دقت لازم را داشته باشند، گفت: عسل‌هايي که بدون آرم شرکتهاي توليدي به فروش مي‌رسند، قابل اطمينان نيستند.

وي بر ساماندهي و نظارت بر فروشندگان عسل در مسيرهاي تردد مسافران مخصوصا "مسير آستارا - اردبيل – سراب"، تاکيد كرد و گفت: سازمانهاي بازرگاني، بهداشت، علوم پزشکي، استاندارد، دامپزشکي و تشکلهاي زنبورداران که مسئوليت مستقيم در اين خصوص دارند، بايد تدبير و حساسيت‌هاي لازم را در اين خصوص داشته باشند تا بيش از اين اعتبار و شهرت جهاني عسل سبلان از بين نرود.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : سه شنبه 12 مهر ماه 1390
  • 2750 بازدید
  • 0 نظر