تالار مخصوص تولید کنندگان عسل تغذیه ای

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
tanha
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان
تشکر کرده: 69 دفعه
تماس:

Re: تالار مخصوص تولید کنندگان عسل تغذیه ای

پست توسط tanha »

با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
به نظر من ما خودمون نباید بیشتر از این عسل تغذیه ای رو تخریب کنیم که به مراتب بهتر از شکر و نبات و مربا و قند و شکلات و شیرینیجان و سایر محصولات شیرینی است که مضرات زیادی برای انسان دارد . در مورد عسل تغذیه ای باید این نکته رو به خاطر داشته باشیم در هر صورت زنبور رو این عسل کار کرده و آنزیم های مختلفی در این عسل وجود دارد و همینطور رنگ و مزه و بوی این عسل در درجه پایینتری رنگ و مزه و بوی گلهای منطقه است در نتیجه اینطور نیست که عسل تغذیه ای صرفا شکر باشد و حتما در درجه پایینتری خواص گلها رو هم داره ولی طبیعتا عسل طبیعی خواص خیلی بالاتری دارد . در نتیجه ما باید نسبت به نیاز بازار و قدرت خرید مردم بتونیم از هر دو عسل تولید داشته باشیم و هر کدوم رو با قیمت و به اسم خودش بفروشیم و در فروش صداقت داشته باشیم . من خودم بعد از برداشت عسل طبیعی که در چند سال اخیر با توجه به خشکسالیها و وضعیت آب و هوا خیلی هم کم بوده عسل تغذیه ای هم تولید میکنم و هر کدوم رو به قیمت خودش میفروشم .
پیشنهاد من در مورد نامگذاری این دو عسل این است.
[CENTER][JUSTIFY] عسل تغذیه ای = عسل صبحانه[/JUSTIFY][JUSTIFY] عسل طبیعی = عسل دارویی

[/JUSTIFY][/CENTER][CENTER]ما میتونیم با توضیح دادن خواص هر کدوم از این تولیدات هر دو این محصولات رو بفروش برسونیم [/CENTER]

وَ اللَّهُ يَرْزُقُ مَنْ يَشاءُ بِغَيْرِ حِسابٍ
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

مثالی به ذهنم رسید می خوام بگم.

تو بازار دو نوع کره وجود دارد. یکی کره حیوانی (کره ای که از شیر تهیه می شه) یک نوع دیگر هم هست به نام کره گیاهی یا مارگارین (که از روغن های گیاهی تهیه می شه).
آیا این تقلب هست؟

اگر کره گیاهی را به جای کره حبوانی بفروشه خوب معلومه تقلبه. ولی وقتی روش نوشته کره گیاهی دیگه تقلب نیست.

من فکر می کنم روی همه بسته بندی های عسل باید درصد ساکاروز نوشته بشه. اونوقت هر عسل بسته به کیفیت به قیمت مناسب خودش به فروش می سه.

الان تو بازار باید زبون دار باشی و با هزار کلک طرف را قانع کنی که عسل شما رو بخره که این درست نیست. من عسل طبیعی دادم به طرف رفته مصرف کرده برگشته می گه عسلت خوب نبود. می گم چرا اینطور فکر می کنی می گه "خیلی شیرین بود". برعکس عسل تغذیه دادم خیلی راضی بود.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

tanha نوشته شده:با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
به نظر من ما خودمون نباید بیشتر از این عسل تغذیه ای رو تخریب کنیم که به مراتب بهتر از شکر و نبات و مربا و قند و شکلات و شیرینیجان و سایر محصولات شیرینی است که مضرات زیادی برای انسان دارد . در مورد عسل تغذیه ای باید این نکته رو به خاطر داشته باشیم در هر صورت زنبور رو این عسل کار کرده و آنزیم های مختلفی در این عسل وجود دارد و همینطور رنگ و مزه و بوی این عسل در درجه پایینتری رنگ و مزه و بوی گلهای منطقه است در نتیجه اینطور نیست که عسل تغذیه ای صرفا شکر باشد و حتما در درجه پایینتری خواص گلها رو هم داره ولی طبیعتا عسل طبیعی خواص خیلی بالاتری دارد . در نتیجه ما باید نسبت به نیاز بازار و قدرت خرید مردم بتونیم از هر دو عسل تولید داشته باشیم و هر کدوم رو با قیمت و به اسم خودش بفروشیم و در فروش صداقت داشته باشیم . من خودم بعد از برداشت عسل طبیعی که در چند سال اخیر با توجه به خشکسالیها و وضعیت آب و هوا خیلی هم کم بوده عسل تغذیه ای هم تولید میکنم و هر کدوم رو به قیمت خودش میفروشم .
پیشنهاد من در مورد نامگذاری این دو عسل این است.
[CENTER][JUSTIFY] عسل تغذیه ای = عسل صبحانه[/JUSTIFY][JUSTIFY] عسل طبیعی = عسل دارویی

[/JUSTIFY][/CENTER][CENTER]ما میتونیم با توضیح دادن خواص هر کدوم از این تولیدات هر دو این محصولات رو بفروش برسونیم [/CENTER]

من با شما موافق هستم.

عسل موجود در بازار
95 درصد تغذیه ای
5 درصد خالص

زنبوردار
99.9درصد : تولید کننده عسل کاملا خالص (البته تعداد کمی از آنها صداقت دارند)
0.1 درصد : تولید کننده عسل تغذیه ای (زنبوردای صادق که دائما هم بخاطر همین صداقت بهش توهین می شه)

تولید عسل تغذیه ای گناه نیست. فروش به عنوان خالص کناه هست.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
13490
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

پست توسط 13490 »

سلام من خودم تولید کننده عسل طبیعی هستم وسالی 1 الی 1.5 تن عسل طبیعی دارم و چون درامد زندگیم از جای دیگه تامین میشه علاقه ای به تولید عسل تغذیه ای ندارم ولی

اسامی که برای عسل پیشنهاد دادید ( عسل صبحانه و عسل دارویی ) خیلی عالیه قبلا از اسم عسل شرکتی استفاده می شد اگه موافقیذ از همین اسامی برای معرفی عسل

استفاده بشه اون دوستی هم که پیشنهاد داد درصد ساکارز روی شیشه عسل درج بشه به نظر من حرف بسیار پسندیده ای زده تصویر
Hosein7
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: رشت
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط Hosein7 »

درود
خب اصلا عسل تغذیه ای رو چطور باید تولید کنیم؟
منظورم اینه از چه زمانی تا چه زمانی باید شهد داد، و برای هرکندو به طور متوسط چند کیلو شکر؟
اگه عسل طبیعی رو درپایان تابستان برداشت کنیم با توجه به سرد شدن هوا وقتی برای تولید عسل تغذیه ای میمونه؟
تازه کاری این چیزارم داره دیگه تصویر
نمایه کاربر
sadegh63
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط sadegh63 »

تصویرسلام دوستان من هر دو عسل رو توليد ميكنم زماني كه به فروشكاه ها- لبنياتي ها -عمده خرها ميدم نوعش رو ميكيم باقيمت مشخص ؟؟ اين افراد براي سود بيشتر سر مشتري كلاه مي زارن تقصير زنبور دار جيه ؟؟؟؟ اكر هم درصد روي شيشه باشه يعني سود كم برا اونا عدم تمايل به خريد ؟ باز ما ضرر ميكنيم تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 5 مهمان