هنگام خریدکندو به چه نکاتی توجه کنیم؟

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
sunstar
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: همدان
تماس:

هنگام خریدکندو به چه نکاتی توجه کنیم؟

پست توسط sunstar »

سلام
من دیروز یک آگهی در نیازمندی های شهرخودمون دیدم که شخصی میخواد 20 کندو عسل بفروشه
من چند روزی هست که مطالعات تقریبا مفصلی در مورد پرورش زنبور دارم انجام میدم وتقریبا قصد خرید دارم اما شخصی میگه بهترین زمان برای خرید کندو فصل زمستان هست چون در اون موقع تعداد زنبور های واقعی در کندو حضور دارند، الانم که فصل تابستانه ومن هم یک بی تجربه
بنظر شما آیا الان اقدام بکنم برای خرید واگر بخوام کندو بخرم باید به چه نکاتی توجه داشته باشم وچه سوالاتی از زنبور دار بکنم؟
ممنونم از پاسخگویی شما عزیزان

نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

Re: هنگام خریدکندو به چه نکاتی توجه کنیم؟

پست توسط Kismar »

sunstar نوشته شده:سلام
من دیروز یک آگهی در نیازمندی های شهرخودمون دیدم که شخصی میخواد 20 کندو عسل بفروشه
من چند روزی هست که مطالعات تقریبا مفصلی در مورد پرورش زنبور دارم انجام میدم وتقریبا قصد خرید دارم اما شخصی میگه بهترین زمان برای خرید کندو فصل زمستان هست چون در اون موقع تعداد زنبور های واقعی در کندو حضور دارند، الانم که فصل تابستانه ومن هم یک بی تجربه
بنظر شما آیا الان اقدام بکنم برای خرید واگر بخوام کندو بخرم باید به چه نکاتی توجه داشته باشم وچه سوالاتی از زنبور دار بکنم؟
ممنونم از پاسخگویی شما عزیزان

چون شما از کلنی..کندو ... زنبور اطلاعات کاملی نداری بهتره اول اسفند ماه 93 برای خرید اقدام کنید..در غیر این صورت امادگی تلفات سنگین رو از حالا تا اول اسفند ماه داشته باشید...
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام اصولا بهترین موقع برای خرید کندو از نظر متخصصین این امر بهمن ماه است که جمعیت کندو نشان دهنده قدرت واقعی کندو در جمع آوری شهدوگرده وجمعیت ومحصول دهی آن در سال جدید است برای خرید کندو از نظربنده هر زمانی میتوان اقدام نمود به شرط آنکه حساسیت شدید یا بهتر است بگویم حساسیت نداشته باشی اگر تجربه زیادی در این زمینه کسب نموده ای نصف بیشتر راه را رفته ای ایرادی ندارد که آنها را خریداری کنی ولی قبل از خرید کندوها از فروشنده درباره نوع نژاد زنبورها سن ملکه ومدت استفاده از جعبه های کلنی وتعداد قابهای حاوی لارو وذخیره گرده در کندو سوال کن انشاالله در سال بعد با کار کردن با کندوها تمامی مراحل زیست شناسی را به طور کامل فرامی گیری در ضمن چند کتاب زنبورداری هم مطالعه کن .
نمایه کاربر
sunstar
محل اقامت: همدان
تماس:

پست توسط sunstar »

جایی خوندم که چون در ماه اسفند وبهمن هوا سرد هست و اگر برای دیدن جمعیت کندو ،درب کندو را باز کنیم موجب تلفات لارو ها می شود وبه همین خاطر زمان خوبی نیست برای خرید
نظر شما چیه؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

sunstar نوشته شده:جایی خوندم که چون در ماه اسفند وبهمن هوا سرد هست و اگر برای دیدن جمعیت کندو ،درب کندو را باز کنیم موجب تلفات لارو ها می شود وبه همین خاطر زمان خوبی نیست برای خرید
نظر شما چیه؟

با سلام بستگی به منطقه فرق میکنه اسفند ماه ماه مناسب برای خرید در مناطق گرمسیر و بهترین موقع خرید فروردین ماه برای مناطق سردسیر می باشد ادرس زیر را مطالعه نمایید:

https://www.google.com/search?q=%D8%AE% ... gws_rd=ssl
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان