اسید فرمیک یا اگزالیک اسید؟

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
Taherkhani
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تاکستان
تشکر کرده: 100 دفعه
تماس:

اسید فرمیک یا اگزالیک اسید؟

پست توسط Taherkhani »

با سلام
در مورد اسید فرمیک (لینک مربوطه) و اگزالیک اسید (لینک مربوطه) اطلاعات خوبی توسط دوستان ارائه شد و مزایا و معایب احتمالی آنها اعلام شد.
کسانی که از این دو اسید استفاده کردن لطفا تجربیاتشون رو اعلام کنن.

من خودم هر جفت این اسیدها رو خریداری کردم ولی هنوز نتونستم مطمئن بشم که کدوم بهتره؟
البته بدلیل اینکه بقول آقای جهانی تو استفاده از اگزالیک اسید احتمال ملکه کشی کمه ، شاید مناسب تر باشه. ولی کلنی حتما باید فاقد تخم و لارو باشه.
در صورتی که در اسید فرمیک می توان در دوران پرورش نوزاد استفاده شده و حتی کنه های داخل حجره ها رو هم از بین برد (طبق مقاله مربوط به تحقیقات آقای بحرینی و همکارانشون که در بخش مقالات سایت وجود داره).

به نظر شما کدوم یک از این دو اسید کاربردی و اثرگذار تره ؟تصویر

نمایه کاربر
mohammadfath
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

Re: اسید فرمیک یا اگزالیک اسید؟

پست توسط mohammadfath »

سلام

من نمی دونم چرا اقای جهانی فرمودند که تخم ولارو نباشه و خیلی دوس دارم دلیلش رو بدونم تصویر ولی ما به تخم ولارو کاری نداریم چون خیلی بهتره که از بالا روی زنبورها اسپری کنیم تصویر فکر نمی کنم مشکلی ایجاد کنه اگر زمانی باشه که تخم و لارو نباشه هوا سرد شده ودردسر زیادی داره . ولی در مورد استفاده از این دو اسید حالا به جز مزایا ومعایبی که هر دو دارن خو اگر اسید اگزالیک جواب بده وشما هم حوصله داشته باشید وقابها رو در بیاورید و روی انها اسپری کنید خیلی بهتره به این دلیل که اگر داخل عسل هم بره مشکلی نداره چون فکر کنم خود عسل هم مقداری اسید اگزالیک داشته باشه.من خودم از اسید اگزالیک استفاده نکردم ولی اطلاعاتی که دارم و بخوام انجام بدم به این صورته که پودر اون رو تهیه می کنم و چیزی که الان در بازار هست پودر 96 درصد چینیه و طبق اطلاعاتی که دارم با این نوع چینی باید 30 گرم در لیتر درست بشه (در یک لیتر شربت 1به1 حل )می کنم وبرای یک کندوی 10 قاب 100 سی سی نیاز هست یعنی برای یک قاب در حدود 10 سی سی از بالا بر روی کندوها اسپری می کنیم .
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: اسید فرمیک یا اگزالیک اسید؟

پست توسط mellifera »

[CENTER]ادرس اصلي اين مبحث:

forum-f21/topic-t1394-25.html[/CENTER]
قفل شده قفل شده