ریزش زنبورها در شمال

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

ریزش زنبورها در شمال

پست توسط blackbil »

دوستان گرامی سلام .
من به دلیل موقعیت شغلیم در تهران هستم و زنبورهام در شمال توسط پدرم نگهداری میشه و معمولاً هفتگی به اونها سر می زنم، اما دو هفته است به شمال نرفته ام....

بعد از این مقدمه نسبتاً طولانی، حدود 10 روزی است که در شمال (بخصوص گیلان) باران می بارد و هوا مساعد زنبورداری نیست. پدرم امروز زنگ زد و می گفت زنبورهای همسایه ها به شدت در حال ریزش هستند و حتی چندین نفر از کسانی که از اطراف اردبیل زنبورهایشان را به مناطق چلگه ای گیلان و تالش کوچ داده بودند، به دلیل ریزش دارند زنبورها را از این مناطق به جاهای دیگر کوچ می دهند.
خوشبختانه هنوز زنبورهای من و یکی از همسایه ها ریزش ندارند. چون TNT و فوماژیلین داده بودیم. تا الان هم با مولتی ویتامین اونهارو تغذیه می کردیم. البته به پدر سفارش کرده ام که فردا فوماژیلین بدهند و 5 روز بعد تکرار کنند زیرا با توجه به بارش مداوم باران به نوزما مشکوک شده ام...لطفاً راهنمایی کنید که :
آیا امکان سرایت این عارضه یا بیماری به زنبورستان من نیز هست؟
علت ریزش تو شمال تو این موقع چه می تواند باشد؟
و در آخر اینکه:
چه کنم و چه کاری برای زنبورداران همسایه می توان انجام دهم؟
پیشاپیش سپاسگزارم از راهنمای ها و همراهی هایتان. تصویر

Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

Re: ریزش زنبورها در شمال

پست توسط hosseinkhan »

با سلام.اگه قرار باشه زنبورا با بارش بهاره نوزما بگیرن همون بهتر که همشون بمیرن.من خودم کندوهام تو مازندرانه. و مشکل بارون رو منم دارم.ریزش به خاطر اینه که هوا یهو بارونی میشه و زنبورای پروازی که بیرون هستن دیگه نمیتونن برگردن.نیازی به این همه دارو و درمون نیس.فقط تو این هوا باید آبشکر داد.
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

امکان سرایت نوزما از سایر زنبورستان های مجاور به جای شما هم امکان پذیر است و چنانچه زنبورستان های مجاور هم با شما اشنا هستند بهتر است که درمان هم زمان بین شما و ان ها انجام گیرد.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
m63
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران
تشکر کرده: 38 دفعه
تماس:

پست توسط m63 »

م دیروز جلوی یکی از کندوهام حدود 300 تا 400 تا زنبور یک جا جمع شده بودن و در حال مرگ بودن و داخل کندو نمی رفتن .هوا هم که این روزا بارندگی.از یکی سوال کردم چرا اینطوری شد.گفتش که کندو بچه داده اومدن بیرون بعد هوا که دیدن بارونه این حالت پیش اومده .الان نمی دونم چقدر حرفش درسته .منتظرم هوا آفتاب بشه ببینم داخل کندو چه خبره.البته کندوم جمعیتش در حد 9 تا 10 قاب بود ولی 3 ،4 روز قبل که کندو رو بررسی می کردم خبری از شاخون نبود.لطفا یکی راهنمایی کنه.
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

پست توسط blackbil »

حسین آقای عزیز، آب شکر را همه زنبوردارن منطقه در حال حاضر به زنبورها می دهند. فکر نمی کنم این ریزش از سردی هوا باشه. توی مازندران از این گونه ریزش خبری نیست؟

آقا فرامرز موافقم با نظر شما. امروز به چند نفر از دوستان گفتم همزمان از فوماژیلین استفاده کنند.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

m63 نوشته شده:م دیروز جلوی یکی از کندوهام حدود 300 تا 400 تا زنبور یک جا جمع شده بودن و در حال مرگ بودن و داخل کندو نمی رفتن .هوا هم که این روزا بارندگی.از یکی سوال کردم چرا اینطوری شد.گفتش که کندو بچه داده اومدن بیرون بعد هوا که دیدن بارونه این حالت پیش اومده .الان نمی دونم چقدر حرفش درسته .منتظرم هوا آفتاب بشه ببینم داخل کندو چه خبره.البته کندوم جمعیتش در حد 9 تا 10 قاب بود ولی 3 ،4 روز قبل که کندو رو بررسی می کردم خبری از شاخون نبود.لطفا یکی راهنمایی کنه.
والا مشخصاتش كه دليل بر بچه كندو هستش.
نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پست توسط yasna »

برای استرس حاصل از گرما .سرما .خشک سالی و گرد و غبار از کنسانتره ep6اسپادانا مکمل استفاده کنید من در ماه 2یا 3بار استفاده میکنم وتا حالا مشکلی نداشم
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

سرما و باد چند رو قبل تلفات رو خیلی زیاد کرد متاسفانه.

جلوی کندوهام سیاه شد متاسفانه....

متاسفانه تو این بین زنبورای نر بودن که زیاد تلفات نداشتن و روی شونه ها حسابی جولان میدن

امیدوارم تو چند روز اینده وضع بهتر بشه....

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان