گرفتن بچه بدون انکه شاخون زده باشند

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rezaramazan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم
تماس:

گرفتن بچه بدون انکه شاخون زده باشند

پست توسط rezaramazan »

سلام بر همه دوستان
ضمن تبريک سال نو در مورد چگونگي تکثير کندو بدون انکه شاخون زده باشند سوالي داشتم و ان اينکه يکي از زنبور دارهاي با سابقه به من گفت اگر کندوي شما به ده قاب رسيده ميتوانيد با برداشتن سه قاب ان و گذاشتن شان در يک کندوي ديگر انها را وادار به شاخون زدن بکنيد و از انها بچه بگيريد
ميخواستم از دوستان بپرسم آيا اين روش درستي براي بچه گرفتن از کندو هست يا نه
با تشکر از همه دوستان خصوصا مدير کلوب

نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

Re: گرفتن بچه بدون انکه شاخون زده باشند

پست توسط ebraahimiyan »

منم همین کارو میکنم شما اون سه قاب را در یک کندوی جدید و چسبیده به کندوی مادر بزارید . اونا که میبینن ملکه ندارند شروع به شاخون زدن میکنن.
اما اون سه قاب باید یکیش غذا یکی شفیره و یکی تخم روز یا لارو حداکثر سه روزه باشه و هر سه تا همرا با جمعیت معقول باشند
نمایه کاربر
hamed
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

پست توسط hamed »

سلام من این کار رو میکنم:
از یه کندوی 10 قاب 4 قاب بر میدارم و چند متر اونورتر از کندوی مادری میزارم یکی از قابها رو شفیره زیاد انتخاب میکنم تا جمعیت کندو بعد از خروج ملکه 4 قاب کامل باشه دریچه پروازشون رو تنگ میکنم تا خطر غارت کم بشه بعد یه قاب موم با پوکه به کندوی مادری میدم چون زنبورای پروازی بچه کندو به کندوی مادری بر میگردن بعد از حدود 13 روز قبل از اینکه ملکه ها بیرون بیان دوباره از کندوی مادری که حالا 10 قاب شده 3 قاب جدا میکنم و شاخون رو از بچه کندو میگیرم و ملکه ها بعد از چند روز شروع به تخم ریزی میکنن
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

rezaramazan نوشته شده:سلام بر همه دوستان
ضمن تبريک سال نو در مورد چگونگي تکثير کندو بدون انکه شاخون زده باشند سوالي داشتم و ان اينکه يکي از زنبور دارهاي با سابقه به من گفت اگر کندوي شما به ده قاب رسيده ميتوانيد با برداشتن سه قاب ان و گذاشتن شان در يک کندوي ديگر انها را وادار به شاخون زدن بکنيد و از انها بچه بگيريد
ميخواستم از دوستان بپرسم آيا اين روش درستي براي بچه گرفتن از کندو هست يا نه
با تشکر از همه دوستان خصوصا مدير کلوب

با سلام این روش امکان پذیر هست منتها زمان بر هستش حدود 26 روز طول میکشه تا ملکه تخمریزی کنه.و 21 روز هم طول میکشه تا زنبورا متولد بشن.47 روز زمان زیادی هست 20 روز هم طول میکشه تا زنبورای متولد شده شهد جمع اوری کنن.
بهترین کار معرفی ملکه به کندو و یا دادن شاخون به کندو هستش به همراه تغذیه کمکی و دادن شفیره سربسته اماده تولد از سایر کندوها.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان