تخم ریزی در اوایل بهمن

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
han1
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: کاشان
تماس:

تخم ریزی در اوایل بهمن

پست توسط han1 »

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]امروز که 6 بهمن است من به سراغ کندو هایم رفتم و دیدم که کندو ای تخم ریزی کرده است جمعیتش 6و7د قاب است.[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#dfdfdf]آیا در اوایل بهمن ملکه تخم ریزی کند مشکلی پیش نمی آید؟[/HIGHLIGHT] من در کاشان هستم
آخرین ويرايش توسط 2 on han1, ويرايش شده در 0.

نمایه کاربر
asal11
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان شمالی شهرستان اشخانه
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

Re: تخم ریزی در اوایل بهمن

پست توسط asal11 »

با سلام
اول استانی که در ان هستی را مشخص کنید ؟ و اگر کندو هات قوی باشن مشکلی که ندراه بسیار هم خوب است
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
دوست عزیز بسته به شرایط آب وهوایی تو اکثر مناطق معتدل ایران زنبورها در نیمه اول بهمن تخم ریزیشونو شروع میکنن.با شروع تخم ریزی زنبورها تا زیاد شدن گل و گیاه یکی از مهم ترین عواملی که سبب از بین رفتن کندوها میشه تمام شدن ذخیره عسل کندوهاست که باید همیشه مد نظر باشه. در ضمن گرم نگه داشتن کندوهام باعث میشه زنبورها عسل کمتری مصرف کنن.
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

اقا سامان واسه این عسلو مصرف میکنن چون تا حالا تو دمای 20 درجه بودن
ولی از این ب بعد با خوردن عسل بیشتر دمارو تو 35 درجه قرار میدن
و ملکه هم تو این دما تخم میزاره
واین باعث میشه ک زود عسلو از دست بدن و دیر ب شهد برسن و در اثر ان از بین میرن تصویر
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام البته در بدن زنبورهای هرکندو علاوه بر ذخیره عسل در حجرها مقداری ماده پروتینی در بدن زنبور وجود دارد که در هنگام پرورش لارو ها ودر صورت تمام شدن ذخیره غذایی کلنی زنبوران کارگر از آن تا چندروزی استفاده میکنند ومانع از ازبین رفتن لاروهایشان می شوند .
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
امروز دیدم یه ملکه باکره ام از پرواز جفت گیری برگشت اونم با علامت مخصوص که نشون میده جفتگیری رو انجام داده و شکم متورم و پر از اسپرم .
حالا شما بگین تخمریزی در اوایل بهمن بابا اینا اوایل بهمن میرن پرواز جفتگیری تخمریزی که جای خود داره تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

ehsanklop نوشته شده:سلام
امروز دیدم یه ملکه باکره ام از پرواز جفت گیری برگشت اونم با علامت مخصوص که نشون میده جفتگیری رو انجام داده و شکم متورم و پر از اسپرم .
حالا شما بگین تخمریزی در اوایل بهمن بابا اینا اوایل بهمن میرن پرواز جفتگیری تخمریزی که جای خود داره تصویر

الان تو جنوب كشور ملكه ميره جفتگيري الان كه اين مبحث رو ميزنم تو شمالغرب داره برف مياد و زنبورا تو خوشه هستن. تصویر
نمایه کاربر
sali
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گرگان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست توسط sali »

مگه امکام داره تو بهمن ماه ملکه باکره بره پرواز جفتگیری؟!!! آخه تو این فصل زنبور نر وجود نداره! نکنه زنبورهای شما تو جنوب هستن!
من شنیدم اگه ملکه تا 3-4 هفته بعد از بیرون اومدن از شاخون نتونه جفتگیری کنه , قابلیت باروریشو از دست میده و فقط تخم نر میریزه!
[B][I]sali[/I][/B]
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

sali نوشته شده:

مگه امکام داره تو بهمن ماه ملکه باکره بره پرواز جفتگیری؟!!! آخه تو این فصل زنبور نر وجود نداره! نکنه زنبورهای شما تو جنوب هستن!
من شنیدم اگه ملکه تا 3-4 هفته بعد از بیرون اومدن از شاخون نتونه جفتگیری کنه , قابلیت باروریشو از دست میده و فقط تخم نر میریزه!

سلام
با نرهای موجود در کندوهای نرزا جفتگیری میکنن
نمایه کاربر
13490
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

پست توسط 13490 »

ehsanklop نوشته شده:
sali نوشته شده:

سلام
با نرهای موجود در کندوهای نرزا جفتگیری میکنن

سلام سرعت تولید مباحث جدید داره زیاد میشه جمع بندی ها مشکل میشه
نمایه کاربر
sali
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط sali »

زنبورهای ما هم اول بهمن شروع به تخمریزی کرده بودند , گرده خوبی هم به کندو میاوردند , تا اینکه از دیروز هوا 20 درجه سرد شد و کل استان گلستان پوشیده از برف ...
الان نگرانم نکنه به خاطر خوشه رفتن دوباره زنبورها ؛ لاروها متعقن بشن و بوی بدشون زنبورها رو از کندو فراری بده و با اینکه باعث بیماری و آلودگی کندو بشن!!!
امیدوارم تا چند روز دیگه دوباره هوا گرم بشه! نظر شما در این مورد چیه؟! :)
[B][I]sali[/I][/B]
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

sali نوشته شده:زنبورهای ما هم اول بهمن شروع به تخمریزی کرده بودند , گرده خوبی هم به کندو میاوردند , تا اینکه از دیروز هوا 20 درجه سرد شد و کل استان گلستان پوشیده از برف ...
الان نگرانم نکنه به خاطر خوشه رفتن دوباره زنبورها ؛ لاروها متعقن بشن و بوی بدشون زنبورها رو از کندو فراری بده و با اینکه باعث بیماری و آلودگی کندو بشن!!!

تو این فصل چون شبها سرده ملکه به اندازه خوشه تخمریزی میکنه و نه بیشتر . بنابراین حتی اگه دما به صفر هم برسه بازم لاروها چون داخل خوشه هستن از بین نمیرن
نمایه کاربر
f_tabei
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نیشابور
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط f_tabei »

با سلام
اینجا در نیشابور در کنترل قبلی که در 8.11.92 انجام دادم در تعداد زیادی از کندو های پر جمعیت تر تخم بسته بر روی 3 تا 4 قاب روی هر قاب به اندازه یک کف دست مشاهده کردم و خوشبختانه تمامی کندوها تا به آنروز سالم بوودند متاسفانه از دیشب اینجا برف آمد و افت دما شدید است و برای فردا شب بالای -17 درجه پیش بینی شده که تا یکهفته هم به همین حال ادامه دارد دریچه ها تنگ هستند وسوراخها ودرزهای کندو هم بسته اند کار دیگه ای هم میشه براشون کرد؟
نمایه کاربر
sali
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط sali »

ehsanklop نوشته شده:
sali نوشته شده:زنبورهای ما هم اول بهمن شروع به تخمریزی کرده بودند , گرده خوبی هم به کندو میاوردند , تا اینکه از دیروز هوا 20 درجه سرد شد و کل استان گلستان پوشیده از برف ...

تو این فصل چون شبها سرده ملکه به اندازه خوشه تخمریزی میکنه و نه بیشتر . بنابراین حتی اگه دما به صفر هم برسه بازم لاروها چون داخل خوشه هستن از بین نمیرن
متشکرم از نکته ای که ذکر کردید , من این مطلبو نمیدونستم ^_^ ...
حالا خیالم راحت شد :)
[B][I]sali[/I][/B]
نمایه کاربر
degar
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

پست توسط degar »

امسال هوا شرایطش خیلی نگران کننده اس پارسال اولین گرده رو زنبورا 20اسفندبود که به کندو میاوردن ولی امسال امروز من دیدم که گرده وارده کندو میشه واگه هوا همین جوری بمونه درختا به گل میشینن وسرمای بهاره همه چیزو به فنا میده خدا خودش رحم کنه بارندگیم که نداشتیم!
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

خیلی سال عجیبیه چند روز پیش هوا خوب بود کندوها رو بازدید میکردم اکثر کندوها رو 3 تا 5 کادر تخم ریزی داشتن. اینجا بیشتر از یک ماه بهار زودتر آمده
نمایه کاربر
dylman
محل اقامت: شهردیلمان09118441905
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

پست توسط dylman »

سلام دوستان بازم طرفهای شما خوبه حداقل ۲تا۴بار برف باریده طرف ما خدا شاهد فقط یه برف ۴۰سانتی دو روز مانده به عاشور بارید کندوهای من از ۱۵دی دارن گرده میارن وخداشکر چندروزی هست که بارش باران که خیلی خیلی بی سابقه است حداقل تو ۲۰سال گذشته به دلیل گرمای هوا شروع شده وفکر کنم ۳تا۴روزی ادامه داره خدا عاقبت مونو به خیر کنه تو بهار تابستان
نمایه کاربر
sina1
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بیجار
تماس:

پست توسط sina1 »

degar نوشته شده:امسال هوا شرایطش خیلی نگران کننده اس پارسال اولین گرده رو زنبورا 20اسفندبود که به کندو میاوردن ولی امسال امروز من دیدم که گرده وارده کندو میشه واگه هوا همین جوری بمونه درختا به گل میشینن وسرمای بهاره همه چیزو به فنا میده خدا خودش رحم کنه بارندگیم که نداشتیم!

سلام -منطقه ما هم که سردترین نقطه کشوره (بیجار)از 10بهمن گرده میاد
نمایه کاربر
amirfiruzy
محل اقامت: اذربایجان شرقی -بستان اباد
تشکر کرده: 40 دفعه
تماس:

پست توسط amirfiruzy »

sina1 نوشته شده:
degar نوشته شده:امسال هوا شرایطش خیلی نگران کننده اس پارسال اولین گرده رو زنبورا 20اسفندبود که به کندو میاوردن ولی امسال امروز من دیدم که گرده وارده کندو میشه واگه هوا همین جوری بمونه درختا به گل میشینن وسرمای بهاره همه چیزو به فنا میده خدا خودش رحم کنه بارندگیم که نداشتیم!

سلام -منطقه ما هم که سردترین نقطه کشوره (بیجار)از 10بهمن گرده میاد

در مورد سردترين نقطه کشور فکر نکنم منطقه شما باشه
منطقه بستان اباد و سراب و ورزقان و قسمتي از هشترود آذربايجان شرقي و قسمت هايي از کهکيلويه سردترين نقاط هستش
منطقه ما زنبور تو خوشه هست و تا اواخر اسفند هيچ گردهاي در طبيعت موجود نيست البته اگر هوا خوب باشه که وگرنه تا اواسط فروردين هم از خوشه در نميان
نمایه کاربر
hany
محل اقامت: كاشان
تشکر کرده: 21 دفعه
تماس:

پست توسط hany »

سلام
به تاریخ امروز که 27 بهمن است ،لطفا تعداد قاب های تخم موجود در کندوی خود را بنویسید.....
[RIGHT][FONT=arial, sans-serif][SIZE=150][HIGHLIGHT=#ffffff] یا عباس نحن بحماک [/HIGHLIGHT][/SIZE][/FONT][/RIGHT]
hadi20
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان رضوی -گناباد
تماس:

پست توسط hadi20 »

باسلام از2قاب تا 5قاب تخمریزی ک تصویرردن
سلام به اونهایی که بگن علیک
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران . شهرستان سوادکوه
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

با سلام
مدیریت محترم شرمنده که دارم ای سدوال رو اینجا مطرح میکنم
من 100 تا کندو دارم که بعد از مرکبات همشون حد اقل 10 کارته تخم میشن به نظرتون بعد از مرکبات و قبل از شروع کار جنگل تو مازندران بهتر نیست 50 تا قویتر رو انتخاب کنم و اون 50 تا دیگه رو به دو قسمت تقسیم کنم 4 کارت با ملکه رو بگیرم و اون 6 کارت دیگه رو با اون 50 تا قویتر ادغام کنم .بعد اون 50 تا ضعیفتر رو ببرم یه جا داریم که جون میده برا تخم ریزی اونجا تا یک ماه که کار جنگ طول میکشه این 50 تا حداقل 7 یا 8 کارته میشن بازم 3 کارتشون رو بدم به اون 50 تا قویتر و این 50 تا قویتر رو ببرم به کوهستان برا عسل کوهستان . از لحاظ علمی که میگه زنبور هر چی قویتر باشه عسلش هم بیشتر میشه . حالا شما ها که بزرگتر من تو این صنعت هستین و تجربتون از من بالاتره به نظرتون من این کار رو انجام بدم یا نه . با تشکر فراوان ...تصویر
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

بازم سلام
حضرات اساتید محترم لطفا تجاربتون رو دراین خصوص در اختیار ما قراربدین
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

sadeghdr65m نوشته شده:با سلام
مدیریت محترم شرمنده که دارم ای سدوال رو اینجا مطرح میکنم
من 100 تا کندو دارم که بعد از مرکبات همشون حد اقل 10 کارته تخم میشن به نظرتون بعد از مرکبات و قبل از شروع کار جنگل تو مازندران بهتر نیست 50 تا قویتر رو انتخاب کنم و اون 50 تا دیگه رو به دو قسمت تقسیم کنم 4 کارت با ملکه رو بگیرم و اون 6 کارت دیگه رو با اون 50 تا قویتر ادغام کنم .بعد اون 50 تا ضعیفتر رو ببرم یه جا داریم که جون میده برا تخم ریزی اونجا تا یک ماه که کار جنگ طول میکشه این 50 تا حداقل 7 یا 8 کارته میشن بازم 3 کارتشون رو بدم به اون 50 تا قویتر و این 50 تا قویتر رو ببرم به کوهستان برا عسل کوهستان . از لحاظ علمی که میگه زنبور هر چی قویتر باشه عسلش هم بیشتر میشه . حالا شما ها که بزرگتر من تو این صنعت هستین و تجربتون از من بالاتره به نظرتون من این کار رو انجام بدم یا نه . با تشکر فراوان ...تصویر

با سلام من که تا حالا این روش رو ندیدم یکم ریسکداره.چون زمان بره و ادغام کردن و این کارا مشکل سازه.این هم بستگی به مدیریت و فرز بودن شما داره تو این کارا.به نظر من با تعداد کمتر این کار رو امتحان کنین تا از ریسکش کاسته بشه.
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

با تشکر از پاسختون
اگه ادغام جواب بده و مشکل خاصی پیش نیاد این 50 تا زنبور قوی شده عسلشون بیشتر از 100 کندوی متوسط و ضعیف نیست
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان