معرفی ملکه به کندو

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mansour_chem
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: azna
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

معرفی ملکه به کندو

پست توسط mansour_chem »

سلام.چهار روز پیش یک ملکه باکره رو محافظ ملکه به یک بچه مصنوعی دادم بعد دوروز که خواستم ازادش کنم حسابی ریختن روش گرفتمش و دوباره تو قفس گذاشتمش.بعد دوروز دوباره خواستم ازادش کنم اول یکمی شربت روش ریختم و بعد ازادش کردم اما باز کشتنش.حالا بنظر شما دفعه بعد چطوری ملکه به این زنبورهای وحشی معرفی کنم.ناگفته نمونه خودشون شاخون زده بودن و داشتن دور در قفس ملکه رو با موم میپوشوندند.

نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

Re: معرفی ملکه به کندو

پست توسط mohammad123 »

سلام
بهترین کار برای صرفه جویی در وقت وهزینه معرفی ملکه بارور به کندو هست .
حالا اگر شرایط طوری باشه که مجبور باشیم ملکه باکره معرفی کنیم باید تعداد زنبورهای اون کندو رو کم کنی تا احتمال پذیرفتن ملکه بیشتر بشه
دقت کنید که چون زمان تولد ملکه تا زمان جفت رفتن هر چی کمتر باشه کیفیت ملکه بهتره به همین دلیل معرفی ملکه باکره در قفس کار جالبی نیست !
هر وقت خواستید ملکه بارور شده رو بعد از 3 یا 4 روز از قفس ازاد کنید بهتره که یک قاب زنبور که جمعیت کمی داره رو برداری و به صورت افقی روی کندو قرار بدی بعد ملکه رو روی قاب ازاد کنی به نظر من این روش ازاد کردن بهتر از اینه که درب کندو رو باز کردیم سریع ملکه رو از قفس ازاد کنیم !
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

Re: معرفی ملکه به کندو

پست توسط reza63 »

mansour_chem نوشته شده:سلام.چهار روز پیش یک ملکه باکره رو محافظ ملکه به یک بچه مصنوعی دادم بعد دوروز که خواستم ازادش کنم حسابی ریختن روش گرفتمش و دوباره تو قفس گذاشتمش.بعد دوروز دوباره خواستم ازادش کنم اول یکمی شربت روش ریختم و بعد ازادش کردم اما باز کشتنش.حالا بنظر شما دفعه بعد چطوری ملکه به این زنبورهای وحشی معرفی کنم.ناگفته نمونه خودشون شاخون زده بودن و داشتن دور در قفس ملکه رو با موم میپوشوندند.
سلام

دوست گلم وقتی کندو خودش شاخون داره ک ب هیچ عنوان ملکه قبول نمیکنه عزیز من
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
[COLOR=#8064a2]09371321732[/COLOR]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 13 مهمان