صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

ایستگاه تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل علی پور(مازندران)

ارائه محصولات زنبورعسل و زنبورداري در سايت زنبورعسل ايران

مدير انجمن: mellifera

ایستگاه تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل علی پور(مازندران)

پستتوسط Alipoor » 10 آبان ماه 1394 23:14

بنام خدا
خدایا آبروی مرا به توانگری نگهدار و شخصیت مرا با تنگدستی از بین مبر

بسمه تعالی
باسلام و احترام
خدمت تمام زنبورداران ایران زمین
شرکت 414 ( با محصولات زنبوری ) فعالیت خود را از سال 1391 در جهت پیشرفت زنبورداری آغاز نموده و در این راستا با عنایت پروردگار توانسته ایم در امر پرورش ملکه های اصلاح شده زنبور عسل  و تلقیح مصنوعی قدمهای بزرگی را برداریم لذا لازم دانستیم در جهت پیشبرد پیشرفت هرچه بیشتر این صنعت و سهولت کار با زنبور در کشور پهناوری چون ایران سوای تحویل ملکه های با کیفیت و اصیل به مشتریان گرامی باتولید مکملهای غذایی زنبور عسل با تیمی متخصص ، وبا مدارج عالی علمی و ازمایشات لازم  پا به عرصه مهم تقویت زنبورستانها نهاده  . لازم به ذکر است جهت سهولت پخش محصولات ، این گروه برای متقاضیان گرانقدر اعطای نمایندگی را در دستور کار خود قرار داده است .

برای دریافت نمایندگی فروش محصولات با شماره های

09392302023  طرقی
09382456531 علیپور

تماس حاصل بفرمائید .

برای نویسنده این مطلب Alipoor تشکر کننده ها: 2
mellifera (11 آبان ماه 1394 20:54), ronin (28 مهر ماه 1394 21:18)
رتبه: 8.333%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
eslami, ronin
نماد کاربر
Alipoor
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 21 مهر ماه 1394 16:31
نام واقعی: مصطفی علی پور
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 480

Re: ایستگاه تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل علی پور(مازندران)

پستتوسط mohammadgolpa » 17 آبان ماه 1394 18:34

سلام دوست عزیز
این قیمت استثنائی که فرمودید تو کدوم یک از ملکه ها لحاظ شده؟ به نظر میرسه این 350 تومن یه جورایی از طرف بالادستی ها قیمت گذاری شده که همه دوستانی که پرورش ملکه انجام میدهند این قیمت رو در نظر میگیرند...
............................................................................................................................................
hassanlootak, sorosh
نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 10 خرداد ماه 1393 18:42
نام واقعی: محمد
تشکر کرده: 68 بار
تشکر شده: 68 بار
امتياز: 16260

پستتوسط Alipoor » 18 آبان ماه 1394 22:53

سلام. اگه ازلحلظ قیمت بخای حساب کنی به قیمت ۷ کیلو عسله.هیچی بهت نده ۷ کیلو عسلو که بهت میده .جدا از اینکه میتونی از این ملکه واسه خودت تکثیر هم داشته باشی.و همچنین با گذاشتن قاب نر باف از نر هاش واسه بالا بردن سطح نژادی زنبورتون استفاده کنید.
نماد کاربر
Alipoor
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

پستتوسط mohammadgolpa » 19 آبان ماه 1394 19:46

Alipoor نوشته است:سلام. اگه ازلحلظ قیمت بخای حساب کنی به قیمت ۷ کیلو عسله.هیچی بهت نده ۷ کیلو عسلو که بهت میده .جدا از اینکه میتونی از این ملکه واسه خودت تکثیر هم داشته باشی.و همچنین با گذاشتن قاب نر باف از نر هاش واسه بالا بردن سطح نژادی زنبورتون استفاده کنید.

سلام
آقای علیپور به نظر شما الان مشکل ما نژاده؟ ما هنوز تو نحوه مدیریت زنبورستانها مشکل داریم! بعدش اصلاح نژاد کار یکی دو روز نیست که شما بخوای به این راحتی درستش کنی.کسی که طبیعی جفت میده ملکه هارو چطوری میتونه از خلوص مکله ش مطمئن باشه؟
نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط AKBAR2 » 19 آبان ماه 1394 20:59

mohammadgolpa نوشته است:
Alipoor نوشته است:سلام. اگه ازلحلظ قیمت بخای حساب کنی به قیمت ۷ کیلو عسله.هیچی بهت نده ۷ کیلو عسلو که بهت میده .جدا از اینکه میتونی از این ملکه واسه خودت تکثیر هم داشته باشی.و همچنین با گذاشتن قاب نر باف از نر هاش واسه بالا بردن سطح نژادی زنبورتون استفاده کنید.

سلام
آقای علیپور به نظر شما الان مشکل ما نژاده؟ ما هنوز تو نحوه مدیریت زنبورستانها مشکل داریم! بعدش اصلاح نژاد کار یکی دو روز نیست که شما بخوای به این راحتی درستش کنی.کسی که طبیعی جفت میده ملکه هارو چطوری میتونه از خلوص مکله ش مطمئن باشه؟
سلام اره درسته ما هنوز نمیتونیم زنبورستان های خودمون رودرست مدیریت کنیم چون این کار رو فقط برای درامد انجام میدیم البته چاره ای نداریم چون کسی به این کار توجه ای نمیکنه ارزش گرده افشانی رو یا نمیدونن یا اگرم بدونن خودشونو به کوچه علی چپ میزنن..ولی باید از یه جایی این کارو شروع کرد همینکه بتونی نژاد زنبورستان خودتو ارتقا بدی کار بزرگی کردی ...طبیعی جفت دادن شاید نتونه خلوص رو بالا ببره ولی میشه با تولید نر زیاد از ملکه های مورد نظر شانس خلوص رو زیاد کنی

برای نویسنده این مطلب AKBAR2 تشکر کننده ها:
mellifera (19 آبان ماه 1394 21:29)
رتبه: 4.167%

mellifera
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 18 آبان ماه 1392 09:26
نام واقعی: علی اکبررجبیان
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 312 بار
امتياز: 103330

پستتوسط Alipoor » 19 آبان ماه 1394 23:34

سلام.حرف هردو دوستمون در مورد مدیریت کاملا درسته.ویکی از دلایلش اینه که  زنبوردارا،   نه تمامشون، خودشونو مدیر کل میدونن تو این رشته.و همون کار اشتباه ۳۰ سال قبل رو هی تکرار میکنن.من به واسطه داشتن لوازم زنبورداری با خیلی از زنبوردارا در ارتباطم ولی واقعا قبولوندن یه موضوع مثلااستفاده کیک گرده تو سلامت زنبورو افزایش محصولشون سخته واقعا سخته. البته من تو دادن اطلاعات بهشون هیچ جوره کم نمیزارم..منو شما رو نگاه نکن تو اینترنت میگردیمو تقریبا به روزیم.صحبتی هم که برای بالا رفتن سطح نژادی زنبورستان گفتم  ،تو بالا اشاره کردم با گذاشتن یه قاب یا دو قاب موم ۳ سانتیکه زنبور نر بافتش کنه میتونه نر این لاین رو تو زنبوراش غالب کنه.البته به تعداد زنبوراش هم بستگی داره.
نماد کاربر
Alipoor
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

پستتوسط AKBAR2 » 20 آبان ماه 1394 14:49

Alipoor نوشته است:سلام.حرف هردو دوستمون در مورد مدیریت کاملا درسته.ویکی از دلایلش اینه که  زنبوردارا،   نه تمامشون، خودشونو مدیر کل میدونن تو این رشته.و همون کار اشتباه ۳۰ سال قبل رو هی تکرار میکنن.من به واسطه داشتن لوازم زنبورداری با خیلی از زنبوردارا در ارتباطم ولی واقعا قبولوندن یه موضوع مثلااستفاده کیک گرده تو سلامت زنبورو افزایش محصولشون سخته واقعا سخته. البته من تو دادن اطلاعات بهشون هیچ جوره کم نمیزارم..منو شما رو نگاه نکن تو اینترنت میگردیمو تقریبا به روزیم.صحبتی هم که برای بالا رفتن سطح نژادی زنبورستان گفتم  ،تو بالا اشاره کردم با گذاشتن یه قاب یا دو قاب موم ۳ سانتیکه زنبور نر بافتش کنه میتونه نر این لاین رو تو زنبوراش غالب کنه.البته به تعداد زنبوراش هم بستگی داره.

سلام...عقل کل که ماشاا.. تا دلت بخواد داریم واسه همین خودمحوری هاست که ما هیچ وقت پیشرفت نمیکنیم
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

پستتوسط mohammadgolpa » 20 آبان ماه 1394 20:51

سلام
با توجه به امار اعلام شده در خصوص میانگین برداشت امسال که 3 تا 5 کیلو عنوان شده به نظر میرسه ما یه مشکل اساسی در سیستم زنبورداریمون داریم که با اصلاح نژاد برطرف نخواهد شد.

نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط AKBAR2 » 20 آبان ماه 1394 21:45

mohammadgolpa نوشته است:
سلام
با توجه به امار اعلام شده در خصوص میانگین برداشت امسال که 3 تا 5 کیلو عنوان شده به نظر میرسه ما یه مشکل اساسی در سیستم زنبورداریمون داریم که با اصلاح نژاد برطرف نخواهد شد.

شاید این امار درست باشه ولی اصلاح نژاد خیلی تاثیر داره امار امسال من بالای 30کیلو بوده 5ساله دارم با کارنیکا کار میکنم خیلی واضح کارکرد زنبور خودم با زنبور معمولی رو میبینم..از نظر تخم ریزی از نظر عسل جویی...کلا از نظر کار کرد خیلی خوب وراحته..به نظر من 80درصد مشکل با اصلاح نژاد حل میشه ولی باید صبر داشت این کار با امکانات ما چند سال طول میکشه وخودمون هم باید شروع کنیم..من نمیخوام تبلیغ کسی رو بکنم ولی اگر هر کدوم سالی 3الی4عدد از این ملکه های اصلاح شده رو بگیریم و از اونا تکثیر کنیم بعد از 4یا5 سال میتونیم تغییرات زیادی رو توی زنبورستان خودمون ایجاد کنیم..شاید نتونیم به امار 50کیلو یا60کیلوی اروپا و امریکا برسیم ولی حداقل این امار کمی رو که داریم رو میتونیم چند برابر کنیم
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

پستتوسط mohammadgolpa » 20 آبان ماه 1394 22:30

AKBAR2 نوشته است:
mohammadgolpa نوشته است:
سلام

شاید این امار درست باشه ولی اصلاح نژاد خیلی تاثیر داره امار امسال من بالای 30کیلو بوده 5ساله دارم با کارنیکا کار میکنم خیلی واضح کارکرد زنبور خودم با زنبور معمولی رو میبینم..از نظر تخم ریزی از نظر عسل جویی...کلا از نظر کار کرد خیلی خوب وراحته..به نظر من 80درصد مشکل با اصلاح نژاد حل میشه ولی باید صبر داشت این کار با امکانات ما چند سال طول میکشه وخودمون هم باید شروع کنیم..من نمیخوام تبلیغ کسی رو بکنم ولی اگر هر کدوم سالی 3الی4عدد از این ملکه های اصلاح شده رو بگیریم و از اونا تکثیر کنیم بعد از 4یا5 سال میتونیم تغییرات زیادی رو توی زنبورستان خودمون ایجاد کنیم..شاید نتونیم به امار 50کیلو یا60کیلوی اروپا و امریکا برسیم ولی حداقل این امار کمی رو که داریم رو میتونیم چند برابر کنیم

کوچ شما زیاد بوده که این مقدار برداشت داشتید و این ربطی به نژاد نداره. بنده با یک کوچ امسال طی دو نوبت در تیر و شهریور میانگین 17 کیلو از هر کندو برداشت داشتم با همین زنبور بی اصل و نسب!

نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط mm1352 » 20 آبان ماه 1394 23:43

سلام
[/quote]

شاید این امار درست باشه ولی اصلاح نژاد خیلی تاثیر داره امار امسال من بالای 30کیلو بوده 5ساله دارم با کارنیکا کار میکنم خیلی واضح کارکرد زنبور خودم با زنبور معمولی رو میبینم..از نظر تخم ریزی از نظر عسل جویی...کلا از نظر کار کرد خیلی خوب وراحته..به نظر من 80درصد مشکل با اصلاح نژاد حل میشه ولی باید صبر داشت این کار با امکانات ما چند سال طول میکشه وخودمون هم باید شروع کنیم..من نمیخوام تبلیغ کسی رو بکنم ولی اگر هر کدوم سالی 3الی4عدد از این ملکه های اصلاح شده رو بگیریم و از اونا تکثیر کنیم بعد از 4یا5 سال میتونیم تغییرات زیادی رو توی زنبورستان خودمون ایجاد کنیم..شاید نتونیم به امار 50کیلو یا60کیلوی اروپا و امریکا برسیم ولی حداقل این امار کمی رو که داریم رو میتونیم چند برابر کنیم[/quote]

کوچ شما زیاد بوده که این مقدار برداشت داشتید و این ربطی به نژاد نداره. بنده با یک کوچ امسال طی دو نوبت در تیر و شهریور میانگین 17 کیلو از هر کندو برداشت داشتم با همین زنبور بی اصل و نسب!
[/quote]

سلام بنده نظر شما تید میکنم  ما بهترین نژاد زنبورا داریم
نماد کاربر
mm1352
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 خرداد ماه 1394 21:56
نام واقعی: مصباح صمدی
تشکر شده: 25 بار
امتياز: 6340

پستتوسط AKBAR2 » 20 آبان ماه 1394 00:08

mm1352 نوشته است:
سلام

شاید این امار درست باشه ولی اصلاح نژاد خیلی تاثیر داره امار امسال من بالای 30کیلو بوده 5ساله دارم با کارنیکا کار میکنم خیلی واضح کارکرد زنبور خودم با زنبور معمولی رو میبینم..از نظر تخم ریزی از نظر عسل جویی...کلا از نظر کار کرد خیلی خوب وراحته..به نظر من 80درصد مشکل با اصلاح نژاد حل میشه ولی باید صبر داشت این کار با امکانات ما چند سال طول میکشه وخودمون هم باید شروع کنیم..من نمیخوام تبلیغ کسی رو بکنم ولی اگر هر کدوم سالی 3الی4عدد از این ملکه های اصلاح شده رو بگیریم و از اونا تکثیر کنیم بعد از 4یا5 سال میتونیم تغییرات زیادی رو توی زنبورستان خودمون ایجاد کنیم..شاید نتونیم به امار 50کیلو یا60کیلوی اروپا و امریکا برسیم ولی حداقل این امار کمی رو که داریم رو میتونیم چند برابر کنیم[/quote]

[/quote]

سلام بنده نظر شما تید میکنم  ما بهترین نژاد زنبورا داریم[/quote]

اره من امسال 8بار زنبور رو جابجا کردم..ولی کسی کنار من بود که به هیچ عنوان روی زنبور کار اصلاحی نداشته ولی اون 9کیلو کمی بیشتر برداشت داشته..حالا چرا فکر میکنی زنبورت بی اصل ونسبه
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

پستتوسط mm1352 » 21 آبان ماه 1394 10:27

سلام
[/quote]

[/quote]

اره من امسال 8بار زنبور رو جابجا کردم..ولی کسی کنار من بود که به هیچ عنوان روی زنبور کار اصلاحی نداشته ولی اون 9کیلو کمی بیشتر برداشت داشته..حالا چرا فکر میکنی زنبورت بی اصل ونسبه[/quote]

ببخشید سنگی که برای دیگران سینه میزنی بزن  زنبور نژادی که داریم با اصل و نسبن صحرایه که جوابگوی 100 کندو راندارد 1000کندو میگزاریم مشگل از زنبور نیست مشگل ازماست  بامشگلات خشک سالی 100در100 اصلاح نژاد حل میشه بابای کارنیکاوکاسپین چای عسل برای مامی زنند
نماد کاربر
mm1352
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط AKBAR2 » 21 آبان ماه 1394 12:57

mm1352 نوشته است:
سلام

[/quote]

اره من امسال 8بار زنبور رو جابجا کردم..ولی کسی کنار من بود که به هیچ عنوان روی زنبور کار اصلاحی نداشته ولی اون 9کیلو کمی بیشتر برداشت داشته..حالا چرا فکر میکنی زنبورت بی اصل ونسبه[/quote]

ببخشید سنگی که برای دیگران سینه میزنی بزن  زنبور نژادی که داریم با اصل و نسبن صحرایه که جوابگوی 100 کندو راندارد 1000کندو میگزاریم مشگل از زنبور نیست مشگل ازماست  بامشگلات خشک سالی 100در100 اصلاح نژاد حل میشه بابای کارنیکاوکاسپین چای عسل برای مامی زنند[/quote]

مشکلی نیست که شما با همون زنبور با اصل ونسب خودت کار کن انشاا..که موفق هم بشی..من سنگ کسی رو به سینه نمیزنم من تجربه 5سال کار با این نژاد رو دارم به بقیه دوستان انتقال میدم...به شما هم پیشنهاد میکنم که با این نژاد کار کنی
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

پستتوسط mm1352 » 21 آبان ماه 1394 14:44

AKBAR2 نوشته است:
mm1352 نوشته است:
سلام

[/quote]

ببخشید سنگی که برای دیگران سینه میزنی بزن  زنبور نژادی که داریم با اصل و نسبن صحرایه که جوابگوی 100 کندو راندارد 1000کندو میگزاریم مشگل از زنبور نیست مشگل ازماست  بامشگلات خشک سالی 100در100 اصلاح نژاد حل میشه بابای کارنیکاوکاسپین چای عسل برای مامی زنند[/quote]

مشکلی نیست که شما با همون زنبور با اصل ونسب خودت کار کن انشاا..که موفق هم بشی..من سنگ کسی رو به سینه نمیزنم من تجربه 5سال کار با این نژاد رو دارم به بقیه دوستان انتقال میدم...به شما هم پیشنهاد میکنم که با این نژاد کار کنی[/quote]

ببخشید اون هایی که استادما هستند ،نمی خام سرمشکل را باز کنم هم استانی های شما می یان ییلاق مرتعی که  200کندو بیشتر جوابگو نیست 2000 هزارتا کندو میگزارن باخاور شکر بهشون میدن بعد میگن مادر زنبورما کاسپینه بابای زنبورما کار نیوکا اینجوری برای خودشون تبلیغ می کنند.ببخشید مشکلات دیگری هم هست اگر مایلید باز گوکنم.باز هم می گو یم مشکل از نژاد نیست مشکل از خودمونه
نماد کاربر
mm1352
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط mohammadgolpa » 21 آبان ماه 1394 19:15

AKBAR2 نوشته است:
mm1352 نوشته است:
سلام

[/quote]

سلام منظورم از بی اصل نسب بودن زنبور اینه که واقعا نمیشه گفت ما داریم با چه زنبوری کار میکنیم اصلا اسم نژاد میشه روش گذاشت یا نه؟ طی چندین سال اینها تلاقی پیدا کردن با هم و بیشتر هیبریدن تا نژاد. زیاد نمیشه رو اصالتشون حساب کرد وگرنه به لحاظ کار در صحرای ما خیلی هم عالین و اگر بهگزینی انجام بشه نتایج خیلی بهتری میشه ازش گرفت. حرف دوستمون هم کاملا درسته که صحرای ما هیچ تناسبی با تعداد کلونی نداره.

نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط mm1352 » 21 آبان ماه 1394 19:42

[
سلام

شاید این امار درست باشه ولی اصلاح نژاد خیلی تاثیر داره امار امسال من بالای 30کیلو بوده 5ساله دارم با کارنیکا کار میکنم خیلی واضح کارکرد زنبور خودم با زنبور معمولی رو میبینم..از نظر تخم ریزی از نظر عسل جویی...کلا از نظر کار کرد خیلی خوب وراحته..به نظر من 80درصد مشکل با اصلاح نژاد حل میشه ولی باید صبر داشت این کار با امکانات ما چند سال طول میکشه وخودمون هم باید شروع کنیم..من نمیخوام تبلیغ کسی رو بکنم ولی اگر هر کدوم سالی 3الی4عدد از این ملکه های اصلاح شده رو بگیریم و از اونا تکثیر کنیم بعد از 4یا5 سال میتونیم تغییرات زیادی رو توی زنبورستان خودمون ایجاد کنیم..شاید نتونیم به امار 50کیلو یا60کیلوی اروپا و امریکا برسیم ولی حداقل این امار کمی رو که داریم رو میتونیم چند برابر کنیم]

[
سلام بنده نظر شما تید میکنم  ما بهترین نژاد زنبورا داریم[/]

اره من امسال 8بار زنبور رو جابجا کردم..ولی کسی کنار من بود که به هیچ عنوان روی زنبور کار اصلاحی نداشته ولی اون 9کیلو کمی بیشتر برداشت داشته..حالا چرا فکر میکنی زنبورت بی اصل ونسبه[]

سلام منظورم از بی اصل نسب بودن زنبور اینه که واقعا نمیشه گفت ما داریم با چه زنبوری کار میکنیم اصلا اسم نژاد میشه روش گذاشت یا نه؟ طی چندین سال اینها تلاقی پیدا کردن با هم و بیشتر هیبریدن تا نژاد. زیاد نمیشه رو اصالتشون حساب کرد وگرنه به لحاظ کار در صحرای ما خیلی هم عالین و اگر بهگزینی انجام بشه نتایج خیلی بهتری میشه ازش گرفت. حرف دوستمون هم کاملا درسته که صحرای ما هیچ تناسبی با تعداد کلونی نداره.
[]

سلام محمد شما استاد ماهستی نژاد زنبورای ما بهتریند چکنیم  ازدست عزیزان گلی نیست  بستگی به صحرادارد

نماد کاربر
mm1352
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط mohammadgolpa » 21 آبان ماه 1394 20:11

ما شاگرد همه شما هستیم. ما هیچ تعصبی رو نژاد و زنبورمون نداریم صحبت من اینه که مشکل زنبورداری ما در حال حاضر فراتر از نژاده! ما هنوز یه کندوی به درد بخور تو ایران نداریم هنوز به یک اتفاق نظر در استفاده از داروهای کنه کش نرسیدیم و ... به قول آقای یگانه متأسفانه در ایران هر کسی صرف اینکه دودی دست گرفت و تخم و ملکه و لارو را از هم تشخیص داد فکر میکند زنبوردار است!
نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط mm1352 » 21 آبان ماه 1394 20:31

[
ما شاگرد همه شما هستیم. ما هیچ تعصبی رو نژاد و زنبورمون نداریم صحبت من اینه که مشکل زنبورداری ما در حال حاضر فراتر از نژاده! ما هنوز یه کندوی به درد بخور تو ایران نداریم هنوز به یک اتفاق نظر در استفاده از داروهای کنه کش نرسیدیم و ... به قول آقای یگانه متأسفانه در ایران هر کسی صرف اینکه دودی دست گرفت و تخم و ملکه و لارو را از هم تشخیص داد فکر میکند زنبوردار است!
[/quote]

بله حرفهای شما درست است کو گوش شنوا  ممنونم .
نماد کاربر
mm1352
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط ahmad5 » 21 آبان ماه 1394 21:10

۱. زنبورداریم   ۲. زنبور   داریم   ۳.زنبوربازیم
دوری و دوستی
نماد کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 23 تير ماه 1391 23:54
نام واقعی: ahmad
تشکر کرده: 6 بار
تشکر شده: 256 بار
امتياز: 233560

پستتوسط Alipoor » 21 آبان ماه 1394 21:37

سلام.دوستان اینو در نظر داشته باشن که دیگه با این شرایط اقلیمی و صحرا  واقعا آدم باید به صورت صنعتی و مدیریت شده زنبورداری و یا هر پرورش دیگه ای مثل مرغداری و ..... داشته باشه.پس نباید انتظار داشت کسی که به قول دوستمون با یه دودی زنبورداره  بیش تر از ۵ کیلو محصول داشته باشه.البته انو هم بگم که این آمارها یی رو که جهاد واسه میانگین تولید میده صلا  و ابدا درست نیست .  دوستانی هم که میگن نژاد هیچ تاثیری رو عملکرد نداره آیا یه مرغ بومی هیچ وقت میتونه تو ۴۵ روز ۳ کیلو وزن بگیره.من زمان کار آموزی تو یه گاوداری کار میکردم و هرماه رکورد شیر میگرفتیم  .حدود۶۳ لیتر شیر میدادند.این واقعا کار اصلاح نژادی روش نشده. خودم تو سال ۸۶ یه ملکه از آقای یگانه گرفتم  .که ۴۰ کیلو بهم عسل داد .البته با ۲ کوچ. ولی زنبورای خودم در حد ۱۲-۱۵ کیلو . کار اصلاح نژاد هم نتیجه چند ده ساله چون ما نمیتونیم پابه پای کشورهای خارجه اصلاح نژاد داشته باشیم بلاجبار  از نتایج اصلاح نژاد اونا استفاده میکنیم .وگرنه اگه مجریان اصلاح نژاد زنبور ایرانی که ۲۰ ساله میگن داریم اصلاح میکنیم اگه ملکه بدن که کارایی در حد این نژاد ها داشته باشه از همین فردا اونا رو میدیم دست مردم .مگه ما خوشمون میاد بابت یه لاین چند میلیون پول بدیم.
نماد کاربر
Alipoor
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

پستتوسط mohammadgolpa » 21 آبان ماه 1394 21:54

شما که با آقای یگانه کار کردید به نظرتون ایشون که مدیر یک زنبورستان صنعتی هستن چرا از ملکه کارنیکا استفاده نمیکنه؟ مسلما برای ایشون بازدهی کندوها مهمترین مسأله ست که با نژاد کارنیکا برآورده نمیشه!
نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط mm1352 » 21 آبان ماه 1394 22:05

[qسلام.دوستان اینو در نظر داشته باشن که دیگه با این شرایط اقلیمی و صحرا  واقعا آدم باید به صورت صنعتی و مدیریت شده زنبورداری و یا هر پرورش دیگه ای مثل مرغداری و ..... داشته باشه.پس نباید انتظار داشت کسی که به قول دوستمون با یه دودی زنبورداره  بیش تر از ۵ کیلو محصول داشته باشه.البته انو هم بگم که این آمارها یی رو که جهاد واسه میانگین تولید میده صلا  و ابدا درست نیست .  دوستانی هم که میگن نژاد هیچ تاثیری رو عملکرد نداره آیا یه مرغ بومی هیچ وقت میتونه تو ۴۵ روز ۳ کیلو وزن بگیره.من زمان کار آموزی تو یه گاوداری کار میکردم و هرماه رکورد شیر میگرفتیم  .حدود۶۳ لیتر شیر میدادند.این واقعا کار اصلاح نژادی روش نشده. خودم تو سال ۸۶ یه ملکه از آقای یگانه گرفتم  .که ۴۰ کیلو بهم عسل داد .البته با ۲ کوچ. ولی زنبورای خودم در حد ۱۲-۱۵ کیلو . کار اصلاح نژاد هم نتیجه چند ده ساله چون ما نمیتونیم پابه پای کشورهای خارجه اصلاح نژاد داشته باشیم بلاجبار  از نتایج اصلاح نژاد اونا استفاده میکنیم .وگرنه اگه مجریان اصلاح نژاد زنبور ایرانی که ۲۰ ساله میگن داریم اصلاح میکنیم اگه ملکه بدن که کارایی در حد این نژاد ها داشته باشه از همین فردا اونا رو میدیم دست مردم .مگه ما خوشمون میاد بابت یه لاین چند میلیون پول بدیم.[/quote]

بنده ازتون معذرت میخام .انقدر مشکلات در زنبور داری داریم شما دست رویه اصلاح نژاد گذاشتین .جیبی که خالیه گدا دست تو جیب کنه چیزی نیست ارباب هم دست تو جیب کنه چیزی نیست .بیشتر رو مشکل اصلی رو اصلاح کنیم
نماد کاربر
mm1352
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط Alipoor » 21 آبان ماه 1394 22:58

ملکه کاسپین هم کم از کانیکا نداره .اما این رو هم بگید که چرا  نیومدن از نژاد ایرانی اسفاده نکردند. هر زنبورداری. هم که قانون ۴۰ رو دقیقا انجام بده و از بهمن ماه کیک گرده رو شروع کنه واز اسفند بهمراه اون تغذیه رو و از کندی کف باز که بخاطر تهویه بسیار عالی که داره ملکه بیشتر تخم ریزی میکنه و کوچ به موقع داشته باشه مطمعنا از شهد بهاره میتونه خوبی بگیره .این به صورت صنعتی .اگر هم که منتظر خود زنبور بمونه منتظر همون ۵ کیلو عسل باشه
نماد کاربر
Alipoor
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

پستتوسط AKBAR2 » 22 آبان ماه 1394 20:09

Alipoor نوشته است:ملکه کاسپین هم کم از کانیکا نداره .اما این رو هم بگید که چرا  نیومدن از نژاد ایرانی اسفاده نکردند. هر زنبورداری. هم که قانون ۴۰ رو دقیقا انجام بده و از بهمن ماه کیک گرده رو شروع کنه واز اسفند بهمراه اون تغذیه رو و از کندی کف باز که بخاطر تهویه بسیار عالی که داره ملکه بیشتر تخم ریزی میکنه و کوچ به موقع داشته باشه مطمعنا از شهد بهاره میتونه خوبی بگیره .این به صورت صنعتی .اگر هم که منتظر خود زنبور بمونه منتظر همون ۵ کیلو عسل باشه

اقای علیپور اینا رو من چند ساله دارم میگم ولی کسی گوش نمیده..میگی ملکه خوب واصلاح شده برای زیر بار نرفتن هزار جور بهانه میارن..میگی کندوی کف باز میگن کوچ سخته باهاش زمستون زنبور نمیتونه توش سر کنه..خلاصه هزار ویک بهونه الکی...بچه های ما از تغییر ترس دارن زنبور داری ما هنوز خیلی کار داره تا حداقل به زنبورداری صنعتی نزدیک بشه البته این کار تا باورهای ما نسبت به این صنعت به هم نزدیک نشه فایده ای نداره..من کسایی رو میشناسم که خودشون این کف باز رو به همه توصیه میکنن ولی خودشون این کارو نمیکنن دلیلش رو نمیدونم ولی نمیکنن..کشورهای صاحب زنبور ماهی یه بار زنبورداراشون دور هم جمع میشن و تجربه هاشون رو با هم در میون میزارن ولی ماها چشم دیدن همدیگرو نداریم..انشاا..ماهم مثل اونا بشیم

برای نویسنده این مطلب AKBAR2 تشکر کننده ها: 2
shomalirika (12 خرداد ماه 1395 12:05), 13490 (26 آبان ماه 1394 11:11)

13490
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

پستتوسط mohammadgolpa » 6 آذر ماه 1394 17:09

Alipoor نوشته است:ملکه کاسپین هم کم از کانیکا نداره .اما این رو هم بگید که چرا  نیومدن از نژاد ایرانی اسفاده نکردند. هر زنبورداری. هم که قانون ۴۰ رو دقیقا انجام بده و از بهمن ماه کیک گرده رو شروع کنه واز اسفند بهمراه اون تغذیه رو و از کندی کف باز که بخاطر تهویه بسیار عالی که داره ملکه بیشتر تخم ریزی میکنه و کوچ به موقع داشته باشه مطمعنا از شهد بهاره میتونه خوبی بگیره .این به صورت صنعتی .اگر هم که منتظر خود زنبور بمونه منتظر همون ۵ کیلو عسل باشه

سلام
جهت اطلاع شما و سایر دوستان بنا به گفته آقای یگانه کاسپین ترکیب نژاد ایرانی با مانتیکلا کاناداست که حداکثر 25 درصدش مانتیکلاست!!

برای نویسنده این مطلب mohammadgolpa تشکر کننده ها:
mellifera (7 آذر ماه 1394 20:34)

نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط mohsenmsh » 15 فروردين ماه 1395 21:23

سلام دوست عزیز.
چون دیدم محل سکونت شما مازندارن هست ترغیب شدم با توجه به دانشتون تو این کار ازتون مشورت بگیرم

من یکسالی هست که زنبورداری رو شروع کردم به عنوان شغل دوم چون بهم ارامش میده و امکان کوچ کردن اسان هم برام فراهم هست علاقه مند تر شدم به این کار.

الان تا5 کندو دارم و تعداد 3 تاشون خوب هستن و به یکی شون طبق دادم دیروز . و دوتا دیگه هم احتمالا تا یکی دو هفته دیگه طبق میدم

اما دوتا کندو هستن که به نظرم زیاد قوی نیستن و فکر کنم الان شش هفت تا قاب دارن که بعضی ها رو هنوز کامل نبافتن.

به این دوتا کندو از این ملکه های جفت گیری طبیعی بدم خوبه؟تاثیری میتونه داشته باشه؟ چون سال قبل هم ضعیف بودن و الان هم زیاد قوی نیستن با توجه به رسیدیگی هایی که کردم
امکان ارسال پستی دارین؟
بعدشم میخوام یه تعداد کندو خوب هم بخرم . چون سال قبل کندو هایی که گرفتیم زیاد راضی نیستم . تو مازندران از کجا میتونم کندو های خوب و قوی با قیمت مناسب بگیرم؟

اخرشم به نظر شما زنبورداری میتونه شغل درامد زایی باشه که روش تمرکز کنم و با مطالعه و صرف زمان و سرمایه در مقداری که میتونم درامد معقولی کسب کنم؟
نماد کاربر
mohsenmsh
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 15 فروردين ماه 1395 21:12
نام واقعی: محسن مشتاقی
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 310

پستتوسط Ali1212 » 10 خرداد ماه 1395 15:16

mm1352 نوشته است:[qسلام.دوستان اینو در نظر داشته باشن که دیگه با این شرایط اقلیمی و صحرا  واقعا آدم باید به صورت صنعتی و مدیریت شده زنبورداری و یا هر پرورش دیگه ای مثل مرغداری و ..... داشته باشه.پس نباید انتظار داشت کسی که به قول دوستمون با یه دودی زنبورداره  بیش تر از ۵ کیلو محصول داشته باشه.البته انو هم بگم که این آمارها یی رو که جهاد واسه میانگین تولید میده صلا  و ابدا درست نیست .  دوستانی هم که میگن نژاد هیچ تاثیری رو عملکرد نداره آیا یه مرغ بومی هیچ وقت میتونه تو ۴۵ روز ۳ کیلو وزن بگیره.من زمان کار آموزی تو یه گاوداری کار میکردم و هرماه رکورد شیر میگرفتیم  .حدود۶۳ لیتر شیر میدادند.این واقعا کار اصلاح نژادی روش نشده. خودم تو سال ۸۶ یه ملکه از آقای یگانه گرفتم  .که ۴۰ کیلو بهم عسل داد .البته با ۲ کوچ. ولی زنبورای خودم در حد ۱۲-۱۵ کیلو . کار اصلاح نژاد هم نتیجه چند ده ساله چون ما نمیتونیم پابه پای کشورهای خارجه اصلاح نژاد داشته باشیم بلاجبار  از نتایج اصلاح نژاد اونا استفاده میکنیم .وگرنه اگه مجریان اصلاح نژاد زنبور ایرانی که ۲۰ ساله میگن داریم اصلاح میکنیم اگه ملکه بدن که کارایی در حد این نژاد ها داشته باشه از همین فردا اونا رو میدیم دست مردم .مگه ما خوشمون میاد بابت یه لاین چند میلیون پول بدیم.

بنده ازتون معذرت میخام .انقدر مشکلات در زنبور داری داریم شما دست رویه اصلاح نژاد گذاشتین .جیبی که خالیه گدا دست تو جیب کنه چیزی نیست ارباب هم دست تو جیب کنه چیزی نیست .بیشتر رو مشکل اصلی رو اصلاح کنیم[/quote]

با سلام
     دوست عزيز خود شما بهتر ميدوني كه سال 86 كلآ متفاوت بود همانطور كه سال 79 با بقيه سالها فرق ميكرد ، پس ربطي به نژادي كه اشاره كردي ندارد.
همه ي عواملي كه دوستان ميفرمايند مهم است يعني بايد هم نژاد و هم اقليم و هم مديريت وجود داشته باشد كه بتوان زنبورداري بهتر و بي دردسرتري را انجام داد . ولي از همه مهمتر به نظر خود من اقليم خوب ، خيلي مهمتر است كه متاسفانه بدليل بارندگي هاي كم و بي هنگام ، زنبورداري ما را تحت الشعاع قرار داده است . بعنوان مثال شما اگر يك بذر خوب داشته باشي و آنرا در زمين نامرغوب كشت كني محصول خوبي برداشت نخواهي كرد ولي برعكس اگر بذر خوبي نداشته باشي ولي زمين مرغوب باشد محصول بهتري برداشت ميكني .
پس محيط خيلي مهم است كه ميتواند با بارشهاي مناسب بدست آيد ولي متاسفانه تا پارسال كه بارندگي ها خوب نبود ، ولي امسال به اميد خدا بهتر است . ميتوان گفت كه تقريبآ ميتواند مثل سال 86 بشود ولي باز هم نه به آن خوبي .
  من چندسالي هست كه به اين سايت سر ميزنم و با خود آقاي جهاني هم چند سالي هست كه دوست هستم . اين اولين متني هست كه مينويسم چون اصلآ در حد و اندازه ي دوستان نيستم و خيلي راه دارم كه بتوانم چيزي بگويم و اين مطلبي را هم كه گفتم فقط نظر چندسال فعاليت بود ، ولي خواستم گوش زد كنم كه قبلآ گفتگوها بهتر بود و از سر به رخ كشيدن اطلاعات نبود !! پس بيائيد مثل يك نوآموز وارد سايت و گفتگوها شويم .    با تشكر از همه ي دوستان .

برای نویسنده این مطلب Ali1212 تشکر کننده ها: 2
ebraahimiyan (12 خرداد ماه 1395 09:00), shomalirika (12 خرداد ماه 1395 12:05)

نماد کاربر
Ali1212
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 16 اسفند ماه 1390 15:09
نام واقعی: علي
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 86080

پستتوسط ebraahimiyan » 12 خرداد ماه 1395 09:02

سلام
حالا که صحبت از سال 86 شد حتما یادمان هست که بعد از اون بهار پر باران و سال خوب چه زمستان سختی داشتیم.
حتی در شهر کویری ما دما به 17 درجه زیر صفر رسید.
درسته بهار امسال دست کمی از 86 نداره . پس از الان فکر زمستان باشیم.

برای نویسنده این مطلب ebraahimiyan تشکر کننده ها:
shomalirika (12 خرداد ماه 1395 12:05)

نماد کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 19 خرداد ماه 1391 15:12
نام واقعی: مجتبی ابراهیمیان
تشکر کرده: 93 بار
تشکر شده: 146 بار
امتياز: 37290

پستتوسط mellifera » 11 آذر ماه 1395 10:01

کارگاه آموزشی تولید ژل صنعتی
پيوست ها
photo_2016-11-30_22-23-03.jpg
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4830 بار
تشکر شده: 2959 بار
امتياز: 3272655

بعدي

مباحث مشابه

بازگشت به فروشگاه سايت زنبورعسل ايران

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد