نحوه اضافه کردن اکسی تتراسایکلین به شربت و معیار سنجش ان

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
123789456
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران
تشکر کرده: 7 دفعه
تماس:

نحوه اضافه کردن اکسی تتراسایکلین به شربت و معیار سنجش ان

پست توسط 123789456 »

به شربت زنبورها میخوام اکسی تتراسایکلین و مولتی ویتامین اضافه کنم .اما من وسیله خاصی برای اندازه گیری مقدار اکسی و مولتی ندارم به نظر شما برای 5کندو یه قاشق چایخوری خوبه یا کمه؟

نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: نحوه اضافه کردن اکسی تتراسایکلین به شربت و معیار سنجش ان

پست توسط jamshid »

سلام
دوست عزیز شما با کارشناسان دامپزشکی مشورت کنید ولی ملاک تعداد کندو نمیباشد بلکه میزان شربت میباشد مثلا شما برای 2/5 لیتر شربت به اندازه یک کپسول آموکسی سیلین پودر تتراسایکلین بریزید البته اگه زنبور نیاز داشته باشه دارو را زمانی باید داد که نیاز باشه برای پیشگیری یا درمان.
نمایه کاربر
m63
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 38 دفعه
تماس:

پست توسط m63 »

سلام
تعداده کندوی منم کم بود.چیزی که دامپزشک به من داد این بود که یه اکسی تتراسایکلین 30 گرمی رو با 4 تا مولتی ویتامینه 5 گرمی مخلوط کنم بعدش 1/4 قاشق مربا خوری تو 2/5 لیوان بزرگ شربت حل کنم.
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

m63 نوشته شده:سلام
تعداده کندوی منم کم بود.چیزی که دامپزشک به من داد این بود که یه اکسی تتراسایکلین 30 گرمی رو با 4 تا مولتی ویتامینه 5 گرمی مخلوط کنم بعدش 1/4 قاشق مربا خوری تو 2/5 لیوان بزرگ شربت حل کنم.

سلام

معمولا ویتامین ها و انتی بیوتیک ها اگر خیلی بیش از حد در مصرفش افراط بشه مشکل ساز میشه وگرنه عوارضی در بر نخواهد داشت ونقطه مهم اینه که اگر زنبوراتون مشکلی ندارند نیازی به استفاده دارو نیست ودرضمن داروهای کمی در بیرون هستش که مختص زنبور عسل باشه بیشتر داروهای موجود در بازار برای مصارف دام وطیور ساخته شدند نه برای زنبور عسل و کسانی که نسخه برای زنبور مینویسن متاسفانه تخصصی در زمینه زنبور عسل ندارند
نمایه کاربر
m63
تشکر کرده: 38 دفعه
تماس:

پست توسط m63 »

این اکسی تتراسایکلین که من گرفتم رو جلدش مقدار مصرف برای زنبور نوشته.اسم اصلیش نوشته اکسی تتراس 20.مقدار مصرفیم که تنش نوشته اینه:4 گرم پودر با 30 گرم شکر یا پودر قند مخلوط شده بصورت خشک یا شربت در اختیار زنبورها قرار گیرد.البته من همون فرمول رو که بالا نوشتم به زنبورا 3 بار یه روز درمیون دادم.من وقتی کندو رو خریدم بالای درب کندو فضله زنبور(حالا واسه زنبور نمی دونم فضله میگن یا چیز دیگه) به صورت ابکی بود که بعد 3 بار دادن مشکل حل شد.
نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پست توسط yasna »

برای 20لیتر شربت یک به یک چقدر تتراسیکلین بریزیم ایا همزمان مولتی ویتامین هم بریزیم یا نه وایا کسی از داروی تی ان تی استفاده کرده مزایا ومعایبش چیه تصویر
نمایه کاربر
banadak
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: یزد
تماس:

پست توسط banadak »

با سلام

سال گذشته یک زنبوردار با سابقه 60سال زنبور داری برای 140لیتر شربت به من گفت 5شیشه اکسی تترا و7قاشق غذا خوری پر پر تی ان تی اضافه کردم نتیجه خوبی کرفتم

مخصوصا تخم ریزی خیلی عالی بودتصویر
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

پست توسط blackbil »

banadak نوشته شده:با سلام

سال گذشته یک زنبوردار با سابقه 60سال زنبور داری برای 140لیتر شربت به من گفت 5شیشه اکسی تترا و7قاشق غذا خوری پر پر تی ان تی اضافه کردم نتیجه خوبی کرفتم

اکسی تترا سایکلین که اثری روی تخمریزی نداره باید تاثیر تی ان تی باشه.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
اکسی تتراسایکلین نه تنها باعث افزایش تخم ریزری نمیشه بلکه تو کم شدن تخم ریزی ملکه تاثیر هم داره و با توجه به اینکه پایداریش تو شربت 24 ساعت بیشتر نیست و اگه در ظرف 24 ساعت توسط زنبورها مصرف نشه بی خاصیت میشه بهتر با پودر شکر بپاشیم رو قاب ها (تو کندوهای ضعیف و مبتلا داخل سلول هل هم میشه پاشید) یا آسیابش کنیم و با خمیر شیرین قاطی کنیم و براشون بزاریم که تا 1یک هفته دوام داره.افزایش تخم ریزی ملکه تاثیر تی ان تی بوده چند جا شنیدم که از تی ان تی خیلی تعریف میکنن اگه از دوستان کسی استفاده کرده در مورد قیمت تی ان تی نحوه استفاده و اینکه از کجا تهیه کنیم ممنون میشم راهنمایی کنن
نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پست توسط yasna »

من پارسال تی ان تی استفاده کردم ظاهرا دارای 24 یا 30 نوع ویتامین بود دقیق یادم نیست ...اکیلو قیمت 15 تومان ساخت امریکا تاثیر داشت اما چندان تعریفی نبود همان مولتی ویتامین است اما کمی غنی تر تصویر
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

blackbil نوشته شده:

سلام
اکسی تتراسیکلین یه انتی بیوتیک با طیف وسیع هست . اگه تو کندو عفونتی باشه اونو از بین میبره و معلومه که زنبور سالم بهتر از بیمار تخمریزی میکنه . پس بی تاثیر نیست . در مورد تی ان تی چیزی نیست بجز اکسی تتراسیکلین + ویتامین .

تی ان تی فقط یه اسم بزرگ داره ( و البته قیمت گرون ) . شما یه بسته مولتی ویتامین و یه بسته تتراسیکلین بخرین و هر دو رو بریزین تو شربت همون کار تی ان تی رو انجام میده .
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

saman نوشته شده:سلام

اکسی تتراسایکلین نه تنها باعث افزایش تخم ریزری نمیشه بلکه تو کم شدن تخم ریزی ملکه تاثیر هم داره و با توجه به اینکه پایداریش تو شربت 24 ساعت بیشتر نیست و اگه در ظرف 24 ساعت توسط زنبورها مصرف نشه بی خاصیت میشه بهتر با پودر شکر بپاشیم رو قاب ها (تو کندوهای ضعیف و مبتلا داخل سلول هل هم میشه پاشید) یا آسیابش کنیم و با خمیر شیرین قاطی کنیم و براشون بزاریم که تا 1یک هفته دوام داره.افزایش تخم ریزی ملکه تاثیر تی ان تی بوده چند جا شنیدم که از تی ان تی خیلی تعریف میکنن اگه از دوستان کسی استفاده کرده در مورد قیمت تی ان تی نحوه استفاده و اینکه از کجا تهیه کنیم ممنون میشم راهنمایی کنن

سلام :تماس مستقیم اکسی تترا سیکلین با لارو باعث مرگ آن می شود وباید به صورت نواری روی قسمت فوقانی چوبی قاب ریخته شود ،فقط در کندویی که فاقد لارو است می توان روی زنبورها پاشید.
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

پست توسط blackbil »

ehsanklop نوشته شده:
blackbil نوشته شده:

سلام
اکسی تتراسیکلین یه انتی بیوتیک با طیف وسیع هست . اگه تو کندو عفونتی باشه اونو از بین میبره و معلومه که زنبور سالم بهتر از بیمار تخمریزی میکنه . پس بی تاثیر نیست . در مورد تی ان تی چیزی نیست بجز اکسی تتراسیکلین + ویتامین .

تی ان تی فقط یه اسم بزرگ داره ( و البته قیمت گرون ) . شما یه بسته مولتی ویتامین و یه بسته تتراسیکلین بخرین و هر دو رو بریزین تو شربت همون کار تی ان تی رو انجام میده .

آقا احسان در صورتیکه عفونت تو کندو باشه بله درسته. ولی تا جایی که من از دوستان پرسیده ام TNT اثر خوبی روی تخمریزی داره.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
saman
تماس:

پست توسط saman »

koohi نوشته شده:

سلام :تماس مستقیم اکسی تترا سیکلین با لارو باعث مرگ آن می شود وباید به صورت نواری روی قسمت فوقانی چوبی قاب ریخته شود ،فقط در کندویی که فاقد لارو است می توان روی زنبورها پاشید.

سلام
منظور من سلول های خالی بود نه سلول های دارای تخم و لارو. من اینو از چند نفر زنبوردار با تجربه شنیدم اگه مقدار کمی قاطی پودر شکر کنیم وداخل سلول های خالی بپاشیم زنبورها هنگام پاک کردن سلول ها اونم مصرف میکنن. من تتراسایکلینو با پودر شکر رو قاب ها میریختم زنبورها تمایلی به مصرفش نشون نمیدادن پرسیدم گفتن یه مقدار تو سلول های خالی بریزی یا مقداری مولتی ویتامین بهش اضافه کنی بو بگیره زنبورها تمایل بیشتری برای مصرفش دارن.
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

saman نوشته شده:
koohi نوشته شده:

سلام
منظور من سلول های خالی بود نه سلول های دارای تخم و لارو. من اینو از چند نفر زنبوردار با تجربه شنیدم اگه مقدار کمی قاطی پودر شکر کنیم وداخل سلول های خالی بپاشیم زنبورها هنگام پاک کردن سلول ها اونم مصرف میکنن. من تتراسایکلینو با پودر شکر رو قاب ها میریختم زنبورها تمایلی به مصرفش نشون نمیدادن پرسیدم گفتن یه مقدار تو سلول های خالی بریزی یا مقداری مولتی ویتامین بهش اضافه کنی بو بگیره زنبورها تمایل بیشتری برای مصرفش دارن.

سلام ،برای اینکه همه زنبور ها از دارو استفاده کنند بهتر است که به صورت نواری برروی همه قابها ریخته شود چراکه همه زنبور ها در پاک کردن سلولها شرکت نمی کنند واگر نسبت پودر شکر به دارو را 4 به 1 بگیرید حتما مصرف می کننددر اینجا پودر شکر به عنوان یک محرک شیرین برای زنبور هااست که دارو را مصرف کنند ضمنا برای یک کلنی اگر مقدار فقط 200 میلی گرم ماده موثره مصرف شود کافی است.
نمایه کاربر
saman
تماس:

پست توسط saman »

سلام
من تتراسایکلین و مولتی ویتامین به خمیر شیرین اضافه کردم و به زنبورها دادم از دوستان کسی در مورد دوام تتراسایکلین و مولتی ویتامین با خمیر شیرین خبر داره؟(زنبوردارهای اینجا میگن تتراسایکلین 5 روز بیشتر داخل خمیر شیرین دوام نمیاره و بی اثر میشه)خواستم نظر دوستان رو در این مورد بدونم.
نمایه کاربر
afra
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط afra »

با عرض سلام و خسته نباشد به دوستان عزیز بنده یک قاشق چایخوری اکسی را در سه لیتر شربت حل کرده و روی قابها اسپری میکنم و به عنوان دارو پیشگیری استفاده می کنمNT=]ا[FONT=][/FONT]]ONT=Arial]خنجببببااتتتا
نمایه کاربر
Yasser
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: behshahr
تشکر کرده: 3 دفعه
تماس:

پست توسط Yasser »

سلام
زندگیتان چون عسل
روی اکسی تیلین (اکسی تتراسیکلین20%) موجود در بازار نحوه و مقدار مصرفش نوشته شده 0.5 تا 1 گرم ماده موثر در یک لیتر شربت (برای درمان یک به یک)برای هر کندو برای پیشگیری در فصل پاییز در تغذیه تحریکی یا ذخیره ای استفاده می شود.(سه بار در هفته)
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط m3130 »

tnt قبلا برای طیور مصرف میشد وحالا دیگر استفاده نمی شود و حاوی انتی بیوتیک نومایسین است که دز مصرفی ایجاد مسمومیت در زنبور می کند و صد البته کارخانه ان در امریکا چندین ساله تعطیل شده و چون بازار تقاضا وجود دارد افراد سودجو بصورت تقلبی وارد بازار می نمایند پس دوستان این را مد نظر داشته باشند
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گیلان
تشکر کرده: 151 دفعه
تماس:

پست توسط yones1986 »

سلام ،دوستان به چه میزان وچند مرتبه از تتراساکلین برای پیشگیری در پاییز و اوایل بهاربرای هر کندواستفاده میکنند؟
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام
برای دریافت میزان دوز مصرفی داروهای دام وطیورزنبور عسل وسایر جانوران وحیوانات میتوانید با آقای دکتر زارعی سرپرست داروخانه دامپزشکی دراستان بوشهر واقع در خیابان شهید عاشوری تماس حاصل فرمایید
شماره تماس:09175557718
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

yones1986 نوشته شده:سلام ،دوستان به چه میزان وچند مرتبه از تتراساکلین برای پیشگیری در پاییز و اوایل بهاربرای هر کندواستفاده میکنند؟

با سلام
بهتین نحوه استفاده همونی است که روی پاکت شرکت سازنده نوشته شده است
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط yones1986 »

Hassannozarpour نوشته شده:باسلام
برای دریافت میزان دوز مصرفی داروهای دام وطیورزنبور عسل وسایر جانوران وحیوانات میتوانید با آقای دکتر زارعی سرپرست داروخانه دامپزشکی دراستان بوشهر واقع در خیابان شهید عاشوری تماس حاصل فرمایید
شماره تماس:09175557718
شما قطعا" ازشون پرسیدن! بگین تا دوستان استفاده کنند.
شما چطور استفاده میکنید؟
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط yones1986 »

mahdi1 نوشته شده:
yones1986 نوشته شده:سلام ،دوستان به چه میزان وچند مرتبه از تتراساکلین برای پیشگیری در پاییز و اوایل بهاربرای هر کندواستفاده میکنند؟

با سلام

نوشته در هر وعده 0.5گرم در یک لیتر شربت در مجموع باید برای هر کندو چقدر استفاده شود؟
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

yones1986 نوشته شده:
mahdi1 نوشته شده:

با سلام

نوشته در هر وعده 0.5گرم در یک لیتر شربت در مجموع باید برای هر کندو چقدر استفاده شود؟
با سلام
معمولا تتراساکاین را در پودر شکر مخلوط استفاده میشه ولی به نظر من 250سی سی در فاصله یک هفته از هم مناسب
با تشکر
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط yones1986 »

[quote="yones1986"]سلام ،دوستان به چه میزان وچند مرتبه از تتراساکلین برای پیشگیری در پاییز و اوایل بهاربرای هر کندواستفاده میکنند؟[/q
دوستان با تجربه لطفا" راهنمایی کنند تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
alirezashabani
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط alirezashabani »

بهترین راه برای ریختن تتراسایکلین در شربت ۱گرم تتراسایکلین با نیم لیتر شربت است و بعد از ۳یا۴ساعت به زنبور داده شود بهتر است و هضم آن آسان تر میشود
نمایه کاربر
CANADA
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: گلستان_گنید کاووس
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط CANADA »

دوستان تا کی میخاید از داروهای شیمیایی استفاده کنید من سه ساله از هیچ انتی بیوتیکی استفاده نمیکنم به جای داروی شیمیایی میتونید از انتی بیوتیک طبیعی مانند سرکه سیب استفاده کنید من استفاده میکنم نتیجه رو هم دیدیم.

البته برای پیشگیری چون تا حالا زنبورهام مریض نشدن نمیدونم برای درمان هم جواب میده یا نه

سرکه حتما طبیعی (خانگی) باشه و کارخونه ای نباشه
آخرین ويرايش توسط 1 on CANADA, ويرايش شده در 0.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان