چقدر هزینه خرید دارو کردین؟

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
KGH
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

چقدر هزینه خرید دارو کردین؟

پست توسط KGH »

با عرض سلام و خسته نباشید

بنده در حال آماده سازی یک طرح توجیهی برای احداث زنبورستانی با ظرفیت 700 کندو هستم.
اطلاعاتی راجع به هزینه های دارو میخواستم.البته دادن یک عدد مشخص برای این موضوع به عوامل زیادی بستگی داره اما احتمالا یک مقدار پایه یا متوسطی وجود داره.
از دوستان خواهش میکنم که هر توضیحی راجع به این مطلب دارن دریغ نکنند.

با سپاس تصویر

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: چقدر هزینه خرید دارو کردین؟

پست توسط mellifera »

KGH نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید

بنده در حال آماده سازی یک طرح توجیهی برای احداث زنبورستانی با ظرفیت 700 کندو هستم.
اطلاعاتی راجع به هزینه های دارو میخواستم.البته دادن یک عدد مشخص برای این موضوع به عوامل زیادی بستگی داره اما احتمالا یک مقدار پایه یا متوسطی وجود داره.
از دوستان خواهش میکنم که هر توضیحی راجع به این مطلب دارن دریغ نکنند.

با سپاس تصویر

با سلام راجب قيمتها به اين ادرس مراجعه كنين:

viewtopic.php?f=30&t=506/

راجب مصرقف دارو هم بستگي به سليقه و نياز زنبوردارداره مثلا در يك منطقه اي نوزما زياده در يه منطقه اي كنه. و حتي نوع دارويي كه زنبوردار مصرف ميكنه.مثلا يه زنبردار از داروي اپيستان استفاده ميكنه يكي از واراستوپ.اين معيارها رو هم بايد در نظر بگيرين. تصویر
نمایه کاربر
KGH
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط KGH »

ممنون از راهنماییتون.

البته میخواستم اطلاعاتی راجع به هزینه هایی که دوستان در سال گذشته یا میانگین سه ساله گذشته پرداخت کرده اند بدست بیارم.
میخوام یه مقایسه ای داشته باشم در مناطق مختلف ایران در مورد میزان هزینه دارو.
البته اگر دوستان زحمت بکشند و اطلاعات کاملی در اختیار بنده قرار بدن حتما سعی میکنم این اطلاعات رو بصورت منظم و دسته بندی شده در اختیار همه عزیزان قرار دهم.

با تشکر
نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پست توسط yasna »

سلام همان طور دوستمان فرمودند بسته به منطقه .سال و نیاز زنبورستان میباشد من سال 90 شاید 40 تومن هم دارو مصرف نداشتم ولی تو سال 91 از داروهای تقویتی ومحرکی ویپشگیری کنه نوزما و.... تا 600تومن تا ابان ماه هزینه کردم تصویر
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

پست توسط blackbil »

بستگی به خیلی مسایل داره: منطقه، آب و هوای هر سال، تجربه زنبوردار، تعداد کندوها، نوع نگاه به زنبورداری (تفریحی یا حرفه ای) و مسایل وابسته به آن از قبیل کوچ و...،
همچنین با توجه به اینکه خیلی از زنبوردارها به طور مثال برای مقابله با کنه در سالهای مختلف با توجه به مسایلی از قبیل داروهای موجود در بازار، وضعیت اقتصادی زنبوردار و قیمت دارو ، تغییر نوع کنه کش به دلیل جلوگیری از مقاومت کنه نسبت به دارو و...استفاده از داروهای مختلف را مد نظر قرار می دهند، نمی توان نرخ یکسانی را برای هر سال ذکر کرد.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
hossiny
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان رضوی نیشابور
تشکر کرده: 53 دفعه
تماس:

پست توسط hossiny »

سلام
واقعا دارو ها گران شده
بعضی از دارو ها هم که اصلا نیست
یا حق
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
ایا هزینه عسلی رو که صرف تغذیه کندوها میشه هم باید به عنوان دارو حساب کرد ؟ همون طور که میدونید عسل علاوه بر ویتامین ها حاوی مقادیر زیادی مواد انتی بیوتیک هم هست و اغلب دادن عسل به کندوها به همراه انتی بیوتیک ها موثرتره
نمایه کاربر
KGH
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط KGH »

ممنون از دوستان
هزینه دقیق در مورد داروهای مصرفی نمیخوام فقط یه میانگین قیمت از داروهای مصرفی طی یک دوره مشخص.

بذارید توضیح بیشتری در مورد جمع آوری این آمار و انشاءالله آمارهای بعدی بدم.
هر روزه ما شاهد این هستیم که داروهای مختلف با اسامی تجاری گوناگون و یا با مواد موثره متفاوت وارد بازار میشن و مورد استفاده قرار میگیرند.خیلی از اوقات زنبورها نسبت به این مواد واکنشی نشان نمیدهند و مجبور هستیم داروها را جایگزین کنیم و خیلی ازمواقع اثرات شیمیایی در موم و عسل حاصله باقی میگذارند که بر ترکیبات عسل تاثیراتی میگذارند که آنرا از حالت طبیعی خود خارج میکنند که نتایج عمی حاصل از آزمایشات به وفور قابل دسترس است و عزیزان از اثرات گسترده تری که داروها دارند حتما با خبرند...

اما موضوع این آمار و آمارهای بعدی، مقایسه ترازهای مالی حاصل از روشهای مختلف زنبورداری است که هر کدام از عوامل هزینه زا با ضرایبی در تراز مالی سهیم هستند.
در نگاه اول شاید بررسی عوامل دیگر ارجح باشند اما بدلیل اثرات کیفی داروها، این عامل از چند بعد روی تراز مالی اثر گذار خواهد بود و یکی از عوامل مهم در بهره وری روشهای مختلف زنبورداری است.

بنده مهندس صنایع گرایش تولید صنعتی هستم و حدودا از دو سال پیش برای یک شرکت وظیفه آماده سازی یک طرح پرورش زنبور عسل رو برعهده دارم. البته طرحی بسیار متفاوت از آنچه تا به حال مرسوم بوده و حدودا مدت دو سال مطالعات گسترده ای در زمینه پرورش زنبور عسل داشته ام و دوره ی عملی هم در این زمینه دیده ام.(البته بدون اغراق در مقابل عزیزان با تجربه و فعال در این زمینه "هیچی" نیستم)
بسیار خوشحال میشم که بتونم با اطلاعاتی که دوستان در اختیار بنده قرار میدهند ارزیابی دقیقتری از صنعت پر پتانسیل زنبورداری داشته باشم.

با سپاستصویر
نمایه کاربر
KGH
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط KGH »

ehsanklop نوشته شده:سلام
ایا هزینه عسلی رو که صرف تغذیه کندوها میشه هم باید به عنوان دارو حساب کرد ؟ همون طور که میدونید عسل علاوه بر ویتامین ها حاوی مقادیر زیادی مواد انتی بیوتیک هم هست و اغلب دادن عسل به کندوها به همراه انتی بیوتیک ها موثرتره
بله ممنون میشم. البته لطفا جداگانه ذکر کنید.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام من امسال از دو دارو براي كنه واروا استفاده كردم يكي تدخيني و ديگري از بايوارول استفاده كردم.قبلا از اپيستان استفاده ميكردم كه به اين دو تا تغير دادم.
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

KGH نوشته شده:
ehsanklop نوشته شده:سلام
بله ممنون میشم. البته لطفا جداگانه ذکر کنید.

سلام
در اواخر تابستان و زمان عسل گیری کل عسل زنبورها رو استخراج نمیکنیم . معمولا 3 قاب عسل (بعضی اوقات بیشتر ) واسه زنبورا میمونه بعد شربت شکر داده میشه . چون اگه همه عسل خارج بشه و ذخیره زمستان کندو فقط شکر باشه اونوقت زنبورها از منبع غنی ویتامین و انتی بیوتیک موجود در عسل محروم میشن .
شما اگه مقدارش رو 5 کیلو در نظر بگیرین میشه حدود 100 هزار تومن .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان