چه موقع عسل خطرناک می شود.

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز-تهران
تشکر کرده: 580 دفعه
تماس:

چه موقع عسل خطرناک می شود.

پست توسط arash_pordel »

دوستان همه ی ما تا به حال مطالب جسته و گریخته ی زیادی در رابطه با فواید عسل و نقش آن در سلامت بدن انسان خوانده ایم. اما حتی عسل که در قرآن از آن به عنوان شفای مردم یاد شده است؛ نیز می تواند در مواقعی خطرساز و خطرناک باشد.
متاسفانه اطلاع رسانی دقیق و صحیحی در رابطه به مضرات احتمالی عسل، با توجه به نوع عسل، شرایط نگهداری و مخاطب آن در اختیار عموم و حتی زنبورداران قرار داده نشده است. خود من نیز اطلاعات ناکافی در این مورد دارم از جمه آنکه:

1- مصرف عسل برای کودکان زیر 1 سال خطرناک بوده و حتی می تواند موجب مرگ شود.
2- بالا رفتن دمای عسل، به خصوص تا دمای جوش آب سبب تغییر ترکیبات عسل و تولید نوعی سم در آن می گردد!
3- نگهداری عسل در ظرف های فلزی سبب واکنش دهی این دو شده و به تولید ماده ای سمی منجر می گردد.
4- و ...

سوالاتی هم در ذهن من بوده و هست که پاسخ مطمئنی برای آنها پیدا نکرده ام از جمله آنکه:
1- مصرف عسل برای کودکان در چه سنی فاقد خطر می باشد؟
2- میزان مصرف روزانه ی عسل برای کودکان و بزرگسالان به چه مقدار باشد که فاقد هر گونه عوارض جانبی برای شخص باشد؟
3- در مورد بیماران دیابتی نوع1 و نوع2 آیا مصرف عسل خطرساز است؟ در غیر این صورت این افراد از چه مقدار و از چه نوع عسلی می توانند استفاده کنند؟
4- آیا مصرف عسل سبب افزایش کلسترول بدن می گردد؟ مصرف آن برای افراد دارای کلسترول توصیه می شود یا خیر؟
5- عسل سبب افزایش قند خون می شود؟ چون افراد با قند خون بالا عموما از خوردن عسل خودداری می کنند
و سوالات دیگری که در حال حاضر به یادم نمی یاد.

لطفا در صورتی که پاسخ سوالات رو می دونید و یا اطلاعاتی در این زمینه دارید ما رو هم در اون شریک کنید.

و حتما حتما از صحت کامل اطلاعات که می دید مطمئن باشید. با تشکر از همه ی دوستان.

نمایه کاربر
m63
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران
تشکر کرده: 38 دفعه
تماس:

Re: چه موقع عسل خطرناک می شود.

پست توسط m63 »

موقعی که عسل با خربزه خورده بشه هم خطرناکه حتی باعث مرگ میشه.
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: چه موقع عسل خطرناک می شود.

پست توسط jamshid »

سلام
به کودکان زیر دو سال عسل خالص توصیه نمیشه میشه مقداری عسل بصورت شربت درست کرده مقدار کمی به کودکان بالای یکسال داد.
در خصوص دیابتیها هم روزانه عسل کمی توصیه میشه چون نمیشه گفت که عسل اصلا کلسترول و قند نداره حتی نارنج که میوه ترش میباشد اما حاوی قند میباشد.
مصرف روزانه عسل برای افراد بزرگسال اگه مشکلی ندارند میزانی مشخص نشده اما صبحانه یا شام نان و عسل یا یک قاشق برای آرامش و خوب خوابیدن نیم ساعت قبل از خواب توصیه میشه هر چند پزشکان کارشناس بهتر میتوانند نظر بدهند.
من از زخم معده رنج میبردم یکسال صبح و ظهر و شب سعی کردم شیر و عسل مصرف کنم البته چای نمک ادویه را از سبد غذا حذف کردم ناهار را برنج و شیر یا اب پز استفاده کردم کاملا زحم معده ام برطرف شد.
در ضمن بعد از غذای سنگین بخصوص شام و نهار یک قاشق عسل استفاده نمایید.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان