فواید پنجره ملکه در برداشت عسل

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hamed
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

فواید پنجره ملکه در برداشت عسل

پست توسط hamed »

سلام من سال اول زنبورداریم حدود 40 تا زنبور داشتم و با اینکه اون سال شرایط جوی خیلی بد بود و دائم گردو خاک میومد اما تو مرداد و آبان هر کدومحدود 110 کیلو تو هر دوره عسل برداشتم و اون سال از پنجره ملکه استفاده کردم و تو پاییز جمعیت خوبی هم داشتم اما تو دو سال گذشته استفاده نکردم و تو ابان حدود 30 کیلو عسل برداشتم ضمن اینکه جمعیت کندو هام خیلی ضعیف میشه اما امسال میخوام دوباره از پنجره ملکه استفاده کنم چون فکر میکنم تو بالا بردن جمعیت تاثیر خوبی داره دلیلشم اینه که تو تابستون آدم با خیال راحتتری قابا رو میبره طبقه بالا و ملکه فقط تو طبقه پایین تخمریزی میکنه اگر دوستان راهنمایی دیگه ای دارن ممنون میشم اطلاع رسانی کنن

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

Re: فواید پنجره ملکه

پست توسط blackbil »

شما مطمئنید این تغییر مقادیر عسل از 110 به 30 کیلو از شهریور تا آبان ماه بر اثر پنجره ملکه بوده است؟ دوست عزیز من فکر نمیکنم تو شهریور و مهر و آبان ملکه تمایلی به تخمریزی در طبقه داشته باشد...میشه توضیح بیشتری بدین که زنبورهای شما در این ماه ها کجا مستقر بوده اند.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

پست توسط turkmansahra »

تصویرتصویرنوشتين از هر كدوم 110 كيلو عسل برداشتين .اين عدد به نظر من در ايران و كندوي دوطبقه محاله اگه امكان داره توضيح كامل بدين ممنونتصویر
نمایه کاربر
hamed
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

پست توسط hamed »

ببخشید در کل منظورم بود که از 40 تا کندو جمعا حدود 110 کیلو تو مرحله دوم عسل برداشتم اما امسال تو مرحله دوم (آبان)فقط 30 کیلو برداشت داشتم پارسال هم 40 کیلو شد

0
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان