سرانجام زنبورداری در ایران باشیوه جاری به کجا ختم میشود؟

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

لطفا نظراتتون را در همین تایپک ارسال نمایین.

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: سرانجام زنبورداری در ایران باشیوه جاری به کجا ختم میشود؟

پست توسط fara »

هر چی هست آینده جالبی نیست با این وضع سوخت و گرانی وسایل زنبورداری و عدم حمایت دولت و ورود عسل تقلبی و عدم نظارت بر آن و پایین بودن قدرت خرید مردم که روز به روز هم خراب تر می شود نمی توان آینده خوبی متصور شد .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
hamed
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

پست توسط hamed »

من هم آینده خوبی رو پیش بینی نمیکنم تا زمتنی که مردم دنبال عسل 3000 تومنی میگردن وضع خوب نمیشه حالا عدم حمایت - ندادن آموزشهای لازم -انواع و اقسام بیماریهای بدون درمان مثل سی سی دی و...بیخیال
نمایه کاربر
Amlashi
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط Amlashi »

بايد شرايط جاري را تغيير داد . انسان موجودي ست سازگار كننده ي محيط به نفع خود !
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

فعلا که این چینی ها هستند که دارند شرایط و محیط را به نفع خودشون تغییر می دهند!ان هم با تولید انواع جنس های تقلبی!!
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
goudarzi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ارومیه
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط goudarzi »

خوب این طبیعی هستش که با این اوضاع نتیجه ای نمگیریم.
ولی یه جورایی هم نباید یقه خودمونو کنار بکشیم.من تو این مدتی که تو این سایت دارم فعالیت میکنم هیچ وقت در مورد تولید ژل رویال یا بره موم یا موم یا گرده و... بحث نکردیم.فقط و فقط عسل و بچه گیری.
این دو جزعی از کار شیرین و پول ساز زنبور داریه.
بیایین دست به دست هم بدیم و با مطالعاتمون مخصوصاٰ مطالعه در مقالات خارجی نتایج اونارو به هم انتقال بدیم. و واقعاٰ دانسته های خودمونو از هم پنهون نکنیم.
البته اگه آموزشی هم از طرف ارگان خاصی نیست به علت کم اطلاعاتی کارکنان آن ارگانها در مورد زنبور عسل هستش.
من خودم دو سال تمام در اداره جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه بودم. باور کنین کارکنان اون بخش (دام و طیور)هم جز برداشت عسل و بچه گیری به چیز دیگری فکر نمی کردن.
آقای جهانی زحمت کشیدن کلی مطالب علمی رو راجب زنبور جمع آوری نمودن آیا به خودمون اجازه دادیم تا از این مطالب استفاده کنیم.من مطمعنم که مطالب این مجموعه با ارزش تر از قیمت ناچیز اونه.
ماها که باسوادان این مملکتیم اینگونه داریم در مورد زنبور قضاوت میکنیم وای به حال اونایی که فقط و فقط به صورت سنتی دارن پرورش زنبور میکنن و گذران زندگی میکنن.

بیایین با ایمان راسخ به زنبور داری بپردازیم و سعی در بهبود تولید داشته باشیم.و همدیگررو در رسیدن به هدفمون یاری کنیم

بیایین هدفمون رو تعریف کنیم:ای

((((هدفمون رسیدن به بیشترین سود با نوین ترین روشها)))

این تعریفه منه .تعریف شما چیه؟بیایین به این اهدافمون ارزش بدیم.

ما می‌توانیم.ما میتوانیم .ما میتوانیم

تصویر تصویر تصویر تلاش لازمه .
مهندس گودرزی
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

من هم با مهندس گودرزی موافقم وقتشه که کم کم از زنبورداری سنتی فاصله بگیریم و به کمک هم به روش های جدید درامد زایی در این کار فکر کنیم .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

[JUSTIFY]سلام اقاي گودرزي عزيز ممنونم بات پست خوبتون حق با شماست.تقصيره خودمونه.ببينم تا حالا شده كسي از دانشجويان واسه اين سايت مقاله اي ارسال كنند.من كه نديدم.اصلا دانشجويان كارشناسي و كارداني زياد در اين رشته مقاله و تحقيق نميكنند اما كارشناسي ارشد واسه پايان نامه خودشون چرا.اما من تا به حال نديدم يك مقاله برام بفرستند تا تو سايت قرار بدم.تا تمام دوستان از اين تحقيقات استفاده ببرند و تمام مقالات رو من از گوگل پيدا كردم با مكافات فراوان.
به نظر من اگه دانشجويان مقالات رو بزارن تو سايت بهترين كمكه براي زنبورداران اما دريغ از يك مقاله.اين همه دكتر و مهندس زنبورداري داريم اما هيچ كدوم مقاله رو بيرون نميدن چرا چون زحمت كشيدن و دوست ندارن بدن بيرون.اين بدبختي ماست.[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

کاش می شد یک گروه تحقیقی خودمون تشکیل می دادم و در این زمینه کار می کردیم.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

mellifera نوشته شده:کاش می شد یک گروه تحقیقی خودمون تشکیل می دادم و در این زمینه کار می کردیم.

فرامرز عزیز این امکانش نیست.اما همه میتونن با تجربیاتی که به دست میارن و چیزایی روکه خودشون میبینن در سایت قرار بدن تا همه استفاده کنن.مثلا من هروقت چیزی رو میبینم که تو سایت نیست عکی میگیرم تا دوستان نیز ببینن.کاریهم نداره یه عکس گرفتن و ضمیمه کردن تصویر.

این تحقیق ها روبیشتر کارشناسی ارشدا انجام میدن.من یه تایپک ایجاد کرده بودمتا کسانی که کندو دارن تصویرزنبوراشونو قرار بدن ببینیم تو کدوم منطقه بیشتر از چه توده یا نژادی تشکیل شده اما کسی نمیزاره
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

باسلام
دوستان نظراتشان رو درمورد مشکلات عمده صنعت زنبورداری روکه روزبروزهم بدتر از گذشه میشه رو بیان کنند

1-عدم حمایت دولت ازاین قشرزحمت کش

2-موافقت نکردن وندادن وام به به زنبوردار

3-افزایش هزینه ها ولوازم زنبورداری

4- بالا بودن هزینه کارگری

5-منصفانه نبودن قیمت عسل

6-به روزنبودن اطلاعات زنبوردار که اونم برمیگرده به ترویج زنبوردارتوسط ارگانهای زیر ربط

7-اکثرزنبوردارهای کشور تعداد کندوهاشون به دلیل مشکلات مالی بیشتراز200کلنی نیست که این از لحاظ اقصادی مقرون به صرف نیست

8-یک ماه غفلت برابر با یکسال ورشکستگی

9-افزایش هزینه های حمل ونقل

حال بااین اوضاع واحوال به نظرتان باز زنبورداری مقرون به صرفه هست؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
در پایان مطالب فرمودید آیا با توجه به این همه مشکلات بصرفه هست ادامه کار دهیم اما یکسری از مشاغل عشق و علاقه هست و صرفه اقتصادی جایی در یکسری از مشاغل نداره چرا اشاره به نیش خوردن و درد طاقت فرسا را نکردید اما عاشق احساس درد نمیکنه شاید خیلی از افراد بخصوص در روستاها چند قطعه مرغ برای تولید تخم مرغ داشته باشند ولی اگه قیمت یک مرغ را در نظر بگیریم و تعداد تخمی که در سال مگذاره را با خوراکش مقایسه کنیم متوجه میشویم خرج خوردنش بیشتر از سودش میباشد اما خدا روزی دهنده هست اگه یکسال مثل سال 88 داشته باشیم لذا به اندازه چند سال سود کردیم خلاصه عشق به نیش خوردن و نوش خوردن را نمیشه با عدد و رقم مقایسه کرد.
نمایه کاربر
ehsanklop
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

با سلام
اقا جمشید با عرض معذرت من با نظر شما موافق نیستم . اینکه باید عشق و علاقه باشه درسته ولی عشق و علاقه به تنهایی کافی نیست . زنبوردار باید نتیجه زحمتی رو که میکشه هم بگیره تصویر

الان شما در نظیر بگیر که صنعت زنبورداری داره چه خدمتی به کشور میکنه . چقدر از محصولات کشاورزی داره بوسیله زنبورها بارور میشه . در عوض از طرف دولت هیچ حمایتی نمیشه . زنبوردارها وام نیاز ندارن . کمک مالی نیاز ندارن . کمکی که باید بشه از نوع دیگه ای هست

یه مثال میزنم . تو منطقه ما کشاورزها اعتقاد دارن که زنبور وقتی رو شکوفه مرکبات میشینه شهدش رو میمکه و بعد اون شکوفه خشک میشه و از بین میره . در نتیجه وقتی زنبورداری اطراف باغشون مستقر میشه کلی باهاش دعوا میکنن که زنبوراتون محصول ما رو کم میکنن تصویر

یه مثال دیگه زنبورخوارها هستن . من نمیگم از بین ببرنشون . اما فکری براشون بکنن . محدودشون کنن یا فکری برا ترسوندنشون بکنن

بله . باید این کارها و کارهایی مثل اونا انجام بشه . باید برنامه ریزی بشه . باید مهاجرت ها به قاعده باشه . باید ............ و باید وباید ......
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام آقا احسان
بله از قدیم گفتند هر وقت جلو ضرر را بگیری منفعت است ولی در بعضی مشاغل کاربرد نداره گفتم اگه چند سال محصول خوب نباشه اما یکسال که خیلی خوب باشه جبران میکنه صرف عشق و علاقه بله کافی نیست ولی لازمه اگه بشه از زنبور فقط انتظار عسل نداشت خوبه مثلا تولید ژل رویال گرده تولید ملکه میشه جبران کمبود عسل تولیدی را کرد از طرف دولت و مسولین جهاد کشاورزی و دامپزشکی حمایتی صورت نمیگیره چه باید کرد ؟ ما زنبورداران مجبوریم خودمان دولت خود باشیم من قبلا اشاره کردم در آمریکا و کانادا اگه باغ میوه ای زنبور در آن برای گرده افشانی نباشه دولت آن باغ و محصول را بیمه نمیکنه ولی این فرهنگ در کشور ما حاکم نیست یکی از باغداران مرکبات در شمال اظهار داشته علت ریزش پرتغال از درخت بخاطر اینست که زنبور شهد گل را خورده لذا مرکبات از روی درخت جدا میشوند دیدگاه ما اینست مقصر چه کسیست؟با همه این مشکلات اگه عشق و علاقه به این کار سخت نباشه کسی زنبوردار نمیشه قطعا شما عاشق این کارید وگرنه مشاغل راحتتری هم بوده ولی من اعتقاد قلبی بع عشق و علاقه دارم با این همه مشکلات موجود.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام به نظر من اگه منطقه اي كه نگه ميداريم زنبورامونو امن باشه از همه جهت بهتره تا امنيت نباشه عسل 10 تن هم توليد كنه ادم امنيت نباشه زنبورداري ميشه مصيبت. ادم نميدونه فكر جونش باشه يا كندوها تصویر
نظر اقا جمشيد رو در صورتي موافقم راجب توليد ژل رويال وملكه كه روشهايي براي تقويت كلني باشه.مثلا زماني كه گلي نباشه ديگه نه ميشه ژل رويال توليد كرد نه ملكه.چون هر دوي اينها نياز به گرده و شهد كافي دارن.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان