خواص عسل با توجه به گیاه غالب

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز-تهران
تشکر کرده: 580 دفعه
تماس:

خواص عسل با توجه به گیاه غالب

پست توسط arash_pordel »

دوستان در رابطه با خواص عسل گیاه های مختلف، هر چه در اینترنت سرچ کردم مطالبی غیر مشابه و گاها متضاد به دست آوردم. آیا منبعی می شناسید که خواص عسل های تک گیاه رو دقیق تر بررسی کرده باشه و البته معتبر باشه؟
ضمنا بعضی از مشتری ها اصرار دارن که خواص عسل های چندگیاهی رو هم بدونن. آیا برای این جور عسل ها هم می شه خاصیت خاصی تعیین کرد؟
سوال آخر اینکه عسل گرمسیری به چه عسلی گفته می شه؟
با تشکر از دوستان عزیز.

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: خواص عسل با توجه به گیاه غالب

پست توسط mellifera »

arash_pordel نوشته شده:دوستان در رابطه با خواص عسل گیاه های مختلف، هر چه در اینترنت سرچ کردم مطالبی غیر مشابه و گاها متضاد به دست آوردم. آیا منبعی می شناسید که خواص عسل های تک گیاه رو دقیق تر بررسی کرده باشه و البته معتبر باشه؟
ضمنا بعضی از مشتری ها اصرار دارن که خواص عسل های چندگیاهی رو هم بدونن. آیا برای این جور عسل ها هم می شه خاصیت خاصی تعیین کرد؟
سوال آخر اینکه عسل گرمسیری به چه عسلی گفته می شه؟
با تشکر از دوستان عزیز.

forum-f1/topic-t177.html

http://www.mellifera.ir/651//%D8%AA%D8% ... %B3%D9%84/

خواص چند گياهي هم بستگي به پوشش منطقه فرق ميكنه. بايد گياهان منطقه رو بدونيم بعد.

عسل گرسيري رو دقيق نميدونم اما احتمالا عسلي رو مي گن كه در جنوب توليد ميشه زماني كه در بخشهاي شمالي كشور هنوز زنبورا به توليد نرسيدن.
نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط arash_pordel »

دوستان کسی در مورد خواص عسل سیاه دانه چیزی نمی دونه؟!

منابع مطالبی رو هم فرمایید اگه اطلاع دارید بگید! چون توی اینترنت که خودم گشتم مطلب زیاد بود و نظرها متنوع. پس نمی شه به هیچ کدوم بدون منبع اعتماد کرد؟!
ضمنا سوال دیگه اینکه آیا خواص گل و عسل مربوط به گل مشابه و یا یکسان هستند؟ خواص عسل از یک نوع گیاه با خواص میوه های آن گیاه ارتباط معناداری دارد یا خیر؟
نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط arash_pordel »

mellifera نوشته شده:
arash_pordel نوشته شده:

forum-f1/topic-t177.html

خواص چند گياهي هم بستگي به پوشش منطقه فرق ميكنه. بايد گياهان منطقه رو بدونيم بعد.

عسل گرسيري رو دقيق نميدونم اما احتمالا عسلي رو مي گن كه در جنوب توليد ميشه زماني كه در بخشهاي شمالي كشور هنوز زنبورا به توليد نرسيدن.

می دونید چرا گفتم کلا نمی شه به مطالبی که به خاصیت عسل های تک گل می گن اعتماد کر! من دو تا تاپیک بالا رو که آقای جهانی زحمتش رو کشیدن چک کردم. خواص عسل کنار که خودم بیشتر روش کار می کنم رو بررسی کردم. خواص این عسل توی این دو مطلب متفاوت بیان شده! البته چند مورد مشابه خاصیت ذکر شده توی هر دو تاپیک ولی همین جا هم خواص کاملا شبیه هم بیان نشده اند. برای همینه که می خوام ببینم منبع قابل اعتمادی هست یا نه!!!!؟؟؟
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

arash_pordel نوشته شده:
mellifera نوشته شده:
arash_pordel نوشته شده:

forum-f1/topic-t177.html

می دونید چرا گفتم کلا نمی شه به مطالبی که به خاصیت عسل های تک گل می گن اعتماد کر! من دو تا تاپیک بالا رو که آقای جهانی زحمتش رو کشیدن چک کردم. خواص عسل کنار که خودم بیشتر روش کار می کنم رو بررسی کردم. خواص این عسل توی این دو مطلب متفاوت بیان شده! البته چند مورد مشابه خاصیت ذکر شده توی هر دو تاپیک ولی همین جا هم خواص کاملا شبیه هم بیان نشده اند. برای همینه که می خوام ببینم منبع قابل اعتمادی هست یا نه!!!!؟؟؟

سلام
خواص عسل کنار : انرژی زا تقویت کننده حافظه و تقویت کننده قوای جنسی
نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط arash_pordel »

[[/quote]

سلام
خواص عسل کنار : انرژی زا تقویت کننده حافظه و تقویت کننده قوای جنسی[/quote]

آقا این عسل کنار طبعش سرده؟ توی خواصش من خوندم که می گن فرونشاننده ی حرارت بدن هست و از طرفی طبع عسل هم سرده!!! شما اطلاعی دارید؟

همچنین دوستان سوال دیگه اینکه من عسلی که در منطقه ی ما "استان فارس" به اسم عسل سیاه دانه شناخته می شه رو آوردم تهران. الان به چند نفری که نشون دادم می گن این عسله بوی آویشن می ده و طعم آویشن داره. باید عسل آویشن باشه. نکته جالب اینکه سمت ما همه به این مدل عسل سیاه دونه می گن و اینجا به هر کی نشون دادم یا نظری نداشته یا گفته آویشنه.
شما می دونید قضیه چیه؟
نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط arash_pordel »

با سلام. دوستان کدام عسل رو برای درمان بیماری های معده، تقویت کننده ی معده پیشنهاد می کنند؟

سمت ما عسل دن یا دنک (نام محلی این گل در استان فارس و حومه) رو که نام علمی اون Oliveriadecumbens vent هست و این طور که خوندم داخل ایران به نام لعل کوهستان معروفه رو برای تقویت و درمان بیماری های معده معرفی می کنن.

همچنین عسل کنار رو برای سردکردن مزاج مخصوص افرادی که خفگی (به خاطر گرم مزاجی بیش از حد) دارند مناسب می دونند. سمت شما افرادی که از طب سنتی بیشتر مطلع هستن و با اطلاعات از درمان های محلی هستن، کدام عسل رو برای کدام بیماری مناسب می دانند؟
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان