نحوه جلوگيري از بچه دهي كندوي قوي

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
korzel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تنكابن
تشکر کرده: 20 دفعه
تماس:

نحوه جلوگيري از بچه دهي كندوي قوي

پست توسط korzel »

وقتي يك كندو با ملكه جوان وتعدادحدودا 20 قاب با جاي كافي تصميم به بچه دهي ميگيرد چطور ميشود او را منصرف كرد .يا سوالم رو جور ديگهاي مطرح ميكنم چگونه ميشود يك كندو قوي ساخت بدون اينكه تمايل به بچه دهي داشته باشد .من چندين كندو با ملكه هاي جوان تعداد كافي قاب در كندو داشتم و نتوانستم اينها رو به بالاي 25 قاب برسونم همهاش شاخون توليد ميكردن . جدا از نژاد خوب ايا من همين زنبورها رو مي تونم پر جميت كنم؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: نحوه جلوگيري از بچه دهي كندوي قوي

پست توسط mellifera »

korzel نوشته شده:وقتي يك كندو با ملكه جوان وتعدادحدودا 20 قاب با جاي كافي تصميم به بچه دهي ميگيرد چطور ميشود او را منصرف كرد .يا سوالم رو جور ديگهاي مطرح ميكنم چگونه ميشود يك كندو قوي ساخت بدون اينكه تمايل به بچه دهي داشته باشد .من چندين كندو با ملكه هاي جوان تعداد كافي قاب در كندو داشتم و نتوانستم اينها رو به بالاي 25 قاب برسونم همهاش شاخون توليد ميكردن . جدا از نژاد خوب ايا من همين زنبورها رو مي تونم پر جميت كنم؟

با سلام قبل از ارسال مبحث جديد جستجو كنين.براي مبحث خود يك موضوع در رابطه با سوالتون مطرح كنين تا دوستان بتونن بهتر مبحثتون رو ببينن و وارد مبحثتون بشن.

اين ادرس روببينين:

http://www.google.com/search?q=%D8%AC%D ... llifera.ir
نمایه کاربر
makhdoomzadeh
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: یزد
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

پست توسط makhdoomzadeh »

با سلام دوست عزیز
با توجه به این که خصوصیت بعضی از نژادها در بچه دهی هست کار دشواری هست که بخواهید جمعیت را از بچه دادن منصرف کنید. ولی میتوانید با کنترل دقیق جمعیت و ایجاد فضای بیشتر به جمعیت جلوی بچه دادن را بگیرید ولی به هر حال کار سختی هست. و تجربه من تا ۳۰ قاب =۳ طبقه هست که فقط برای یک بار این کار را انجام دادم ولی ترجیح میدم بیشتر از ۲ طبقه نزنم.تصویر
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با عرض سلام برای جلوگیری از تقسیم شدن کندو می توان قابها را هر از چندروز جابجا کرد که خیلی موثر واقع می گردد .
نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط ahmad5 »

Hassannozarpour نوشته شده:با عرض سلام برای جلوگیری از تقسیم شدن کندو می توان قابها را هر از چندروز جابجا کرد که خیلی موثر واقع می گردد .
سلام، میشه بگید چطور مانع بچه دهی میشه؟
دوری و دوستی
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان