نبود ملکه در کندو

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mortezanezam
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 7 دفعه
تماس:

نبود ملکه در کندو

پست توسط mortezanezam »

سلام دوستان . من یه کندو دارم که تازه از زنبور مادری به طور مصنوعی جدا شده و بعد از مشاهده ملکه بعد از 13 روز آوردم به کنار زنبورام . بعد از یک هفته چند بار نگاه کردم ملکه رو مشاهده نکردم . زنبورام فعالیت ندارند چه به سر ملکه اومده . راهنماییم کنید. تشکر

نمایه کاربر
eslami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 39 دفعه
تماس:

Re: نبود ملکه در کندو

پست توسط eslami »

خیلی خلاصه گفتی .ولی به نظر من ملکه در پرواز جفتگیری از بین رفته . یا ملکه پیر بوده و از بین رفته و یا اینکه اصلا هستش . یه قاب تخم روز بده به کندو و بعد از 4روز نگاه کن اکه شاخون زدن یعنی ملکه نیستش .
نمایه کاربر
sun
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایران
تشکر کرده: 5 دفعه
تماس:

پست توسط sun »

داداش زنبور بدون ملکه از دور پیداست1-بی حاله زیادجنبجوش داخل کندو ندارن2-زنبور نر درون کندو زیاد میشه3-از نظافت داخل کندو هم معلومه
ما ز یاران چشم یاری...
نمایه کاربر
mehdi66
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 18 دفعه
تماس:

پست توسط mehdi66 »

بعضی وقتا ملکه بعد از جفت گیری در هنگان برگشت به کندو دچار اشتباه میشه و کندو رو اشتباه میره که در هنگام ورود زنبورا میکشنش
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

اولبن باره كه اين اتفاق برام افتاده.جمعه يه سر به زنبورا زدم ديدميكي از شاخونها شاخون زده 5تا 9 عدد اونايي كه كوچيك بود روخراب كردم و اونايي كه بزرگ بود رو نگه داشتم.اما وقتي به دنبال ملكه گشتم ديدم ملكه نيست.سه بار به دقت كل شانها رو نيگا كردم و بعد به دنبال تخم روز و لارو گشتم ديدم اصلا تخم روزي نيست.به اين فكر كردم كه احتمالا ملكه تخمريزيشو به خاطر بچه دادن قطع كرده.اما با گشتن متوجه شدم كه ملكه اصلا تو كندو نيست.لاروها هم كلا بالاي 6 روز بودن.يعني از زماني كه شاخونها زده شدن ملكه از بين رفته.

آيا احتمال بچه دادن كندو وجود داره؟جمعيت كندو متوسط.ايا زماني كه كندو قصد بچه دادن داره ملكه رو حذف ميكنه؟(با اين موضوع روبرو شدين تا حالا) تصویر
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

با سلام من هم یکی از کندوهام ملکه نداشت و شاخون زیادی زده بودن که من دوتا شو نگه داشتم فردا که رفتم بهشون سر زدم دیدم بچه زده بیرون چون جمعیتش خوب بود .بعضی شاخون ها هم دروغینن که اگه موقع حذف شاخون ها یک شاخون نگه داری اگه اونم پوچ باشه که باز دوباره تو دردسر میفتی نمی دونم باید چی کار کرد یکی نگه داشت یا چندتا؟
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
بچ مصنوعی رو یا باید در حد سه یا چهار قاب جدا کرد تا وقتی ملکه متولد شد وسوسه بیرون رفتنو نکنه و یا اگه بچ 6 قاب یا بیشتر بکشیم باید به محض سر بست شدن شاخون هاش دوتاشونو بزاریم و بقیه رو بزاریم تو قفس تا دچار مشکل بیرون رفتن زنبورها نشیم
نمایه کاربر
mortezanezam
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 7 دفعه
تماس:

پست توسط mortezanezam »

سلام . میخواستم بگم دو هفته پیش یه تخم روز به کندویی که ملکه نداشت دادم .الن بعد از دو هفته میبینم شاخون زده و پوچ کرده و یکی زده هنوز سرش رو نبسته .کندو کاملا نر ریز شده چاره چیست؟ لطفا راهنمایی کنید.تصویر
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
اگه ملکه داری با چند تا کارگر بزار تو قفس بعد 4 روز با احتیاط آزادش کن و اگه شاخون سربسته داری با کادرش بزارش تو کندوی نرریز تا ملکه متولد شه کادرهای کندوی هم کم کن تا کارگران نرریز مجال تخم ریزی نداشته باشن و برگه بده تا ازشون کاربکشی و ببافن
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان