ملکه خارجی

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: ملکه خارجی

پست توسط ehsanklop »

سلام
اقای جهانی خالص بودن که اهمیتی نداره . مهم عملکرد اونا هست . میخاستم بدونم اصلا کسی این اقا رو میشناسه و میدونه این ملکه هاش رو از کجا اورده یا نه .

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

ehsanklop نوشته شده:سلام
اقای جهانی خالص بودن که اهمیتی نداره . مهم عملکرد اونا هست . میخاستم بدونم اصلا کسی این اقا رو میشناسه و میدونه این ملکه هاش رو از کجا اورده یا نه .

با سلام بله درسته:

مشخصات:

( جناب آقای مهندس بساک مدیرمحترم شرکت تعاونی عسل بساک هزارگل؛کارآفرین برتروزنبوردارنمونه استان تهران )
نمایه کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

با سلام خدمت عزیزان و سروران خودم تصویر
دوستان بحث اصلاح نژاد و بهبود کیفیت زنبور یا هر موجود دیگه چیزی نیست که بشه هر جایی و با هر امکاناتی به اون رسید. به نظر من در حال حاضر تهیه ملکه اصلاح شده اگه غیر ممکن نباشه حداقل خیلی مشکله. ملکه ای که از نظر خلوص ژنتیکی در صفاتی که بحث میشه در حد قابل قبولی باشه باید تحت نظارتهای بسیار دقیق و جفت گیریهای بسیار حساس بین نرهای کاملا یکسان از نظر تمام صفات مورد مطالعه با ملکه ای که از نظر کلیه صفات دارای خلوص کامل هست صورت بگیره. در کشور ما متاسفانه به دلیل تحریمهای خارجی و بعضا داخلی، ورود لاین های مادری با مشکلات بسیار زیادی همراهه. وقتی هم زنبور دار ملکه ای رو خریداری کنه و ازون ملکه بچه بگیره به هیچ عنوان نمیشه گفت این ملکه شبیه ملکه اول باشه. برای همین تهیه ملکه از زنبوردارهای عادی رو به عنوان راه حل نهایی انتخاب کنید. نه این که هر کسی کندوهای خوبی داره ازون ملکه بگیرید چون در زنبورداری هیچ کنترلی در جفتگیری ملکه نیست و معلوم نیست این ملکه با چه زنبوری و با چه صفاتی جفت میخوره.

باتشکر
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

سلام می شود روی نژاد های داخلی کار کرد و با استفاده از صفات خوب ان ها به یک اصلاح نژاد دست یافت.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

بله آقا فرامرز اتفاقا این چیزی هست که من دو سه مرتبه هم در جاهای دیگه گفتم و بازم میگم. ما اگه بتونیم روی زنبور بومی خودمون کار کنیم و ارزش بازدهیش رو بالا ببریم خیلی بهتر از واردات ملکه ای هست که تا بابتش پول ندی و هزینه نکنی نمیفهمی چی از آب در میاد. ولی به شرطی که روش کار بشه تصویر. این کار هم مستلزم دور هم جمع شدن چند نفر مهندس ژنتیک و اصلاح و بیماری شناس و علوم دام و داروساز و همچنین تعدادی زنبوردار باتجربه هست که اگه بشه به مشکلات این راه و مشکلات کار گروهی در ایران فائق اومد، مطمئن باشید نتیجه خوبی میشه از این کار گرفت.
به امید موفقیت
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

hamed_gwd نوشته شده:بله آقا فرامرز اتفاقا این چیزی هست که من دو سه مرتبه هم در جاهای دیگه گفتم و بازم میگم. ما اگه بتونیم روی زنبور بومی خودمون کار کنیم و ارزش بازدهیش رو بالا ببریم خیلی بهتر از واردات ملکه ای هست که تا بابتش پول ندی و هزینه نکنی نمیفهمی چی از آب در میاد. ولی به شرطی که روش کار بشه تصویر. این کار هم مستلزم دور هم جمع شدن چند نفر مهندس ژنتیک و اصلاح و بیماری شناس و علوم دام و داروساز و همچنین تعدادی زنبوردار باتجربه هست که اگه بشه به مشکلات این راه و مشکلات کار گروهی در ایران فائق اومد، مطمئن باشید نتیجه خوبی میشه از این کار گرفت.
به امید موفقیت

سلام
الان چند ساله که اساتید اصلاح نژاد کشور دارن اینکار رو میکنن . یه پروژه ملی هست و چند میلیارد هم هزینه برده تا الان . ولی هیچ ملکه اصلاح شده ای ندیدیم تولید کنن . به نظر من ملکه اصلاح شده خارجی به شرطی که با اب و هوای ایران سازگار باشه میتونه کلی از مشکلات زنبوردارها رو حل کنه .
علاوه بر این دوستانی که از ملکه های خارجی استفاده کردن امارهای عجیب و غریبی دادن . بعضی میگن 50 کیلو بعضی 100 کیلو و عده ای هم میگن اصلا عسل نمیدن . واقعا اصلا مشخص نیست که قضیه چیه . بهترین کار خرید یه دونه ملکه و تست اون هست .
نمایه کاربر
Mahdi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 28 دفعه
تماس:

پست توسط Mahdi »

ehsanklop نوشته شده:
hamed_gwd نوشته شده:بله آقا فرامرز اتفاقا این چیزی هست که من دو سه مرتبه هم در جاهای دیگه گفتم و بازم میگم. ما اگه بتونیم روی زنبور بومی خودمون کار کنیم و ارزش بازدهیش رو بالا ببریم خیلی بهتر از واردات ملکه ای هست که تا بابتش پول ندی و هزینه نکنی نمیفهمی چی از آب در میاد. ولی به شرطی که روش کار بشه تصویر. این کار هم مستلزم دور هم جمع شدن چند نفر مهندس ژنتیک و اصلاح و بیماری شناس و علوم دام و داروساز و همچنین تعدادی زنبوردار باتجربه هست که اگه بشه به مشکلات این راه و مشکلات کار گروهی در ایران فائق اومد، مطمئن باشید نتیجه خوبی میشه از این کار گرفت.
به امید موفقیت

سلام
الان چند ساله که اساتید اصلاح نژاد کشور دارن اینکار رو میکنن . یه پروژه ملی هست و چند میلیارد هم هزینه برده تا الان . ولی هیچ ملکه اصلاح شده ای ندیدیم تولید کنن . به نظر من ملکه اصلاح شده خارجی به شرطی که با اب و هوای ایران سازگار باشه میتونه کلی از مشکلات زنبوردارها رو حل کنه .
علاوه بر این دوستانی که از ملکه های خارجی استفاده کردن امارهای عجیب و غریبی دادن . بعضی میگن 50 کیلو بعضی 100 کیلو و عده ای هم میگن اصلا عسل نمیدن . واقعا اصلا مشخص نیست که قضیه چیه . بهترین کار خرید یه دونه ملکه و تست اون هست .

توی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به نتایجی در رابطه با اصلاح نژاد ایرانی رسیدن.
البته افرادی هستن که با ملکه هایی که خودشون توی مدتی که زنبورداری میکردن گزینش شدن، با 4 تا کوچ 110 کیلو عسل از هر کندو میگرفتن. البته در حال حاضر بدلیل بالا رفتن تراکم کلنی ها توی مناطق مختلف این عدد یه مقداری کاهش پیدا کرده.
مهدی اخوان مقدم - زنبوردار
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
ضمن تایید صحبت اقا مهدی عزیز من 4 ساله دارم به گزینی میکنم و واقعا از نظر جمعیت کندوها و ارامش و شاخون نزدن پیشرفت زیادی داشتم ( هر سال بهتر از سال قبل بوده ) . حقیقتا زنبور خودمون رو میشه با کار اصولی ازش یه نژاد خوبی دراورد . اما نژاد خارجی مثل لقمه اماده اس . دیگه نمیخاد زحمت بکشی و وقت بزاری ولی یه جورایی شانسی هم هست .

تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
همه ما از مسایل کاری در خصوص زنبور عسل اطلاع داریم افرادی برای این امور با داشتن عواملی در ....ملیاردها پول به جیب زدند ولی هنوز فرق بین زنبور نر و کارگر را نمیدانند خیلی خوش باوریست که قبول کنیم افراد متخصص و داسوز اقدام به این کار کنند
نمایه کاربر
kazemi
محل اقامت: تبریز
تشکر کرده: 99 دفعه
تماس:

پست توسط kazemi »

jamshid نوشته شده:سلام
همه ما از مسایل کاری در خصوص زنبور عسل اطلاع داریم افرادی برای این امور با داشتن عواملی در ....ملیاردها پول به جیب زدند ولی هنوز فرق بین زنبور نر و کارگر را نمیدانند خیلی خوش باوریست که قبول کنیم افراد متخصص و داسوز اقدام به این کار کنند

به راستی که این حرف شما صحیح است ولی چکارکنیم اینجا ایران است واندر حوادث این مدلی بیشتر
MIRKAZEMI
نمایه کاربر
Mousavi
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: Hamedan
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط Mousavi »

سلام ببخشید من میخواستم بدونم تو همدان چه ملکه ای خوب جواب میده؟
کارنیکا،کارنیولان،کاسپین،ایرانی،دورگه و....
آخرین ويرايش توسط 1 on Mousavi, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

Mousavi نوشته شده:سلام ببخشید من میخواستم بدونم تو همدان چه ملکه ای خوب جواب میده؟
کارنیکا،کارنیولان،ایرانی،دورگه و....

با سلام با مهندس عطائیان تماس بگیرین تبلیغش تو سایت هست.اهل همدان هستند.ایستگاه تلقیح مصنوعی الوند
نمایه کاربر
kazemi
تماس:

پست توسط kazemi »

با سلام خدمت دوستان عزیز می خواستم بدونم کسی در رابطه با مرکز پرورش ملکه با نام (ملکه آفتاب )آشنائی داره وآیا کیفیت ملکه هاش قابل قبول است
آدرس http://www.eshop.beekeeping.ir
/
MIRKAZEMI
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

سلام آقای میرکاظمی
بنده هم به این سایت سر زدم. از نظر شناختی تا حالا اسمش رو نشنیدم. ولی به چند دلیل نتونست اعتماد منو جلب کنه:
اول اینکه هیچ اسمی از نژاد و مشخصات دیگه نداره
دوم اینکه هیچ نام و نشان خاصی رو برای تماس یا سرزدن، عنوان نکردند به جز اسم یه شهر و یه خط ایرانسل
سوم اینکه در شیراز تا اونجا که من اطلاع دارم مرکزی وجود نداره که به شکل اصولی و صحیح به اصلاح نژاد بپردازه

من تا اونجا که اطلاع دارم در شیراز هر چند سال یکبار یه سری ملکه از طرف اتحادیه زنبوردارها برای فروش عرضه میشه ولی راستش رو بخواهید دو سال پیش آخرین بارش بود و منم که نژادش رو ازشون سوال کردم چیز خاصی برای گفتن نداشتند. فقط میگه دورگه هست و خوبه...!!! تصویر
این مورد هم به احتمال زیاد از شهرهای دیگه میارند و اینجا پخش میکنند.
ولی اگه تماسی داشتید به منم خبر بدید یه سر به محلشون بزنم و بیشتر آشنا بشیم. نتیجه هم برای دوستان میذارم تصویر
نمایه کاربر
kazemi
تماس:

پست توسط kazemi »

hamed_gwd نوشته شده:سلام آقای میرکاظمی
بنده هم به این سایت سر زدم. از نظر شناختی تا حالا اسمش رو نشنیدم. ولی به چند دلیل نتونست اعتماد منو جلب کنه:
اول اینکه هیچ اسمی از نژاد و مشخصات دیگه نداره
دوم اینکه هیچ نام و نشان خاصی رو برای تماس یا سرزدن، عنوان نکردند به جز اسم یه شهر و یه خط ایرانسل
سوم اینکه در شیراز تا اونجا که من اطلاع دارم مرکزی وجود نداره که به شکل اصولی و صحیح به اصلاح نژاد بپردازه

من تا اونجا که اطلاع دارم در شیراز هر چند سال یکبار یه سری ملکه از طرف اتحادیه زنبوردارها برای فروش عرضه میشه ولی راستش رو بخواهید دو سال پیش آخرین بارش بود و منم که نژادش رو ازشون سوال کردم چیز خاصی برای گفتن نداشتند. فقط میگه دورگه هست و خوبه...!!! تصویر
این مورد هم به احتمال زیاد از شهرهای دیگه میارند و اینجا پخش میکنند.
ولی اگه تماسی داشتید به منم خبر بدید یه سر به محلشون بزنم و بیشتر آشنا بشیم. نتیجه هم برای دوستان میذارم تصویر

حامد بزرگوار از جواب تان ممنون هستم با هاشون تماس خواهم گرفت اگه اطلاعات جدیدی بدستم آمد حتما براتون ارسال می کنم تا پیگیری فرمایید باهم متشگر وسپاسگذارم
MIRKAZEMI
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

من که امسال میخواستم از ایستگاه تلقیح مصنوعی الوند بخرم، ولی ظاهرا دیر تماس گرفتم. پیش فروشش تمام شده بود و هیچی نصیبم نشد. ولی بعدش به فکر آقای جباری افتادم و گفتم یه بارم ملکه های ایشان رو امتحان کنم. البته من فعلا دوتا سفارش دادم. یکی تلقیح مصنوعی و یکی بارور شده به روش طبیعی که فرقشون رو هم بتونم ببینم. البته ملکه ها توی خرداد به دستم میرسه. ولی دوستان رو از نتیجه این موضوع باخبر میکنم. راستی کسی تاحالا از ایشون ملکه گرفته؟ چطور بوده؟

به امید موفقیت تصویر
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

پست توسط blackbil »

hamed_gwd نوشته شده:من که امسال میخواستم از ایستگاه تلقیح مصنوعی الوند بخرم، ولی ظاهرا دیر تماس گرفتم. پیش فروشش تمام شده بود و هیچی نصیبم نشد. ولی بعدش به فکر آقای جباری افتادم و گفتم یه بارم ملکه های ایشان رو امتحان کنم. البته من فعلا دوتا سفارش دادم. یکی تلقیح مصنوعی و یکی بارور شده به روش طبیعی که فرقشون رو هم بتونم ببینم. البته ملکه ها توی خرداد به دستم میرسه. ولی دوستان رو از نتیجه این موضوع باخبر میکنم. راستی کسی تاحالا از ایشون ملکه گرفته؟ چطور بوده؟

به امید موفقیت تصویر

دوست گرامی. تو شیراز اگه ملکه خرداد به دست شما برسه، عملاً یک سال رو از دست میدین....این طور نیست؟
تازه اگه ملکه تولید امسال باشه...
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

بله خوب همین طوره ولی دیگه چاره ای نداشتم جز این. الان که ملکه شروع کرده به تخم ریزی ولی هوا هی شل کن سفت کن در میاره. به هر حال بازم بهتر از هیچیه. از نظر فصل کار زنبور هم تقریبا همین طوره. من سالهای گذشته بیشترین جمعیت رو در اردیبهشت و خرداد داشتم و برداشت عسل رو هم در اواخر تیر تا شهریور. فکر کنم بازم میتونه به امسال برسه. ولی چقدر، نمیدونمتصویر
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
دوستان کسی ملکه ایتالیایی سراغ نداره واسه فروش ؟
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

blackbil نوشته شده:
hamed_gwd نوشته شده:من که امسال میخواستم از ایستگاه تلقیح مصنوعی الوند بخرم، ولی ظاهرا دیر تماس گرفتم. پیش فروشش تمام شده بود و هیچی نصیبم نشد. ولی بعدش به فکر آقای جباری افتادم و گفتم یه بارم ملکه های ایشان رو امتحان کنم. البته من فعلا دوتا سفارش دادم. یکی تلقیح مصنوعی و یکی بارور شده به روش طبیعی که فرقشون رو هم بتونم ببینم. البته ملکه ها توی خرداد به دستم میرسه. ولی دوستان رو از نتیجه این موضوع باخبر میکنم. راستی کسی تاحالا از ایشون ملکه گرفته؟ چطور بوده؟

به امید موفقیت تصویر

دوست گرامی. تو شیراز اگه ملکه خرداد به دست شما برسه، عملاً یک سال رو از دست میدین....این طور نیست؟
تازه اگه ملکه تولید امسال باشه...

سلام
اگه کسی خودش از ملکه های تلقیح شده استفاده کرده تفاوت عمده و کاربردیش را با ملکه هایی که به صورت طبیعی جفتگیری میکنه بیان کنه منظورم اینه که ایا تفاوت محسوسی در میزان محصول تولید شده وجود دارد یا نه خواهشن کسانی که خودشون از ملکه تلقیح مصنوعی شده استفاده کرده اند جواب بدن مرسی
تا جایی که امکانش بود گشتم ولی جواب قابل قبولی تو سایت نبود یکی میگه بله اگه خوب مدیریت بشه ملکه کارنیولاین خوب جواب میده غافل از اینکه ملکه بومی منطقه هم اگه خوب مدیریت بشه خوب جواب میده و یکی میگه نمیشه تو سایت رک حرف زد خواهشن تموم کنید احترام گذاشتن بیش از حد رو، به جایه قربون صدقه هم رفتن بهتره جوابی که حقیقتا درسته رو بگیم اینجور که معلومه تلقیح مصنوعی و ملکه هایی که با اسم های مختلف و تبلیغات گوناگون هستش فعلا دردی رو دوا نمیکنه قصدم توهین نیست ولی مسئله باید شفاف سازی بشه
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام من استفاده نكردم اما حسن ملكه تلقيح شده اين هست كه از بهترين زنبوران نر و همچنين ملكه توليد ميشه.(نگهداري در منطقه قرنطينه شده) اما ملكه طبيعي تلقيح شده شايد خود ملكه خوب باشه اما با يك نري جفتگيري كنه كه نژادش بچه ده و يا نيش زن باشه.
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

mellifera نوشته شده:با سلام من استفاده نكردم اما حسن ملكه تلقيح شده اين هست كه از بهترين زنبوران نر و همچنين ملكه توليد ميشه.(نگهداري در منطقه قرنطينه شده) اما ملكه طبيعي تلقيح شده شايد خود ملكه خوب باشه اما با يك نري جفتگيري كنه كه نژادش بچه ده و يا نيش زن باشه.
سلام
اینایی که گفتی حسن حساب میشه ولی بیشتر برای کارهای پژوهشی نه برای یه زنبور دار معمولی، یه زنبوردار بیشتر به فکر برداشت بیشتر عسل هستش و اگه ملکه تلقیح شده فرق قابل محسوسی با ملکه ای که به طور طبیعی جفتگیری کرده نداشته باشه به نظرت زنبوردار سراغش میره؟
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

سلام دوستان

امیدوارم حال همگی خوب باشه و تا اینجا سال عسلی خوبی داشته باشید تصویر

بالاخره بعد از کلی انتظار و بعد از این هوای بی سابقه ی بهار امسال ملکه ها رو هفته پیش از آقای جباری گرفتم. ولی به دلیل مشکلات جوی و هوا و آماده نشدن ملکه تلقیح مصنوعی تا الان دیگه نتونستم صبر کنم و به ناچار همون تلقیح طبیعی رو گرفتم و مصنوعی رو کنسل کردم. راستش خیلی حالم گرفته شد ولی ناچار بودم که این کارو بکنم. کلا امسال خیلی خراب کاری کردم. یه کندوی نه قاب کامل و درست و حسابی رو هم به طور 100% از دست دادم. تصویر. دیگه نمیشد صبر کنم چون ملکه نداشتم و یکی از کندوهایی که برای ملکه اصلاح شده آماده میکردم هم ملکش مرد و دیگه زنبورا شاخون نزدند که نزدند تصویر
کسی میدونه علت این پدیده مسخره چی میتونه باشه؟ به آقای جباری هم که گفتم، گفتند که تا حالا چنین چیزی ندیده . به هر حال ملکه رو به کندو معرفی کردم. بعد از سیزده ساعت از قفس در اومد و زنبورا استقبال بسیار گرمی ازش کردند به حدی که نوک یکی از بالهاش رو جویدند و رنگ پشت کمرش هم کاملا پاک کردند تصویر

به هر حال بعد از اون، چهار پنج روز طول کشید تا اولین تخمش رو بذاره. البته الان هم با گذشت هشت روز هنوز به اون سطح تخم ریزی مطلوب نرسیده. ولی امیدوارم بتونه امسال تا هوا بد نشده جمعیت رو بالا ببره.
بازم از وضعیتش باخبرتون میکنم.
نمایه کاربر
farzad2500
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نیشابور
تشکر کرده: 32 دفعه
تماس:

پست توسط farzad2500 »

به امید موفقیت تصویر

با سپاس منم امسال از آقای جباری قصد خرید داشتم که دیر شده بود منتظر خبر شما هستم.
یک چند ز کودکی به استاد شدیم یک چند ز استادی خود شاد شدیم
پایان سخن شنوکه ما را چه رسید از خاک بر آمدیم و در خاک شدیم
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

سلام دوستان تصویر
امروز که از کندو بازدید کردم دیدم نوزادها تک و توک به دنیا اومدند و روی قابها حرکت میکنند. ولی وضعیت تخم ریزی ملکه در حد ضعیف مونده . نمیدونم شاید به دلیل پایین بودن جمعیت هست که الان تخم زیاد نمیذاره. به هر حال امروز بعد از گذشت بیست و یک روز از شروع تخم ریزی، ملکه روی قاب سوم مشغول تخم گذاری هست و فعلا کاری به بقیه قابها نداشته و تا حالا فقط این سه قاب رو اونم نه به طور تمام و کمال، تخم گذاری کرده. ولی موضوعی که یه خورده جالب نیست، بینظمی در تخم گذاری و نشون دادن علائم همخونی در وضعیت و شکل تخم گذاری ملکه هست. به هر حال امیدوارم اگه همخونی هم باشه حداقل کاراییش خوب باشه. ولی هنوز هم برای اظهار نظر قطعی زوده و باید بذارم جمعیت غالب کندو از بچه های این ملکه بشه تا بتونم راجع بهش درست نظر بدم. امیدوارم که همه چیز خوب پیش بره. تصویر

بازم میام تصویر
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

سلام
امروز به کندو سرزدم. الان دیگه جمعیت غالب کندو از همین ملکه جدید شده. یه خورده آرومتر از نژاد قبلیه که داشتم. پروازش هم از اون بهتره، ولی نه در حد کاملا راضی کننده. ولی در کل تا اینجا فعالیت کارگرها کمی بهتر از اون قبلی هست. اما از تخم ریزی ملکه راضی نیستم و تعداد تخمهایی که میذاره کمه و با سرعت کمی هم این کارو میکنه. در ضمن موم بافی کندو هم خیلی خیلی ضعیفه تا حدی که میشه بهش نمره صفر رو داد. نمیدونم از چی میتونه باشه. راستی کسی راجع به علت موم بافی ضعیف و پرواز کم اطلاعاتی داره یا نه؟ اگه کسی هست لطفا کمک کنه.

متشکر تصویر
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

hamed_gwd نوشته شده:سلام
امروز به کندو سرزدم. الان دیگه جمعیت غالب کندو از همین ملکه جدید شده. یه خورده آرومتر از نژاد قبلیه که داشتم. پروازش هم از اون بهتره، ولی نه در حد کاملا راضی کننده. ولی در کل تا اینجا فعالیت کارگرها کمی بهتر از اون قبلی هست. اما از تخم ریزی ملکه راضی نیستم و تعداد تخمهایی که میذاره کمه و با سرعت کمی هم این کارو میکنه. در ضمن موم بافی کندو هم خیلی خیلی ضعیفه تا حدی که میشه بهش نمره صفر رو داد. نمیدونم از چی میتونه باشه. راستی کسی راجع به علت موم بافی ضعیف و پرواز کم اطلاعاتی داره یا نه؟ اگه کسی هست لطفا کمک کنه.

متشکر تصویر
سلام
حامد عزیز از اطلاعاتی که راجب اون ملکه باکره خریداری شده از اقای جباری بهمون میدی ممنونم راستش شنیده بودم که میگن یکی ازمعایب ملکه های کارنیکا همون موم بافیه ضعیفشون هست البته اینم بگن که شنیده بودم میگن با اصلاح نژاد این مورد حذف شده بسیار مشتاقم که تا پاییز بفهممیم این ملکه کارش بلاخره چطور خواهد شد مرسی از اطلاعاتت در ضمن اون ملکه رو چند خریدی؟
آخرین ويرايش توسط 1 on hony, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

سلام آقا رضا
اولین نکته این رو بگم که اون ملکه باکره نبود. جفت خورده بود. ولی این وضعیت رو داره. این ملکه هم امسال خریدم چهل هزار تومان. میخواستم یه دونه تلقیح مصنوعی هم بگیرم که نشد. حالا ببینیم این یکی کارش چطوره تا بعد...
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

دوستان سلام
برای اون دسته از عزیزانی که مایل هستند وضعیت کارکرد ملکه کارنیکا رو بدونند بگم که: . . . آقا، یک کلام ختم کلام، من که تا الان راضی نیستم. تصویر نژاد قبلیم خیلی خیلی بهتر بود.
برای یه زنبوردار دست آخر چیزی که از زحمت یک سالش باقی میمونه، جمعیت کندوشه و محصول عسل. من که امسال رو بیخیال شدم. فکر کنم همون به گزینی توی رنبورستان خیلی بهتر جواب بده. تصویر

با همه اینا اگه بازم تغییر وضعیتی دیدم خبر میدم.
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

hamed_gwd نوشته شده:دوستان سلام
برای اون دسته از عزیزانی که مایل هستند وضعیت کارکرد ملکه کارنیکا رو بدونند بگم که: . . . آقا، یک کلام ختم کلام، من که تا الان راضی نیستم. تصویر نژاد قبلیم خیلی خیلی بهتر بود.
برای یه زنبوردار دست آخر چیزی که از زحمت یک سالش باقی میمونه، جمعیت کندوشه و محصول عسل. من که امسال رو بیخیال شدم. فکر کنم همون به گزینی توی رنبورستان خیلی بهتر جواب بده. تصویر

با همه اینا اگه بازم تغییر وضعیتی دیدم خبر میدم.

سلام
تشکر از شما بابت اطلاعات مفیدتون . واسه منم کارنیولان همین جوری بوده . تابستون و پاییز ادم رو دق میده تا دو سه تا تخم بزاره .
اما صبر کن اسفند و فروردین نژاد کارنیولان رو هم ببین . لامصبا جوری رشد میکنن که ادم انگشت به دهن میمونه .

یه چیز دیگه دخترهای این ملکه مشکل تخمریزی ندارن . اروم هستن و تخمریزی فوق العاده زیادی دارن . ایشالا بهار اینو امتحان کن . و نکته دیگه تو زمستون به نوزما حساسیت نشون میدن . حتما تو پاییز باید فوماژیلین بخورن

اینم نتیجه 1.5 سال بررسی نژاد کارنیولان .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان