تغذیه زنیورها با عسل موم ها

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
adabestan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 38 دفعه
تماس:

تغذیه زنیورها با عسل موم ها

پست توسط adabestan »

سلام دوستان عزیز
من بعد از گرفتن عسل قاب ها موم های حاوی باقی مانده عسل را در آب گرم گداشته تا عسلش در اب حل شود و آب حاوی عسل را در کندو می گذارم . حالا سوالم اینه که این کار باعث ناخالصی عسل می شود یا نه ؟( هیچ شکری داخل آن نمی ریزم )و ایا زیاد بودن مقدار آب باعث نمی شود عسل های حاصله رطوبت زیادی داشته با شند؟ تصویر تصویر تصویر

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

Re: تغذیه زنیورها با عسل موم ها

پست توسط hony »

adabestan نوشته شده:سلام دوستان عزیز
من بعد از گرفتن عسل قاب ها موم های حاوی باقی مانده عسل را در آب گرم گداشته تا عسلش در اب حل شود و آب حاوی عسل را در کندو می گذارم . حالا سوالم اینه که این کار باعث ناخالصی عسل می شود یا نه ؟( هیچ شکری داخل آن نمی ریزم )و ایا زیاد بودن مقدار آب باعث نمی شود عسل های حاصله رطوبت زیادی داشته با شند؟ تصویر تصویر تصویر
نه
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط reza288 »

hony نوشته شده:
نه

موافقم با نظر دوست عزیز ( زنبور ها کارشون رو خوب بلدند)
حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

به نظر شما موم داخل اب گرم نرم نميشه بهترين كار قرار دادن موم با عسل داخلش در اختيار زنبورا تا بدون هيچ زحمتي مومها رو تميز كنن.شما با قرار دادن عسل با اب كار زنبورها رو بيشتر ميكنين.
نمایه کاربر
makhdoomzadeh
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: یزد
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

پست توسط makhdoomzadeh »

با سلام
با توجه به گفته اقای جهانی من هم بعد از گرفتن عسل قابها را داخل کندوها میزارم تا خوب زنبورها تمیزش میکنن بدونه هیچ دردسری و دیگر نیازی به داخل اب گرم گذاشتن هم نیست چون احتمالا موم قابها هم خراب بشه.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان