تاثیرنرخ دلار بر روند کار زنبورداری

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

تاثیرنرخ دلار بر روند کار زنبورداری

پست توسط jamshid »

سلام دوستان
با توجه به نوسانات نرخ ارز صنعت زنبورداری هم دچار مشکلات زیادی شده از جمله گرانی انواع کندو موم شکر و سایر لوازم از جمله داروها
ما زنبورداران فکر میکردیم مسولین هم از روند بالا رفتن نرخ ارز ناراحت هستند اما امشب دوم مهر ماه رییس کل بانک مرکزی در اظهار نظر عجیبی اعلام کرده پایین آمدن نرخ ارز بیش از این درست نیست چون موجب یکسری مسایلی میشه واقعا از این موضوع اظهار تعجب کردم چون با پایین آمدن نرخ ارز یکسری پول باد آورده نصیب افراد خاص کمتر میشه پس نتیجه میگیریم مردم یعنی کشک همه چیز باید بر وقف مراد افراد خاص باشه بیخود نیست که میگویند ایرانی باید گرسنه باشه تا از آنان کار کشید پس چه کسی باید به داد مردم و صنایع کوچک مثل زنبورداری برسه به گفته مردم آقا امام زمان باید بیاد تا به داد مردم برسه

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: تاثیرنرخ دلار بر روند کار زنبورداری

پست توسط ehsanklop »

سلام اقا جمشید
بله البته به همه مردم و صنایع فشار میاد . بی برنامه گی هم بخصوص تو صنعت زنبورداری بیداد میکنه . منتها نرخ ارز باید بالا باشه چون یه فرمول اقتصادی داره و اگه قیمت ارز پایین بیاد به شدت به اقتصاد کشور اسیب میزنه و توان صادرات رو از ما میگیره .
واقعیت اینه که اگه دولت میخاد که صنایع تولیدی و صادراتی تکونی بخوره باید دلار رو حدود 500 تا 1000 تومن گرون تر کنه تا صادر کننده توان رقابت تو بازار جهانی رو داشته باشه منتها از طرف دیگه باید به صنایعی که از این افزایش قیمت زیان می بینن یارانه بده .
به هر حال این وضعیتی هست که ما الان داریم و دیگه همینه باید به فکر راهکارهایی بود که بتونیم خرجمون رو با دخلمون جور کنیم . مثل افزایش قیمت عسل
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

دقیقا همین مدل در چین اجرا میشه و خود دولت اجازه نمیده قیمت ارز پایین بیاید تا توان رقابت بالایی برای تولید کنندگانشان ایجاد شود.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
اگه با بالا بودن نرخ ارز موجب پیشرفت کشور شود خیلی خوبه اما همانطور که اطلاع دارید بسیاری از کارخانجات و کارگاهای تولیدی بدلیل بالا رفتن نرخ ارز دچار تعطیلی شدند چون با افزایش قیمت فراوردها قدرت خرید مردم بشدت کاهش پیدا کرده و تولیدات داخلی دچار مشکل شدند من اصلا قبول ندارم چون ما دلار هزار تومانی را تجربه کردیم چندین سال کشور در آرامش نسبی بوده ولی در این یکسالی همه دیدید که چه بلایی سر مردم اومده مثلا با دلار هزارو دویست تومانی چوب روسی متری دویست و هفتاد هزار بوده با دلار سه هزاری شده یک میلیون و چهار صد هزار پس همانطور که گفتم فقط عده خاصی از این جریان سود میبرند ولی ضررش نصیب عمده مردم میشود قصد ما مباحث اقتصادی و سیاسی نیست ولی ارتباط با زنبورداری داره
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام اقا جمشید
همون طور که گفتم افزایش قیمت دلار به نفع تولید کننده هاست (از جمله تولید کننده های عسل ) . درسته که هزینه ها بالا رفته اما از طرف دیگه جبران میشه . شما در نظر بگیرید هر کیلو عسل رو اگه بخاین صادر کنید با دلار 1000 تومنی ( فرض کیلویی 10 دلار ) میشه 10000 تومن . همین عسل با دلار 3500 تومنی میشه 35 هزار تومن . این شرایط باعث میشه که صادر کننده ها سود بالایی بدست بیارن و صادرات قوت بگیره و چرخ اقتصاد بهتر بچرخه .
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام اقا احسان
دقیقا شما اشاره خوبی داشتید اما من زنبوردار و سایر مشاغل باید برای تولید هزینه چند برابر بکنیم ولی یکسری تاجر و صادر کنندگان خاص باید سود این بالا رفتن ارز را به جیب بزنند من نظرم اینه چرا باید دلار هر روز یه قیمت داشته باشه من تیر ماه به مکه رفتم ریال سعودی دقیقا بیست و یک ریال ایرانه چند سالی 250 تومن بود الان شده هزار تومان چرا باید ارزش پول ما اینهمه پایین بیاد و حتی از گرفتن پول ما امتناع کنند ما باید آنقدر تولید داشته باشیم تا پولهای خارجی را بزیر بکشیم اگه اینگونه خوبه پس چرا دلار ده هزار تومان نشه پس تقویت پول ملی نشان اقتدار حکومت اسلامی ایران میشه دیگه بگذریم شاید از مبحث زنبورداری دور شویم ولی اعتقاد من ضرر همه رنبورداران شده من امسال با توجه به سه برابر شدن نرخ ارز ملکه را ده هزار تومان افزایش قیمت دادم صدای همه در آمد
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

jamshid نوشته شده:سلام اقا احسان
دقیقا شما اشاره خوبی داشتید اما من زنبوردار و سایر مشاغل باید برای تولید هزینه چند برابر بکنیم ولی یکسری تاجر و صادر کنندگان خاص باید سود این بالا رفتن ارز را به جیب بزنند من نظرم اینه چرا باید دلار هر روز یه قیمت داشته باشه من تیر ماه به مکه رفتم ریال سعودی دقیقا بیست و یک ریال ایرانه چند سالی 250 تومن بود الان شده هزار تومان چرا باید ارزش پول ما اینهمه پایین بیاد و حتی از گرفتن پول ما امتناع کنند ما باید آنقدر تولید داشته باشیم تا پولهای خارجی را بزیر بکشیم اگه اینگونه خوبه پس چرا دلار ده هزار تومان نشه پس تقویت پول ملی نشان اقتدار حکومت اسلامی ایران میشه دیگه بگذریم شاید از مبحث زنبورداری دور شویم ولی اعتقاد من ضرر همه رنبورداران شده من امسال با توجه به سه برابر شدن نرخ ارز ملکه را ده هزار تومان افزایش قیمت دادم صدای همه در آمد

سلام
بله همین طور هست که میگید . انشا اله در اینده وضعیت اقتصادی بهتر بشه .
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

یکی ازمشکلات اصلی در یک سال گذشته نبود ثبات در بازار بود یعنی فروشنده هر چه رو که می فروخت باید گرونتر میخرید
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان