تعوض ملکه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
jafarzadeh20
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قهدریجان اصفهان
تشکر کرده: 82 دفعه
تماس:

تعوض ملکه

پست توسط jafarzadeh20 »

سلام
من قبلا در یکی از پست ها گفته بودم یک ملکه تازه متولد شده را در یک کندوی جدا با پند قاب نگه داشته ام تا وقتی تخمریزیش شروع شد با یکی از ملکه ها عوض کنم . امروز وقتی رفتم سراغ کندوی مورد نظرجهت گشتن ملکه ابتدا ملکه را پیدا کردم ولی در یک غفلت ملکه را گم کردم و در سه نوبت هر چه گشتم ملکه را پیدا نکردم .حالا با این همه حرف دو سوال دارم.
1- به نظر شما علت ناپدید شدن ملکه چیست و چطور پیدایش کنم؟
2- اگر ملکه را پیدا نکردم و ملکه جدید را معرفی کردم آیا احتمال کشتن ملکه جدید یا بر دادن ملکه قبلی هست؟( ملکه قبلی کمی بالش معیوب بود) تصویر

و اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: تعوض ملکه

پست توسط saman »

ملکه ای که میگید اگه تخم ریز شده که همون تو کندو هستش و لای زنبورها قایم شده اما اگه باکرس شاید پرواز کرده رفته بیرون.در ضمن بازید زیاد هم بضرر کندو چون بعضی وقتا استرس زنبورها رو میگیره و ملکه رو میکشن
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

ببخسید دوستان

من دو قاب شفیره در حال بیرون آمدن را با یه قاب عسل به عنوان مصنوعی برداشتم و یه ملکه جدید را با قفس بهشون معرفی کردم. بعد دو روز ملکه را آزاد کردم و روز بعد هم که نگاه کردم ملکه داشت تو قابها می چرخید ولی یه دفعه دیدم که زنبورها چند تا شاخون هم ساختن. ظاهرا در هنگام جدا کردن قابها چند تا تخم روز هم در سلولها بود که من ندیدیم. حالا سئوالم اینه که اگه شاخونها را بتراشم مشکلی پیش نمیاد؟
نمایه کاربر
hpolo
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: لرستان
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

پست توسط hpolo »

rata نوشته شده:ببخسید دوستان

من دو قاب شفیره در حال بیرون آمدن را با یه قاب عسل به عنوان مصنوعی برداشتم و یه ملکه جدید را با قفس بهشون معرفی کردم. بعد دو روز ملکه را آزاد کردم و روز بعد هم که نگاه کردم ملکه داشت تو قابها می چرخید ولی یه دفعه دیدم که زنبورها چند تا شاخون هم ساختن. ظاهرا در هنگام جدا کردن قابها چند تا تخم روز هم در سلولها بود که من ندیدیم. حالا سئوالم اینه که اگه شاخونها را بتراشم مشکلی پیش نمیاد؟

وقتی کندو ملکه داره نیازی به شاخون نیست اونا رو بزن
نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

پست توسط turkmansahra »

با سلام خدمت دوستان .نظرتون در مورد تعویض ملکه در این روزها چیه ؟ آیا ملکه جدید رو قبول میکنند؟ تصویر
نمایه کاربر
Ebrahim64
محل اقامت: آذربایجانشرقی
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

پست توسط Ebrahim64 »

turkmansahra نوشته شده:با سلام خدمت دوستان .نظرتون در مورد تعویض ملکه در این روزها چیه ؟ آیا ملکه جدید رو قبول میکنند؟ تصویر

باسلام: بهتر است ملکه در اسفند و فروردین تعویض شود در غیر اینصورت در پاییز هم میشه اینکار را انجام داد.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

turkmansahra نوشته شده:با سلام خدمت دوستان .نظرتون در مورد تعویض ملکه در این روزها چیه ؟ آیا ملکه جدید رو قبول میکنند؟ تصویر

با سلام در صورتي كه ملكه جفت رفته باشه ميتونين اين كار رو انجام بدين.منتها ملكه اولي رو محض احتياط نگه دارين.
نمایه کاربر
mehdia
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط mehdia »

با سلام
يكي از كندوهاي من چند روز پيش ملكه اش مثل اينكه مرده الانم حدود 10تا شاخون زده حدود 3قاب فشرده هم هست آيا درسته دوتا كندوي ضعيفي كه دارم ادغام كنم بعد يكي از ملكههارو بد به كندوي يتيم؟باتشكر تصویر
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

mehdia نوشته شده:با سلام
يكي از كندوهاي من چند روز پيش ملكه اش مثل اينكه مرده الانم حدود 10تا شاخون زده حدود 3قاب فشرده هم هست آيا درسته دوتا كندوي ضعيفي كه دارم ادغام كنم بعد يكي از ملكههارو بد به كندوي يتيم؟باتشكر تصویر
سلام
بله میشه/ دو روز قبل از ملکه دادن تمامی شاخونهای موجود رو حذف کن و بعد ملکه رو داخل قفس به کندو معرفی کن و بعد دو روز آزادش کن و در حین آزاد کردن ملکه حواست باشه که زنبورها شاخکها و بالهای ملکه رو نگیرند اگر دیدی ملکه رو زنبورها میگیرند بزار یه روز دیگه بمونه داخل قفس بعد ازادش کن احتملا دیگه مشکلی به وجود نیاد
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان