ملکه خارجی

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

Re: ملکه خارجی

پست توسط m3130 »

ehsanklop نوشته شده:
hamed_gwd نوشته شده:دوستان سلام
برای اون دسته از عزیزانی که مایل هستند وضعیت کارکرد ملکه کارنیکا رو بدونند بگم که: . . . آقا، یک کلام ختم کلام، من که تا الان راضی نیستم. تصویر نژاد قبلیم خیلی خیلی بهتر بود.
برای یه زنبوردار دست آخر چیزی که از زحمت یک سالش باقی میمونه، جمعیت کندوشه و محصول عسل. من که امسال رو بیخیال شدم. فکر کنم همون به گزینی توی رنبورستان خیلی بهتر جواب بده. تصویر

با همه اینا اگه بازم تغییر وضعیتی دیدم خبر میدم.

سلام
تشکر از شما بابت اطلاعات مفیدتون . واسه منم کارنیولان همین جوری بوده . تابستون و پاییز ادم رو دق میده تا دو سه تا تخم بزاره .
اما صبر کن اسفند و فروردین نژاد کارنیولان رو هم ببین . لامصبا جوری رشد میکنن که ادم انگشت به دهن میمونه .

یه چیز دیگه دخترهای این ملکه مشکل تخمریزی ندارن . اروم هستن و تخمریزی فوق العاده زیادی دارن . ایشالا بهار اینو امتحان کن . و نکته دیگه تو زمستون به نوزما حساسیت نشون میدن . حتما تو پاییز باید فوماژیلین بخورن

اینم نتیجه 1.5 سال بررسی نژاد کارنیولان .

اقا احسان یعنی کارنیولان بدرد نمی خوره؟

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

m3130 نوشته شده:
ehsanklop نوشته شده:
hamed_gwd نوشته شده:دوستان سلام
برای اون دسته از عزیزانی که مایل هستند وضعیت کارکرد ملکه کارنیکا رو بدونند بگم که: . . . آقا، یک کلام ختم کلام، من که تا الان راضی نیستم. تصویر نژاد قبلیم خیلی خیلی بهتر بود.
برای یه زنبوردار دست آخر چیزی که از زحمت یک سالش باقی میمونه، جمعیت کندوشه و محصول عسل. من که امسال رو بیخیال شدم. فکر کنم همون به گزینی توی رنبورستان خیلی بهتر جواب بده. تصویر

با همه اینا اگه بازم تغییر وضعیتی دیدم خبر میدم.

سلام
تشکر از شما بابت اطلاعات مفیدتون . واسه منم کارنیولان همین جوری بوده . تابستون و پاییز ادم رو دق میده تا دو سه تا تخم بزاره .
اما صبر کن اسفند و فروردین نژاد کارنیولان رو هم ببین . لامصبا جوری رشد میکنن که ادم انگشت به دهن میمونه .

یه چیز دیگه دخترهای این ملکه مشکل تخمریزی ندارن . اروم هستن و تخمریزی فوق العاده زیادی دارن . ایشالا بهار اینو امتحان کن . و نکته دیگه تو زمستون به نوزما حساسیت نشون میدن . حتما تو پاییز باید فوماژیلین بخورن

اینم نتیجه 1.5 سال بررسی نژاد کارنیولان .

اقا احسان یعنی کارنیولان بدرد نمی خوره؟

نه من صرفا نکات ضعفی رو که دیده بودم گفتم . کجای حرفام گفتم بدرد نمیخوره . نکات مثبتش اینان : رشد بهاره سریع - تمایل به تولید عسل زیاد - بچه دهی کم - نیش زدن کم - مقاومت به بیماریهای لاروی
ولی رشد اول بهارشون وحشتناک زیاده

اگه شما اطلاعات تکمیلی دارید اضافه کنین تصویر
نمایه کاربر
YONES_Z
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تماس:

پست توسط YONES_Z »

با سلام
اینجانب از نژاد کارنیولان در دو سال گذشته استفاده کردم

البته نژاد خالص نبوده و جفت گیری طبیعی بوده

چیزی که مشاهده کردم فعالیت در هوای سرد و تمیز بودن این زنبورها بوده

از لحاظ عسل تفاوت چندانی مشاهده نکردم اما به نظر میرسه اگه مدیریت کنی خیلی بیشتر از نژاد داخلی جواب بده

بیشتر بخاطر جمعیت بالا و تخم ریزی در دمای پائین و رفتار بهداشتی بالا و تصمیم دارم این نژاد را جایگزین بقیه کنم
نمایه کاربر
hamed_gwd
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

این سرمای زمستون هم داره آخرین زوراشو میزنه. چند روز پیش که هوا خوب بود رفتم سراغ اون کندوی کارنیکا. جمعیتش خوبه و شهد هم داشت ولی دریغ از گرده و تخم. یه دونه تخم هم ندیدم تو این کندوی مادر مرده. البته خیلی از وضع رفتارشون راضی ام. البته برای جلوگیری از بیماری، اول زمستون یکی دوبار بهشون دارو دادم برای پیشگیری از بیماری. حالا تا ببینیم بهار رو چطور شروع کنند.
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

[CENTER]

چگونه میتوان کارنیکای واقعی را از هیبرید ها تشخیص داد:

http://www.talghihe-malekeh.com/index-1-0.html[/CENTER]
نمایه کاربر
padideh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 96 دفعه
تماس:

پست توسط padideh »

سلام
یکی از قویترین و بهترین ایستگاههای تولید ملکه در ایران ایستگاه الوند با مدیریت جناب عطاییان است انصافا کیفیت ملکه های تولیدشون حتی از ملکه های وارداتی هم بهتره.مخصوصا اگه از ایشان تلقیح شده بگیری تصویر
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

padideh نوشته شده:سلام
یکی از قویترین و بهترین ایستگاههای تولید ملکه در ایران ایستگاه الوند با مدیریت جناب عطاییان است انصافا کیفیت ملکه های تولیدشون حتی از ملکه های وارداتی هم بهتره.مخصوصا اگه از ایشان تلقیح شده بگیری تصویر

سلام
شما ملکه های ایشون رو استفاده کردین ؟ لطف کنین توضیح بدین در مورد عملکرد ملکه و میزان برداشت عسل . اون قسمت ملکه های وارداتی رو متوجه نشدم اگه ممکنه اون رو هم توضیح بدین چون ابهام زیادی داره
با تشکر
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

ehsanklop نوشته شده:
padideh نوشته شده:سلام

سلام
شما ملکه های ایشون رو استفاده کردین ؟ لطف کنین توضیح بدین در مورد عملکرد ملکه و میزان برداشت عسل . اون قسمت ملکه های وارداتی رو متوجه نشدم اگه ممکنه اون رو هم توضیح بدین چون ابهام زیادی داره
با تشکر

سلام اقا احسان عزیز
میزان برداشت عسل بر میگرده به منطقه و سالی که شما در ان قرار دارید..کارنیکا برای زنبوردار معجزه نمیکنه ولی اگه خوب مدیریت بشه و شرایط مناسب براش ایجاد بشه از هر نظر که فکرش بکنی از نژاد ایرانی سره.....من چند تا از کلنیهای کارنیکا تلقیح شده و معمولی رو از روستا اوردم شهر کارشان واقعا عالیه تو هوای 10 درجه زنبور میزنه بیرون و با گرده برمیگرده الان هم که 25 بهمن ماهه 4 تا 5 قاب تخم ریزی داره ان هم بصورت متمر کز در مرکز قاب که حداقل 70% قاب رو تخم ریزی کرده البته ملکه های باربری در شرایط طبیعی انها هم به همین صورت عمل میکنند . حتی ان تعداد که تو روستا هستن و تولید امسال خودم بودن و در کندوچه های 5 قابی زندگی میکنن سه قاب تخم ریزی دارن و
سر کندوچه بر میداری پر زنبوره فکر کنمتو هفته اول اسفند بایستی کندوهاشون رو تبدیل کنم. تصویر تصویر
آخرین ويرايش توسط 2 on Kismar, ويرايش شده در 0.
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 6 مهمان