آقای محمد رضا پورعلمی

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

آقای محمد رضا پورعلمی

پست توسط hony »

سلام
از دوستان کسی اگر از اقای محمد رضا پورعلمی / ایمیل/ شماره تلفن داشته باشن لطف کنند ارسال کنند
من فعلا نتونستم شماره ای ازشون گیر بیارم اگر کسی میدونه لطف کنه بفرستده/البته این خبر مال یه سال پیش هستش

پورعلمی تحصیلات خود را در آلمان گذرانده است و بیش از یک دهه با اساتید صاحب نامی همچون پرفسور روتنر و پرفسور شلای در پژوهش علم پرورش زنبور عسل به ویژه اصلاح نژاد آن همکاری دارد.

وی اخیراً در تحقیقاتی که با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس و انستیتو پرورش زنبور عسل اوبراورزل (Oberursel) وابسته به دانشگاه فرانکفورت داشته، موفق به کشف چند نژاد اکولوژیکی در ایران و خارج از ایران شده است.

محمدرضا پورعلمی در این رابطه به خبرنگار فارس در چالوس گفت: علم ژنتیک زنبور عسل نسبت به سایر حیوانات بسیار پیچیده‌تر است.

وی اذعان داشت: از آنجایی که ملکه‌های زنبور عسل پس از تولد، در هفته اول جفت‌گیری خود را با تعدادی نرهای ناشناخته حدود 10 زنبور نر در هوا انجام می‌دهند دارای چند والد هستند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: برای اصلاح‌ نژاد و تلاقی‌های هدفمند نیاز به به‌کارگیری دستگاه تلقیح مصنوعی در بارور کردن ملکه‌ها است که این کار در دانشگاه آزاد چالوس با موفقیت انجام گرفت.

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: آقای محمد رضا پورعلمی

پست توسط mellifera »

hony نوشته شده:سلام
از دوستان کسی اگر از اقای محمد رضا پورعلمی / ایمیل/ شماره تلفن داشته باشن لطف کنند ارسال کنند
من فعلا نتونستم شماره ای ازشون گیر بیارم اگر کسی میدونه لطف کنه بفرستده/البته این خبر مال یه سال پیش هستش

پورعلمی تحصیلات خود را در آلمان گذرانده است و بیش از یک دهه با اساتید صاحب نامی همچون پرفسور روتنر و پرفسور شلای در پژوهش علم پرورش زنبور عسل به ویژه اصلاح نژاد آن همکاری دارد.

وی اخیراً در تحقیقاتی که با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس و انستیتو پرورش زنبور عسل اوبراورزل (Oberursel) وابسته به دانشگاه فرانکفورت داشته، موفق به کشف چند نژاد اکولوژیکی در ایران و خارج از ایران شده است.

محمدرضا پورعلمی در این رابطه به خبرنگار فارس در چالوس گفت: علم ژنتیک زنبور عسل نسبت به سایر حیوانات بسیار پیچیده‌تر است.

وی اذعان داشت: از آنجایی که ملکه‌های زنبور عسل پس از تولد، در هفته اول جفت‌گیری خود را با تعدادی نرهای ناشناخته حدود 10 زنبور نر در هوا انجام می‌دهند دارای چند والد هستند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: برای اصلاح‌ نژاد و تلاقی‌های هدفمند نیاز به به‌کارگیری دستگاه تلقیح مصنوعی در بارور کردن ملکه‌ها است که این کار در دانشگاه آزاد چالوس با موفقیت انجام گرفت.

ادرس زير رو يه نگا بندازين

https://www.google.com/search?q=[+%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B6%D8%A7+%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%B9%D9%84%D9%85%D9%8A+]+-+%D8%B9%D8%B6%D9%88+%D9%87%D9%8A%D8%A6%D8%AA+%D8%B9%D9%84%D9%85%D9%8A+%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87+%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF+%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%B3&btnG=Search&sitesearch=
نمایه کاربر
ATF
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تماس:

پست توسط ATF »

سلام
من دارم اما نمی دونم خودشون راضی هستن یا نه چندی پیش ازشون نوار کنه واروا آلمانی گرفتم که خیلی خوب جواب داد
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

ATF نوشته شده:سلام
من دارم اما نمی دونم خودشون راضی هستن یا نه چندی پیش ازشون نوار کنه واروا آلمانی گرفتم که خیلی خوب جواب داد
سلام
احمد رضا
فک نکنم خودشون ناراضی باشه ولی برای محکم کاری شما اول از ایشون اجازه بگیر بعد اگه دیدی مایل نیستن مسئله ای نیست/ منتظرم مرسیتصویر
نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

پست توسط turkmansahra »

سلام این استاد عالیقدر در کدام استان و شهرستان سکونت دارند؟
نمایه کاربر
eslami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 39 دفعه
تماس:

پست توسط eslami »

استان مازندران شهرستان نوشهر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟