استفاده از جیسینگ در شربت برای تحریک ملکه برای تخمگذاری

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
13490
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

استفاده از جیسینگ در شربت برای تحریک ملکه برای تخمگذاری

پست توسط 13490 »

سلام دوستان تا حالا کسی از جیسینگ در شربت برای تحریک ملکه استفاده کرده ؟یکی از روسای پیشین اداره دامپزشکی که علاقه زیادی به زنبورداری داشت ازم خواست تا از کندوهاش بازدید کنم . شدت تخمگذاری در قابها چنان زیاد بود که جایی حتی برای گرده و عسل نبود چیزی حدود 90 % کادر دارای لارو و تخم بود این وضعیت در 5 الی 6 کادر به همین صورت بود خود آقای دکتر س علت رو استفاده از پودر جیسینگ عنوان کرد ولی من گفتم شاید ملکه ات نژاد خوبی داره به هر حال خودم از این روش استفاده نکردم شما رو نمی دونم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. تصویر

نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

Re: استفاده از جیسینگ در شربت برای تحریک ملکه برای تخمگذاری

پست توسط ilam »

اقای قاسمی نزاد
من اولین باریه ک اینو میشنوم.
اون پودر جیسینگ کجا گیر میاد؟ تصویر
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
13490
تماس:

پست توسط 13490 »

سلام جناب آقای کوشا جیسینگ به صورت پودر شربت یا ریشه ی کوبیده نشده در عطاریها موجود است شنیدم البته تکرار می کنم شنیدم که از جیسینگ در طب سنتی چینی به عنوان آخرین درمان یاد می شود یعنی زمانی که داروهای دیگه جواب نداده شاید غلو باشه شایدم درست نمی دانم
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

اقای قاسمی نزاد زنبورها چند قابه بودند؟
ایا جیسینگ مشکلی برا زنبورا پیش نمیاره؟
زنبوراشون با نزاد ایرونی فرق داشت؟
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
hajihassan
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط hajihassan »

واقعا همچین چیزی صحت داره؟واقعا می ارزه بریم دنبالش
نمایه کاربر
13490
تماس:

پست توسط 13490 »

زنبورها 9الی 10 قاب بودند-تعداد کندو ها 5کلنی -محل نگهداری محوطه اداره دامپزشکی- شاید علت تخمگذاری خوب جیسینگ بوده یا یک نژاد خوب ملکه - فکر نمی کنم جیسینگ برای زنبورا مشکلی پیش بیاره -
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
در فصل تخمریزی ملکه از 10 قاب حداقل 8 قاب رو تخم میریزه بدین صورت که قابها گوش تا گوش با تخم پر میشه . تو کندوهای خودم داشتم زنبوری که تمام قابهاش تخم بوده و فقط حدود نصف قاب ذخیره عسل بوده .
اگه شما تو بهار تشریف بیارید از زنبورستان من بازدید کنید کندوهایی میتونم نشون بدم که دو برابر زنبورهای جینسینگ خورده تخمریزی داشته باشن
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

در چه موقع 10 قاب بودند؟
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
پروتئین تولید لارو.تخم از کجا می آید فکر کردی
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
13490
تماس:

پست توسط 13490 »

من نمی دونم پروتئین تولید لارو از کجا میاد ولی دکتر شهرستانی در کتاب خودش میگه اگر همه عوامل برای ملکه مساعد باشه مقدار تخمی که ملکه در یک روز می گذاره گاهی وقتها از وزن خودش هم بیشتره پس اگر کارهایی که مربوط به ماست درست انجام بدیم می تونیم تخمگذاری عالی هم انتظار داشته باشیم
نمایه کاربر
13490
تماس:

پست توسط 13490 »

سلام زنبور ها دراوایل اردیبهشت ماه 10 قاب بودند با توجه به آب و هوای شهر ما راندمان خوبیه در ضمن فرموده بودید که کندو های شما دوبرابر کندوهای جیسینگ خورده تخمریزی داره من هیچ وقت از جیسینگ استفاده نکردم واین مطلب رو عنوان کردم ببینم ایا مناطق دیگه تجربه کردند یا خیر من هم مثل کندوهای شما دارم ولی به صورت موردی که البته ترجیح میدم از همین کندوها ملکه و زنبور نر بگیرم خوشحال میشم از تجربه هاتون استفاده کنم تصویر
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]در چه موقع 10 قاب بودند؟[/HIGHLIGHT]
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

13490 نوشته شده:من نمی دونم پروتئین تولید لارو از کجا میاد ولی دکتر شهرستانی در کتاب خودش میگه اگر همه عوامل برای ملکه مساعد باشه مقدار تخمی که ملکه در یک روز می گذاره گاهی وقتها از وزن خودش هم بیشتره پس اگر کارهایی که مربوط به ماست درست انجام بدیم می تونیم تخمگذاری عالی هم انتظار داشته باشیم

با سلام دوست عزیز شما چرا نمیدونید پروتئین لازمه برای کلنی از کجا تامین میشه ؟ یک زنبوردار یا باید زنبور نگه نداره ووقتی هم که این کار رو کرد باید اصلاعات لازمه رو داشته باشه پروتئین از گرده گلی که زنبوران از گلها و گیاهان جمع اوری میکنند و به داخل کلنی میارند تامین میشه اگر گرده در طبیعت نباشه ملکه به ناچار تخمریزی رو قطع میکنه و این کار باعث افت جمعیت در کلنی میشه بعضی مواقع باید زنبوردار خودش همین پروتئین رو برای زنبوران تامین می کنه با استفاده از کیک و گرده جانشین یه عکس برات میزارم تا متوجه بشید که پروتئین تا چه میزان در کلنی نقش داره موفق باشید
پیوست ها
imagesyy copy.jpg
imagesyy copy.jpg (36 کیلو بایت) مشاهده 11588 مرتبه
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
موضوع اول بخونید بعد نظر بدید.موضوع گرده نیست.
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

mahdi1 نوشته شده:با سلام
موضوع اول بخونید بعد نظر بدید.موضوع گرده نیست.

با سلام دوست عزیزم من موضوع رو خوندم و اصلاعات و تجربیات کاملی هم نسبت به محبث دارم من اینی که شما کشف کردید رو حدودا 5 سال پیش اجرا کردم ولی دوست عزیزم پروتئین لازم برای لارو به نظر شما از جینسینگ تامین میگردد ؟ یا از گرده ؟ پس گرده رو بی خیال شیم دیگه بریم جینسینگ بکاریم و به زنبور ها بگیم که برید از زیر خاک برای لارواتون پروتئین جمع اوری کنید به نظرتون آیا جواب صحیح اینه ؟من این مطلب رو برای اون دسته از افرادی که تازه وارد هستند و یا مهمان سایت هستند و اطلاعات چندانی راجب به این مسئله ندارند نوشتم تا منبع تامین پروتئین برای تخم ها رو بدونند میبینید که دوست عزیزمون گفته من نمیدونم پروتئین لازمه برای تغذیه لاروها از کجا میاد موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
romy
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مينو دشت
تشکر کرده: 53 دفعه
تماس:

پست توسط romy »

تصویر
[JUSTIFY] [/JUSTIFY]
[JUSTIFY]گیاهِ جینسینگ یکی از پُر طرفدارترین گیاهان در طبِ سنتیِ چین است که خواصِ داروییِ بسیاری دارد.

آنچه لازم است در مورد این گیاه بدانید:
گیاه جینسنگ ریشه‌ای تاریخی دارد که به علت مزایای فوق العاده در دارونامه چین شهرت زیادی به دست آورده است. جینسنگ در کشورهای غربی و شرقی به علت خاصیت نیرو زایی و جوان‌بخشی استفاده می‌شود. این گیاه یک تقویت کننده طبیعی است که به انرژی‌زایی ذهن و بدن کمک می‌کند. این گیاه توانایی ایجاد تعادل در استرس جسمی و روحی دارد. هم‌چنین در کاهش خستگی، مبارزه با سرما خوردگی و آنفولانزا، افزایش قدرت حافظه و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]
انواع جینسینگ عبارتند از:
* جینسینگ آمریکایی
* جینسینگ آسیایی
* جینسینگ قرمز یا چینی
* جینسینگ وحشی[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]
رهایی ازاسترس و افسردگی: جنسینگ یک تقویت کننده و نیروزای فوق‌العاده است. این گیاه در مبارزه با ترکیبی از افسردگی، استرس و سر درد کمک کننده است. این گیاه باعث بهبود عملکرد مغز و مرکز حافظه می‌شود. جینسنگ را می‌توان به چای روزانه اضافه کرد یا به طور جداگانه مصرف کرد تا این منافع را به دست آورد.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] [/JUSTIFY]
[JUSTIFY]جینسنگ توانایی بهبود در ایجاد تعادل بین انتقال دهنده‌های عصبی از مغز شامل سروتونین، دوپامین، نوراپی نفرین و اپی نفرین دارد. این گیاه سیستم ایمنی بدن را تثبیت می‌کند و ذهن را از افسردگی دور می‌کند.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]
جنسینگ استقامت را افزایش می‌دهد و قدرت روحی و جسمی را ارتقا می‌دهد. یک فنجان چای جینسنگ پس از یک روز کار طولانی تمام انرژی از دست رفته را به شما بر می‌گرداند.
توازن فشارهای جسمی و روحی: جینسینگ در بهبود سطح انرژی بدن، سرزندگی، تمرکز و هوشیاری سریع مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای از بین بردن خستگی، نوسانات خلقی، استرس و سندرم پیش از قاعدگی استفاده می‌شود.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] [/JUSTIFY]
[JUSTIFY]هنگامی که شما یک کار سنگین و یا هر کار فعالی که نیاز به انرژی ذهنی و جسمی زیادی دارد دارید می‌توانید یک فنجان چای جینسینگ یا کپسول‌های جینسینگ را برای به دست آوردن انرژی فوری مصرف کنید. بسیاری از ورزشکاران نیز استفاده از جینسنگ را برای به تعادل رساندن انرژی از دست رفته خود آغاز می‌کنند.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]
درمان سرطان: جینسینگ گیاه قدرتمندی برای پیشگیری و کنترل سرطان و عوارض جدی آن است. جینسنوزید‌ها ترکیبات شیمیایی هستند که خواص درمانی آنها در پیشگیری از سرطان اثبات شده است. جینسنگ حاوی جینسنوزید است که به آن کمک می‌کند تا یک عنصر شگفت‌انگیز در درمان سرطان باشد. اگر مبتلا به سرطان هستید، لطفا قبل از استفاده از جینسینگ با دکتر خود مشورت کنید.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]
درمانی برای دیابت نوع 2: بسیاری از تحقیقات اخیر اثرات مثبت جینسینگ در کاهش سطح قند خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 را به اثبات رسانده‌اند. این مطالعات هم چنین ثابت کرده‌اند که استفاده از جینسینگ برای کاهش سطح قند خون خطری ندارد. همواره باید تداخلات جینسنگ با داروهای تجویزی استاندارد برای افراد دیابتی را بررسی کرد.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]
تقویت سیستم ایمنی: جنسینگ به تحریک عملکرد سلول‌های ایمنی مثل لنفوسیت‌ها و نوتروفیل‌ها کمک می‌کند. هم‌چنین در درمان افراد مبتلا به برونشیت حاد و سایر مشکلات تنفسی هم استفاده می‌شود. تمام این کاربرد‌های خاص جینسینگ را محبوب‌ترین گیاه چین کرده‌اند.

زمینه مصرف:
* رهایی ازاسترس و افسردگی
* توازن فشارهای جسمی و روحی
* درمان سرطان
* درمانی برای دیابت نوع 2

منابع: [/JUSTIFY]
[JUSTIFY]theherbdepot.com[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]parsegard.com[/JUSTIFY]

منم این اطلاعات رو دیدم

به نظر من ارزش داره روی یک کندو استفاده کرد
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟