کندوهای کفه باز؟

سوالات در مورد ادوات و تجهيزات زنبورداري

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: کندوهای کفه باز؟

پست توسط jamshid »

سلام
در خصوص استفاده از کندوی کفه باز بخصوص در شمال کشور باید به اطلاع زنبورداران محترم برسونم من امسال بیست کندو را آزمایشی کفه باز تست کردم در ایام تابستان خوب بوده ولی در پاییز و زمستان اصلا برای مناطق شمالی مناسب نیست مصرف عسل بسیار بالایی دارند چون در شمال کشور معمولا زنبورها به ندرت خوشه میشوند این کندوها اصلا مناسب این مناطق نمیباشند

avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

jamshid نوشته شده:سلام
در خصوص استفاده از کندوی کفه باز بخصوص در شمال کشور باید به اطلاع زنبورداران محترم برسونم من امسال بیست کندو را آزمایشی کفه باز تست کردم در ایام تابستان خوب بوده ولی در پاییز و زمستان اصلا برای مناطق شمالی مناسب نیست مصرف عسل بسیار بالایی دارند چون در شمال کشور معمولا زنبورها به ندرت خوشه میشوند این کندوها اصلا مناسب این مناطق نمیباشند

با سلام دوست خوبم اتفاقا بهترین نوع کندو کفه باز هست شما میتونید به راحتی در موقع پاییز و زمستان کف رو کور کنید و در تابستان از کف باز استفاده نمایید میتونید به راحتی از یه فوم نرم و یا تخته سه لای جهت این کار استفاده نمایید البته نوع کندوی کفه باز زیاده و بهتر در منطقه شما از کندوی دریچه دا و یا ته کشویی استفاده بشه موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
ronin
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان جنوبی ، بیرجند
تشکر کرده: 84 دفعه
تماس:

پست توسط ronin »

با اجازه از کارشناسان محترم
با قرار دادن یک فوم در ته کندو به طوری که از حاشیه ها 1 سانت فاصله داشته باشد مشکل زمستان گذرانی حل می شود .

[COLOR=#00B050]((حضرت محمد (ص))[/COLOR]
[B]خود را از سه خصلت، باز داريد: حسادت، حرص و غرور.[/B]
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
اتفاقا من از قبل برای پوشش ته کندو شیار مخصوص زدم و آنرا با پلاستیک چند لایه پوشاندم اما روزنه هایی وجود دارد و زنبورها از وجود آن ناراحت هستند چون نمیشه کاملا درزگیری کرد
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

اتفاقا من از قبل برای پوشش ته کندو شیار مخصوص زدم و آنرا با پلاستیک چند لایه پوشاندم اما روزنه هایی وجود دارد و زنبورها از وجود آن ناراحت هستند چون نمیشه کاملا درزگیری کرد

با سلام اقا جمشید عزیز در سسیستم کف باز همیشه باید درب کلنی رو پوشوند و با پلاستیک عایق کاری کرد زیر کندو مشکلی نداره به گفته دوست عزیزمون در زمستان یک سانت از دور فوم در زیر کندو باز باشه کفایت میکنه حالا شاید کندوهای شما استاندار د نیستند و یا یه جور دیگه ای هستندو یا درز و شکاف زیاد دارند چون من با این سیستم قبلا کار کردم و راضی بودم اونجایی که من با این کندوهای کف باز کار میکردم اب و هواش عین شمال ایران بود و مشکلی هم پیش نیومد به هر حال بهترین کندو برای نگهداری و پرورش زنبور عسل کفه باز هست البته نه هر کفه بازی بهتره کندو استاندار باشه موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
f_tabei
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نیشابور
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط f_tabei »

سلام به دوستان
به نظر من و تا جایی که مطاعلات من بوده زنبور تا زمانی که ذخیره عسل در کندو دارد از سرما ازبین نمیرود بلکه وقتی در معرض باد قرار میگیرد یا سوز در داخل کندو باشد. حا لا کندوهای کف باز را شما به مشابه یک لیوان وارو در نظر بگیرید میوانید مقداری دود در آن بدمید میبینید که با وجود باد در خارج آن دود همچنان بدون جریان در لیوان وارونه میماند پس لازمه یک کندو کف باز نه در چگونگی کفه آن است که در بدون درز بودن بدنه و سقف آن میباشد. فقط مشکلی که من در تجربه با کندو های کف باز داشتم در زمان بادهای شدیدی است که در منطقه ما تغریبا هر روز میوزد و بالاجبار میبایستی در گرمای تابستان کفی ها را با کشویی آنها ببندم که در نتیجه راندمان کار مثل همان کندوهای معمولی میشود
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام کندوی کفه باز یک عیب بزرگی هم داره . البته عیب از زنبورهای ماست نه از کندو ولی بلخره جزء معایب این کندو در ایران حساب میشه و اونم اینه که باعث غارت شدید در اخر تابستان میشه مخصوصا در کلنیهای بدون تغذیه دستی یا همان بدون شکر اونم برمیگرده به نزاد زنبور های ما . کمبود مرتع و شهد لازمه و ترافیک بیش از حد زنبور در ایران من خودم از این روش قبلا استفاده کردم ولی الان با وجود زنبورستانهای متعدد در اطرافم نمیتونم از این سیستم تو زنبورستان خودم استفاده کنم چون باعث غارت شدید و از بین رفتن زنبورهام میشه به هر حال یه روشهای نوینی در جهان هست که بی نظیره ولی پتانسیل و جو کشور ما اجازه استفاده از اون رو نمیده یه مثال ساده براتون میزنم دوستم میگه که به اون یکی دوستم که نزدیک هم زنبور گذاشتیم پیشنهاد دادم که داروی کنه استفاده کن من میخوام دارو بدم و اگر شما هم ندی زنبورات از بین میره چون کنه زیاد داره زنبوراتون و به مال منم سرایت میکنه میدونید چی جواب داده ؟ گفته اولا من مالم حلاله دومن همون خدایی که جون به این زنبورداده خودشم ازشون مواظبت میکنه نمیزاره از بین برند تو فکر خودت باش ببینید با وجود چنین طرز فکرهایی مطمئن باشید که سیستم زنبورداری ما ترقی نخواهد کرد موفق باشید
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
amirfiruzy
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: اذربایجان شرقی -بستان اباد
تشکر کرده: 40 دفعه
تماس:

پست توسط amirfiruzy »

با سلام
دوستان به فيلم زير هم سري بزنيد
مخصوصا آقا داريوش
m.youtube.com/watch?v=QrUYN8N26Ss&featu ... 3Dyoutu.be
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پردیس تهران
تشکر کرده: 348 دفعه
تماس:

پست توسط daryush »

سلام حسن آقای عزیز

ممنون از آدرس فیلم

من که تا حالا این فیلم رو ندیده بودم وخیلی برام جالب بود خیلی وقت بود که عکس این مدل رو دیده بودم و خیلی دوست داشتم ببینم توش چه خبره البته یه حدسهایی میزدم ...ولی یه چیز شبیه این دارم میسازم و هنوز نیمه کاره هست فردا ازش یه عکس میندازم

فقط باز هم تکرار میکنم چون مثل همه شما دوستان تجربه زنبورداری ندارم واینکه تا 8ماهه پیش اصلا نمیدونستم زنبور چیه و اینکه خیلی از مسائل زنبورداری رو به صورت تجسمی دنبال میکنم ...یکی از اهداف سیستم کفه باز کنترل کنه واروا وخارج کردن کنه ها بعد از گذشتن ار توری وریختن کنه ها در یک محفظه میباشد که بتوان یه جوری آن را خارج کرد اگه چیزهای دیگه هم هست دوستان لطف کنند راهنمایی کنند.
آخرین ويرايش توسط 1 on daryush, ويرايش شده در 0.
زنبورداری طبیعی بلیط ورود به تئاتر طبیعت می باشد
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

سلام زنبورستان من تو یکی از روستاهای استان خراسان شمالیه اینجا زمستانهای بسیار سردی داره..بهار امسال 3 تا از طبقه کند.ها رو تبدیل به کندوی کف باز کردم 3 کلنی جمعیت متوسط 8 قابی رو تو نیمه اول اردیبهشت داخل این 3 کندوی کف توری مستقر کردم..این 3 کلنی خیلی خوب بالا اومدن و از هر کدام 1 بچه 4 قابی و 15 روز بعد 2 قاب لارم سر بسته از انها گرفتم دادم به بچه هاشون دادم..
اواسط تیر ماه 20 قاب جعیت سر ریز داشتن و هر کدام 6 قاب عسل خالص دادن در حالی حه کندوهای معمولی بزور 2 کیلو عسل دادن...
الان هم روی پشت بام خونه تو شهر هستن با همان سیستمی که خدمتتان عرض کردم کف رو هم نبستم فقط سقف کندو رو از داخل خوب عایق کردم.. ایجا حدود 20 روز شبها هوا تا 20- درجه هم سرد میشد حتی روزها هم هوای زیر صفر داشتیم ولی با وجود کف توری کندوها تا حالا مشکلی برای کلنیها ایجاد نشده و الودگی کنه هم ندارن.....در حال حاضر دارای 7 قاب هستن و 6 قاب پر جمعیت دارن
..روستائیان ما امسال از 50 تا 90 درصد کندوهاشون از اول پاییز تا حالا تلف شدن انائی که زنده هستن در حد 2 قاب هم نیستن..دیروز دو نفراز کارشناسان اداره جهاد کشاورزی از وضعیت این کندوها بازدید کردن و 2 تا از انها رو برای اداره خریداری کردن ....
البته بقیه کلنیهای من خوب هستن ولی این 3 تا ...یه چیز دیگه ار کار در اومدن تصویر تصویر
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

چرا در کندوهای کفه باز آلودگی کنه وجود ندارد مگه کنه ها به زنبورها نمی چسبند؟
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام به همه دوستان

تا اینجا من برای سیستم کفه باز این تغییرات را داده ام و هنوز نیمه کاره ست.
پیوست ها
DSC016650.jpg
DSC016660.jpg
DSC016670.jpg
این فریمی که از روی شاسی بلند شده در حال حاضر 32 میل ارتفاع داره که یک فریم یدک به طول 8سانت براش ساختم که در صورت احتیاج به اون فضای 6 سانتی برای بافتن سلول های نر بکار میرود
این فریمی که از روی شاسی بلند شده در حال حاضر 32 میل ارتفاع داره که یک فریم یدک به طول 8سانت براش ساختم که در صورت احتیاج به اون فضای 6 سانتی برای بافتن سلول های نر بکار میرود
DSC016690.jpg
DSC016700.jpg
DSC016710.jpg
DSC016720.jpg
آخرین ويرايش توسط 2 on daryush, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

این کار خیلی تمیز و خوبیه ولی فکر کنم در مقایسه با کندوهای معمولی خیلی گرون در بیاد...
...........
[/I]
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
بسیار عالی بود و نشان از توجه سازنده به این حرفه می باشد ولی یک مشکل دارد به نظر من با گذاشتن کفه های بی مورد فقط کندو را سنگین کرده ودر هنگام کوچ به مشکل ساز می شود.و به نظر سازنده تخته های چند لایه باعث سنگین شدن کندو نمی شود؟
با تشکر
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام به همه دوستان

یکی از چالشهای ساخت این کتدوها قیمت بوده که خودمو با این جواب تا حدی قانع کردم که آخرش یک کندوی دو منظوره ساختم(کفه باز وکفه بسته) و یکی دیگه از اون چالشها وزن کندو هستش که الان من یه کندوی قدیمی چوب روسی دارم که هروقت ساخته هایم را با اون کندو مقایسه میکنم...مطمئنا آخر کار نمیذارم وزنش بیشتر از کندوهای معمولی بشه....

ممنون از توجه شما دوستان
پیوست ها
DSC016730.jpg
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

daryush نوشته شده:سلام به همه دوستان

یکی از چالشهای ساخت این کتدوها قیمت بوده که خودمو با این جواب تا حدی قانع کردم که آخرش یک کندوی دو منظوره ساختم(کفه باز وکفه بسته) و یکی دیگه از اون چالشها وزن کندو هستش که الان من یه کندوی قدیمی چوب روسی دارم که هروقت ساخته هایم را با اون کندو مقایسه میکنم...مطمئنا آخر کار نمیذارم وزنش بیشتر از کندوهای معمولی بشه....

ممنون از توجه شما دوستان

تصویر
سلام داریوش عزیز تصویر کار شما قابل تحسینه در حال حاضر این رو تو بازار میگن کندوی کف توری ....از دو تکه (یک درب و یک زیره یا همان پایه )تشکیل شده....و برای بدنه هم از طبقه استاندارد معمولی استفاده میشه....کیفیتش بازاریه و بد نیست قیمتش هم تو اصفهان 28 تومنه بدنه هم 30 تومن (58 تومن میشه یک کندوی کف توری).....یه خوبی که داره براحتی میشه تو بیابان کندوها دو یا سه طبقه رو طبقه هاشون رو با هم جا بجا کرد....
...........
[/I]
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام اقا داریوش
عکسها رو دیدم خیلی عالیه . کار واقعا تمیز و خوبیه . تنها یه نکته هست وزن کندو . کندو زنبور با عسل و قاب و زنبور خیلی سنگین هست . حالا فرض کن 400 کندو ادم داشته باشه دست تنها بخاد بار بزنه خیلی فشار به زنبوردار میاره .
هر چی وزن کمتر بشه زحمت زنبوردار کمتر میشه . زنبوردارهای زیادی رو میشناسم که بعد چند سال کار کمرشون اسیب دیده . دلیلش هم وزن زیاد کندوها هست که به ادم فشار میاره
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

ehsanklop نوشته شده:سلام اقا داریوش
عکسها رو دیدم خیلی عالیه . کار واقعا تمیز و خوبیه . تنها یه نکته هست وزن کندو . کندو زنبور با عسل و قاب و زنبور خیلی سنگین هست . حالا فرض کن 400 کندو ادم داشته باشه دست تنها بخاد بار بزنه خیلی فشار به زنبوردار میاره .
هر چی وزن کمتر بشه زحمت زنبوردار کمتر میشه . زنبوردارهای زیادی رو میشناسم که بعد چند سال کار کمرشون اسیب دیده . دلیلش هم وزن زیاد کندوها هست که به ادم فشار میاره

سلام آقا احسان عزیز

شما لطف دارید که اذعان میکنید کار تمیزه ولی حقیقتش اصلا کار به دلم ننشسته ...درمورد وزن ممنون از دوستان که بحثش باز شد حقیقتش من مبنای وزن درستی از کندوهای معمولی ندارم چون غیر از یک کندوی چوب روسی هیچ کندویی ندارم که وزن کنم و به یک متوسط وزن کندوهای بازار برسم دوستان اگر براشون مقدوره وزن کندوهای خالی خودشونو ذکر کنند.
اما این کندوی چوب روسی که دارم با درب اصلی که روش ورق گالوانیزه کوبیده شده بدون قاب وزنش حدود 10 کیلو شد
و وزن کندوی کفه باز با اون متعلقات و طبق سه جداره تخته سه لایی و درب ساخته شده حدود 5.5 کیلو شد

دوستان در صورت امکان وزن کندوهای خالی بدون قاب را ذکر کنند.

ممنون از توجه شما دوستان عزیز
نمایه کاربر
silvar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: همدان
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط silvar »

با سلام وزن کندوی چوبی بدون قاب 6 کیلو میباشد ضمنا برای کف کندوی کف باز از کارتن پلاست استفاده شود ( برای ایجاد حالت کشویی ) من خودم یکی از از کندوهای کف بازو با کارتن پلاست کشویی کردم. البته باید امسال تست بکنم
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

ممنون از جواب شما

فقط نمیدونم چرا این کندوی قدیمی خودم اینهمه وزنش زیاده

کارتن پلاست ایده خیلی خوبیه

فقط با اجازه دوستان سوال وزن کندو رو به اینصورت تکمیل تر کنیم به نظر شما وزن یک کندوی کفه باز که از ترکیب چوب و پلاستیک تشکیل شده چقدر باشه ایده آل هست؟
نمایه کاربر
silvar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط silvar »

با سلام مجدد با توجه به شکل فکر میکنم علت جنس چوب میباشد ( چوب روسی ) در همدان بیشر از چوب سفید استفاده میشود البته من کندوی کف باز م رو وزن نکردم ضمنا به جای رنگ میتوانید برای عایق کاری از عایق سفید که هم ضد رطوبت و ضد اشعه UV است استفاده کنید . در ضمن سعی میکنم چند تا عکس از کندو کف باز با کشویی از جنس کارتن پلاست بگذارم.
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

silvar نوشته شده:با سلام مجدد با توجه به شکل فکر میکنم علت جنس چوب میباشد ( چوب روسی ) در همدان بیشر از چوب سفید استفاده میشود البته من کندوی کف باز م رو وزن نکردم ضمنا به جای رنگ میتوانید برای عایق کاری از عایق سفید که هم ضد رطوبت و ضد اشعه UV است استفاده کنید . در ضمن سعی میکنم چند تا عکس از کندو کف باز با کشویی از جنس کارتن پلاست بگذارم.

سلام

در مورد چوب با احترام به فرمایش شما به نظرم چوب روسی با ضخامت 22میل بهتر از چوب سفید باشد چون حشرات(موریانه و ...) به چوب سفید علاقه بیشتری نشان میدهند تجربه نشان داده که چوب روسی عمر بیشتری از چوب سفید دارد در حالت کلی وزن چوب روسی 10% کمتر از چوب سفید میباشد

در مورد عایق سفید که بر پایه آکرلیک الاستومریک هست گزینه خوبی برای عایق کاری کندو میباشد البته یه گزینه بهتر از عایق سفید هست که با اجازه شما در پست مربوط به خودش صحبت کنیم بهتره

در مورد عکس کندوی کفه باز اگر لطف کنید واقعا ممنون میشم.
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

daryush نوشته شده:
silvar نوشته شده:با سلام مجدد با توجه به شکل فکر میکنم علت جنس چوب میباشد ( چوب روسی ) در همدان بیشر از چوب سفید استفاده میشود البته من کندوی کف باز م رو وزن نکردم ضمنا به جای رنگ میتوانید برای عایق کاری از عایق سفید که هم ضد رطوبت و ضد اشعه UV است استفاده کنید . در ضمن سعی میکنم چند تا عکس از کندو کف باز با کشویی از جنس کارتن پلاست بگذارم.

سلام

در مورد چوب با احترام به فرمایش شما به نظرم چوب روسی با ضخامت 22میل بهتر از چوب سفید باشد چون حشرات(موریانه و ...) به چوب سفید علاقه بیشتری نشان میدهند تجربه نشان داده که چوب روسی عمر بیشتری از چوب سفید دارد در حالت کلی وزن چوب روسی 10% کمتر از چوب سفید میباشد

در مورد عایق سفید که بر پایه آکرلیک الاستومریک هست گزینه خوبی برای عایق کاری کندو میباشد البته یه گزینه بهتر از عایق سفید هست که با اجازه شما در پست مربوط به خودش صحبت کنیم بهتره

اقا داریوش من ک ب تازگی پیش یکی از نجارا رفتم میگفت چوب روسی واسه کندو ب درد نمیخوره
چون کم کم ترک برمیداره و خراب میشه.
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
silvar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط silvar »

با سلام ، اگه دیر شد ببخشید چون امروز رفته بودم فنی و حرفه ای برای امتحان کتبی پرورش زنبور عسل ( به صورت داوطلب آزاد ، ضمنا منبع سوالات کتاب دکتر شهرستانی است ) ، تعدادی عکس از کندو کف باز که درست کردم با کشویی کارتن پلاست را در این پست قرار دادم ضمنا اگر کیفیت عکسها خوب نیست به این علت است که من کندوها رو در داخل انباری مجتمع که بسیار کوچک درست کردم و قاعدتا نور هم کم است به هر حال ، قیمت کندو کف باز با درب و بدون طبق 25000 هزار تومان است قیمت کارتن پلاست ( 8 mm ) و پلی یورتان( 1 mm ) به ترتیب 5000 هزار تومان و 1000 هزار تومان شده است البته شما میتوانید به جای کارتن پلاست از تخته سه لایه استفاده کنید بدنه و روی درب کندو را نیز کلا با عایق سفید ایزوله کردم ( یک قوطی یک کیلویی عایق سفید 7000 هزار تومان است که برای عایق کاری 5 کندو کافی است ) در ضمن برای درب فرعی دوم ( درب داخلی کندو ) از تخته سه لا استفاده کردم البته شما میتوانید از گونی آرد هم استفاده کنید.
پیوست ها
کف باز.7.jpg
کف باز.6.jpg
کف باز.5.jpg
کف باز .4.jpg
کف باز .3.jpg
کف باز .2.jpg
کف باز .1.jpg
کف باز.8.jpg
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

ilam نوشته شده:
daryush نوشته شده:

سلام

اقا داریوش من ک ب تازگی پیش یکی از نجارا رفتم میگفت چوب روسی واسه کندو ب درد نمیخوره
چون کم کم ترک برمیداره و خراب میشه.

ایلام جان واکشیدگی و هم کشیدگی چوب روسی از چوب سفید کمتره و باعث ترک کمتری در این نوع چوب میشه شاید منظور این نجار مقاسیه چوب روسی با چوب راش بوده...
من وقتی میخواستم برای ساخت کندو چوب انتخاب کنم اول به کندوهای چوب روسی چند زنبوردار قدیمی نگاه کردم بگذریم که این زنبوردارها به کندوی چوب روسی به عنوان شیء قیمتی نگاه میکردند ولی من کندوی 20 ساله هم دیدم که هنوز کار میکرد...
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام آقای قبادی

از بابت ارسال عکسها ممنون کارهای جالب و خوبی انجام داده بودید

فقط اگر درست دیده باشم اون فوم زیر درب کندو فوم پلی اتیلن هستش.

در ضمن اگر براتون امکان داشت کل قسمت کفه با متعلقاتش بدون طبق اصلی و درب اصلی کندو را وزن کنید و نتیجه را اعلام بفرمایید با تشکر
نمایه کاربر
silvar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط silvar »

با سلام و تشکر
بله فوم اتیلن است که به صورت متری فروخته میشود ضمنا حتما کندو را وزن میکنم
نمایه کاربر
silvar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط silvar »

با سلام
وزن کندو کف باز با کفی کارتن پلاست 4 کیلو و 432 گرم میباشد ( البته بدون قاب )در صورت پر بودن کندو با زنبور فکر کنم در حدود 15 کیلو شود ( البته اگر وزن هر قاب را 1.5 کیلو در نظر بگیریم )
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

silvar نوشته شده:با سلام
وزن کندو کف باز با کفی کارتن پلاست 4 کیلو و 432 گرم میباشد ( البته بدون قاب )در صورت پر بودن کندو با زنبور فکر کنم در حدود 15 کیلو شود ( البته اگر وزن هر قاب را 1.5 کیلو در نظر بگیریم )

سلام دوست عزیز

ممنون از بابت وزن کندو پس با این حساب وزن کندوی کفه باز(کفه با کشویی کارتون پلاست +طبق اصلی+درب اصلی کندو)4کیلو و 432گرم میباشد

دوستان در صورت امکان وزن کندوهای خالی خودشان(کندوی چوبی یاکندوی کفه باز یا کندوهای پلاستیکی)خودشان را ذکر کنند.یا اینکه لطف کنید ذکر نمایید وزن ایده آل یک کندو چقدر باید باشد.

باتشکر از همه دوستان
نمایه کاربر
13490
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

پست توسط 13490 »

daryush نوشته شده:
silvar نوشته شده:با سلام

سلام دوست عزیز

ممنون از بابت وزن کندو پس با این حساب وزن کندوی کفه باز(کفه با کشویی کارتون پلاست +طبق اصلی+درب اصلی کندو)4کیلو و 432گرم میباشد

دوستان در صورت امکان وزن کندوهای خالی خودشان(کندوی چوبی یاکندوی کفه باز یا کندوهای پلاستیکی)خودشان را ذکر کنند.یا اینکه لطف کنید ذکر نمایید وزن ایده آل یک کندو چقدر باید باشد.

باتشکر از همه دوستان

سلام همچنان منتظرم ببینم اخر و عاقبت این کندوی کفه باز به کجا ختم میشه من که خیلی امیدوارم /این مبحث یکی از جالبترین مبحثهاست /موفق باشید
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان