ژل آپی گارد

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

ژل آپی گارد

پست توسط rata »

با سلام خدمت دوستان

از طریق یکی از آشنایان یک عدد ژل آپی گارد تولید شرکت فراورده های بهداشتی لیلهام انگلستان که تولید سال 1385 شمسی (2006 میلادی) با تاریخ مصرف 30 ماه پس از تولید هست را به من داده و به گفته خودش به تاریخ مصرف توجه نداره و خودش هم استفاده می کنه.

میخواستم بدانم اگه ازش استفاده کنم مشکلی پیش نمی یاد؟

نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: ژل آپی گارد

پست توسط jamshid »

سلام
اگه تاریخ مصرف روی جلد کاربرد ندارد پس چه لزومی دارد که روی جلد بزنند اما اگه استفاده کردید و مشکلی نداشت میشه گفت شاید کارایی لازم را ندارد مثلا از اثر آن کم شود چون خوراکی نیست شاید عوارض خطرناک نداشته باشد اما اثر مثبت آن قطعا کم میشود شما میتوانید در این خصوص از دامپزشکان مجرب سوال کنید اگه ممکنه نتیجه اش را در سایت بگذارید
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

سلام ، یکی از زنبورداران 3 سال قبل از آپی وار با تاریخ مصرف تمام شده استفاده کرده بود وکندوهای مورد استفاده یکی دوروز بعد همگی مردندالبته اطلاع ندارم چقدر از مصرفشان گذشته وآیا دلیل دیگری هم بوده یانه ولی بهرحال بعد از گذاشتن آپی وارها مردند.
نمایه کاربر
ayazdani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط ayazdani »

پاسخ به:
ا سلام خدمت دوستان

از طریق یکی از آشنایان یک عدد ژل آپی گارد تولید شرکت فراورده های بهداشتی لیلهام انگلستان که تولید سال 1385 شمسی (2006 میلادی) با تاریخ مصرف 30 ماه پس از تولید هست را به من داده و به گفته خودش به تاریخ مصرف توجه نداره و خودش هم استفاده می کنه.

میخواستم بدانم اگه ازش استفاده کنم مشکلی پیش نمی یاد؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

براي تفهيم اين مطلب بايد تعريف تاريخ مصرف را توضيح دهم.
تاريخ انقضا زماني است كه دارو در آن زمان 90% خواص خود رادارا ميباشد پس اگر شما دارويي را در روز آخر انقضا مصرف كنيد تنها 90 درصد از خواص خود را دارا ميباشد.
ضمنا كيفيت دارو به صورت تصاعدي كم ميشود يعني مثلا اگر ظرف 30 ماه 10 درصد خواص خود را از دست دهد 10 درصد بعدي رامثلا ظرف 10 ماه از دست ميدهد و ده درصد بعدي ظرف4 ماه وهمينطور تا به 0 نزديك شود.
بطور كل هر دارويي پس از ساخته شدن تحت تاثير عوامل محيطي شروع به تغيير شيميايي ميكند به اين صورت كه بعضي اوقات اكسيد ميشود و گاهي تجزيه شده و به مواد ديگر تبديل ميشود.
داروي در دست شما 3 سال پيش تاريخ مصرفش تمام شده و هيچ مطالعه اي نيز وجود ندارد كه بدانيم ظرف 3 سال گذشته مواد موجود در آن دقيقا به چه ماده اي تبديل شده است و آيا اين ماده سمي است يا خير، بنابر اين تنها چيزي كه من ميتوانم به شما بگويم اينست كه دارو اثر نميكند ولي اين كه چه عوارض سوئي دارد را كسي مطالعه نكرده پس من اگر جاي شما بودم به هيچ وجه انرا مصرف نميكردم.
مگر اينكه قيد زنبورهايتان را بزنيد و آنها را موش آزمايشگاهي كنيد تا ببنيد چه ميشود.
با احترام
دكتر يزداني
مدير فني شركت كرپا وارد كننده داروي آپيگارد

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

ممنون از نظرات اساتید گرامی. به این نتیجه رسیدم که ازش نباید استفاده کنم.
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام به محضر دوستان مصرف دارووهرماده ای که تاریخ آن گذشته باشد مضر بوده وعواقبی را در پی دارد هرچند از لحاظ شکل ظاهری سالم باشد زیرا در میان پیوندهای تشکیل دهنده این مواد از لحاظ خاصیت فیزیکوشیمیایی آن تغییراتی صورت میگیرد که قابل مشاهده نیست هرچند مصرف آنها ممکن است در کوتاه مدت تاثیری را نشان ندهد ولی در دراز مدت می تواند باعث وارد شدن صدمات جبران ناپذیری به پرورش دهنده وحتی محصولات تولیدی آن شود که از طریق مصرف عسل به بدن انسان نیز ممکن است آسیب وارد کندلذا به افراد توصیه میگردداز مصرف داروهای تاریخ گذشته اکیدا اجتناب گردد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان