بافت ناقص شانها

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

بافت ناقص شانها

پست توسط rata »

با سلام محضر دوستان و آرزوی شادکامی در سال جدید

سئوال من این است که بعضی از شانهای من را زنبورها به شکل کامل نبافته اند یعنی سلولها دارای عمق کافی نمی باشند. اولین ابهام برایم این است که چه عاملی باعث این موضوع شده است. و دوما این که اگه این شانها را در بهار در داخل کندو بزاریم ایا آن را کامل می کنند؟

نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

Re: بافت ناقص شانها

پست توسط ilam »

اقا رحیم منم ب این مشکل برخوردم.
بنظر خودم .این فرضیه ای ک خودم برا خودم دارم.یا جنس موم خوب نیس ک زنبورا ترغیب ب بافتنش زیاد نشون نمیدن
یا جا نداشتن برای عسل ریزی در ان ک سلول هارو مرتب کنندو کامل نبافتن و سریع در ان عسل ریختن.من بشون خیلی زیاد شربت دادم ک اینطوری شد.
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
mahdi13635
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 47 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi13635 »

سلام دوست عزیز شما مشخص نکردین که کی به زنبورا برگه رو دادین که ببافن.در بافته شدن برگه ای که به زنبور میدین چند عامل مهمه.
1-فصل:در بهار به بهترین شکل بافته میشه و علت اون وفور شهد وگرده تو طبیعته.که شرایط رو برای ذخیره وتولید مثل مناسب میکنه و زنبورا جهت بیشتر شدن جا برای بچه هاشون وذخیر عسل سریع میبافن.
2-جمعیت:هرچی جمعیت قویتر باشه برگه رو سریعتر میبافن.هم جمعیت جوان مهمه و هم جمعیت صحرا رو.زنبورا تو سن 13الی 18 روزگیشون غدد مومیشون فعال میشه(یک استثنا وجود داره اون هم زمان بچه دهی هستش که نیاز به موم بافی سریع دارن و همه غدد مومیشون فعال میشه.)
شما تو بهار اون قابهایی رو که کامل نبافتن به کندو قوی بدین در عرض 2 روز کاملش میکنن.و توجه داشته باشین که کندو رو باشربت از 3روز قبل تغذیه بکنیین که عسل مورد نظر رو جهت موم بافی داشته باشن(برای هر کیلو مومی که زنبورا ببافن12 کیلو عسل مصرف میکنن)
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

من شهریور بود دادم تصویر
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
mahdi13635
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 47 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi13635 »

دلیلش همینه.برگه رو جهت بافت باید در بهار داد در غیر اینصورت یا نبافته یا ناقص میبافن.
شهریور زمانی بوده که زنبور نیازی برای بافتن نداشته.زمان انتهای شهد طبیعت و ماههای اخر تخم ریزی.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان