بر دادن کندو

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
jafarzadeh20
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قهدریجان اصفهان
تشکر کرده: 82 دفعه
تماس:

بر دادن کندو

پست توسط jafarzadeh20 »

با سلام
ىيروؤ يكي اؤ كنىو هام بر داده بود و خوشبختانه بر را داخل کندویی ریختم . حالا آیا باید این کندو از بقیه کنوها دور باشد یعنی به جای اول بر میگردند یا نه و این بر با ملکه قدیمی باشد بهتر است یا ملکه جدید و سوال اخر اینکه اگر کندوی بر داده چند شاخون داشته باشد و چند ملکه باهم به دنیا بیایند دوباره بر میدهند؟ یا باید شاخون های اضافه را از بین ببرم ؟تصویر

و اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون
نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: بر دادن کندو

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام منظور جنابعالی از بردادن چیست جفت خوردن ملکه است یا اینکه تولید پیش بچه وبچه کندو اگر کندو پیش بجه تولید کرده باشد وجمعیت آن خیلی قوی باشد بعد از بیرون آمدن پیش بچه(ملکه جفتگیری کرده) وخوشه زدن برروی درخت بعداز 7الی 9 روز بچه دادن کندو آغاز می شود وبچه کندوها در فاصله هر یک تا دوروز به طور متوالی از کندو خارج شده وبرروی درخت خوشه می زند که تعدادبچه کندوهابستگی به جمعیت کندو وتعدادحجره های ملکه ساخته شده در آن توسط زنبوران کارگردارد ولی در طی مدتی که کندوهای زنبور عسل داشتم در کندوی خیلی قوی بیشتر 3ال4 بچه کندو ندیده ام که از کندوبیرون بیاید وبر روی درخت خوشه بزند همین حدودها بچه کندو تولید میکنداگر هم در شرایطی بیشتراز اینها تولیدشود اندازه بچه کندوها آنقدر کوچک وکم جمعیت می شود وخیلی ضعیف است وآن سال محصولی نمی دهد .
نمایه کاربر
degar
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

پست توسط degar »

سلام
به نظرمن هم گرفتن بیش ازیک یادو بچه کندوازیک کندوی مادری اصلا کارعاقلانه ای نیست.
نمایه کاربر
jafarzadeh20
محل اقامت: قهدریجان اصفهان
تشکر کرده: 82 دفعه
تماس:

پست توسط jafarzadeh20 »

تصویرزنبورهابا ملکه قبلی از کندو بیرون آمده بودند و خوشه بسته بودند و من آن ها را داخل کندو یی گذاشتم ایا باید ملکه را بکشم و ملکه جدید بگذارم ؟ و آیا کندوی اولیه دارای ملکه است ؟
و اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون
نمایه کاربر
degar
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

پست توسط degar »

jafarzadeh20 نوشته شده:تصویرزنبورهابا ملکه قبلی از کندو بیرون آمده بودند و خوشه بسته بودند و من آن ها را داخل کندو یی گذاشتم ایا باید ملکه را بکشم و ملکه جدید بگذارم ؟ و آیا کندوی اولیه دارای ملکه است ؟

معمولااگه ملکه پیرباشه اینکارومیکنن وگرنه لازم نیست.کندوی مادر فعلا ملکه نداره وملکه ها داخل شاخون هستن ولی بزودی ازشاخون بیرون میان وکلنی صاحب ملکه میشه اگه ازکندوبازدیدکنی حتما میبینی که تعدادی شاخون وجودداره واگه همشون باقی بمونه امکان این وجودداره که کلنی چندتابچه دیگه بده و چندتاکندوی ضعیف به دست بیادمن خودم شاخون هارومیزنم ویک یادوشاخون که ازهمه بزرگترهستش روباقی میذارم.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

لطفا قبل از ارسال مبحث جديد از جستجوگر سايت كمك بگيرين:

اين مباحث راجب بچه دادن كندو هستش كه دوستان چندين بار ايجاد كردن:

http://www.google.com/search?q=%D8%A8%D ... llifera.ir