ملکه وارد شده به ایران از نژاد Saskatraz

سوالات در مورد اصلاح نژاد و تمامی مسائل مربوط به اصلاح نژاد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

Hobbyist-Apiarist
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: Kerman
تماس:

ملکه وارد شده به ایران از نژاد Saskatraz

پست توسط Hobbyist-Apiarist »

با سلام خدمت دوستان
امروز متوجه شدم که توسط یکی از زنبورداران ایرانی-کانادایی که در پروژه Saskatraz شرکت داشته، این ملکه ها جهت تکثیر به ایران وارد شده، و به گزینی این نژاد از هیبرید نژادهای مختلف روسی، کارنیولان، ایتالیایی، کانادایی و ... می باشد که این پروژه از سال 2004 با هدایت آقای Albert Robertson شروع شده است. خصوصیات بارز این نژاد بچه دهی در حد صفر، مقاومت عالی در برابر بیماری های آمیبی، باکتریایی و ویروسی، رفتار VSH (حساسیت بهداشتی در مقابله با واروآ)خیلی خوب، تولید عسل عالی، انتقال عالی خصوصیات ژنتیکی به نسل های بعدی و زمستان گذرانی عالی می باشد. در ضمن آرام بودن این زنبور هم نی نظیر می باشد. اگه دوستان اطلاعات بیشتری در این زمینه دارند، ممنون میشم که در اختیار کاربران قرار دهند.
پیوست ها
نمایی از محققین پروژه Saskatraz
نمایی از محققین پروژه Saskatraz

نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

Re: ملکه وارد شده به ایران از نژاد Saskatraz

پست توسط reza63 »

ازکجا میشه تهیه کردش
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
[COLOR=#8064a2]09371321732[/COLOR]
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

سایت اصلی این پروژه: http://www.saskatraz.com/index.htm

نتایج این تحقیقات : http://www.saskatraz.com/files/Saskatra ... 10-M27.htm

این پروژه بیشتر داره در مورد کنه واروا بحث میکنه و این که چظور زنبور ها رو مقاوم کنن به کنه و از نژاد های مختلف برای بدست اوردن هیبرید خوب بهره برده
http://www.saskatraz.com/files/Saskatraz%20project%20review%202010-M27.htm

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام این نژاد در یکی از روستاهای استان بوشهر فروخته می شد درحدود دوماه پیش اخوی بنده می خواست چند عددکندو را برای پرورش خریداری کند به اتقاق هم سری به زنبورداری های اطراف استان بوشهر زدیم دریکی از زنبورداریها پرورش دهنده گفت که نژادی دارد که پرمحصول است وبا اینکه اندازه آن نسبت به زنبورانی که در اکثر زنبورداریها پرورش داده میشودکوچکتر است محصول بیشتری تولید می کند وآلمانی است به ناچار به استناد حرفهای ایشان برادرم دوکندو را به مبلغ 800هزارتومان که هر ده قاب آنها پوشیده از جمعیت ولارو بود خرید وبه امید تکثیر وازدیاد آنها راهی خانه شدیم ودر سه روز بعد برادرم خواست که کندوها را بررسی کنم من هم دست به کار شدم وبا دود زدن به کندوها مشغول اولین بازدید شدم قابها را یکی پس دیگری بررسی کردم تا اینکه ملکه را یافتم اندازه آن نسبت به ملکه های کندوهای خودم تفاوت داشت دارای بدنی باریک وکشیده واندازه کوچکتر بود وانتهای شکم که نزدیک واژن ملکه بود نسبت به ملکه کندوهای خودم خمیده بود که با اندکی دقت قابل تشخیص بودبنده که 14 سال زنبور پرورش داده بودم وتعداد زیادی نیش در این سالها خورده بودم بدنم حساسیتی نشان نداده بود ولی با اولین نیش زنبور کندوی برادرم که نژاد آلمانی بود در دستم حساسیت شدیدی ایجاد کرد به طوری که پوست دستم را تیره کردتا چند روزهمینطور بود تا اینکه با آقای مهندس جهانی بحث را مطرح کردم ومهندس گفت که باید چاره ای اندیشیده شود حساسیتی که ایجاد می کند به خاطر نژاد زنبورها است چند روزی سپری شد تااینکه یک روز حوالی صبح برادرم ازکندوهای آلمانی نیش خورد بدنش حساسیت شدیدی از خودنشان دادحساسیت بقدری شدید بود که فورا اورا به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال دادیم وتحت درمان پزشک معالج قرار گرفت وباسعی وتلاش تیم پزشکی مرکز درمانی بهبودی یافت بعداز این حادثه وقتی به خانه رسیدم ملکه های آلمانی رابا چاقو سر بریدم وبه جای آن از ملکه کندوهای خودم که سالها پرورش داده بودم استفاده کردم ونژاد دوکندوی حساسیت زارا تغییر دادم ایرادی که نژاد آلمانی داشت علاوه برایجادحساسیت شدید درهنگام دود دادن به زنبورها به تعداد 150تا 200زنبور به سمت بنده هجوم می آوردن وبسیار نیش زن بودند ولی هم اکنون که ملکه آنها را حذف کرده ام بسیار آرام شده اند ومانند کندوهای خودم شده اند وزنبورهای حساسیت زا در حال کاهش یافتن هستند وعمرشان تمام شده وزنبورهای ملکه ای که به کندو داده ام در حال متولد شدن هستند.
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

Hassannozarpour نوشته شده:با سلام این نژاد در یکی از روستاهای استان بوشهر فروخته می شد درحدود دوماه پیش اخوی بنده می خواست چند عددکندو را برای پرورش خریداری کند به اتقاق هم سری به زنبورداری های اطراف استان بوشهر زدیم دریکی از زنبورداریها پرورش دهنده گفت که نژادی دارد که پرمحصول است وبا اینکه اندازه آن نسبت به زنبورانی که در اکثر زنبورداریها پرورش داده میشودکوچکتر است محصول بیشتری تولید می کند وآلمانی است به ناچار به استناد حرفهای ایشان برادرم دوکندو را به مبلغ 800هزارتومان که هر ده قاب آنها پوشیده از جمعیت ولارو بود خرید وبه امید تکثیر وازدیاد آنها راهی خانه شدیم ودر سه روز بعد برادرم خواست که کندوها را بررسی کنم من هم دست به کار شدم وبا دود زدن به کندوها مشغول اولین بازدید شدم قابها را یکی پس دیگری بررسی کردم تا اینکه ملکه را یافتم اندازه آن نسبت به ملکه های کندوهای خودم تفاوت داشت دارای بدنی باریک وکشیده واندازه کوچکتر بود وانتهای شکم که نزدیک واژن ملکه بود نسبت به ملکه کندوهای خودم خمیده بود که با اندکی دقت قابل تشخیص بودبنده که 14 سال زنبور پرورش داده بودم وتعداد زیادی نیش در این سالها خورده بودم بدنم حساسیتی نشان نداده بود ولی با اولین نیش زنبور کندوی برادرم که نژاد آلمانی بود در دستم حساسیت شدیدی ایجاد کرد به طوری که پوست دستم را تیره کردتا چند روزهمینطور بود تا اینکه با آقای مهندس جهانی بحث را مطرح کردم ومهندس گفت که باید چاره ای اندیشیده شود حساسیتی که ایجاد می کند به خاطر نژاد زنبورها است چند روزی سپری شد تااینکه یک روز حوالی صبح برادرم ازکندوهای آلمانی نیش خورد بدنش حساسیت شدیدی از خودنشان دادحساسیت بقدری شدید بود که فورا اورا به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال دادیم وتحت درمان پزشک معالج قرار گرفت وباسعی وتلاش تیم پزشکی مرکز درمانی بهبودی یافت بعداز این حادثه وقتی به خانه رسیدم ملکه های آلمانی رابا چاقو سر بریدم وبه جای آن از ملکه کندوهای خودم که سالها پرورش داده بودم استفاده کردم ونژاد دوکندوی حساسیت زارا تغییر دادم ایرادی که نژاد آلمانی داشت علاوه برایجادحساسیت شدید درهنگام دود دادن به زنبورها به تعداد 150تا 200زنبور به سمت بنده هجوم می آوردن وبسیار نیش زن بودند ولی هم اکنون که ملکه آنها را حذف کرده ام بسیار آرام شده اند ومانند کندوهای خودم شده اند وزنبورهای حساسیت زا در حال کاهش یافتن هستند وعمرشان تمام شده وزنبورهای ملکه ای که به کندو داده ام در حال متولد شدن هستند.

من با نژاد المانی کار کردم و الان هم دارم بسیار ارامند رنگشون مشکی و تا حدی به دودی میزنه و تنها این نژاد است که اجازه میدهند بدون کلاه و با زیرپوش با انها کار کنی...بیشتر ما دنبال اسمهای عجیب غریب هستیم تا خصوصیات نژادی.. همان طور که یکی از دوستان اشاره کردن ....ساسکاتراز....اسم یک پروژه است برای مقاوم سازی کلنیها به کنه وارا نه یک نژاد.......
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

Hassannozarpour نوشته شده:با سلام این نژاد در یکی از روستاهای استان بوشهر فروخته می شد درحدود دوماه پیش اخوی بنده می خواست چند عددکندو را برای پرورش خریداری کند به اتقاق هم سری به زنبورداری های اطراف استان بوشهر زدیم دریکی از زنبورداریها پرورش دهنده گفت که نژادی دارد که پرمحصول است وبا اینکه اندازه آن نسبت به زنبورانی که در اکثر زنبورداریها پرورش داده میشودکوچکتر است محصول بیشتری تولید می کند وآلمانی است به ناچار به استناد حرفهای ایشان برادرم دوکندو را به مبلغ 800هزارتومان که هر ده قاب آنها پوشیده از جمعیت ولارو بود خرید وبه امید تکثیر وازدیاد آنها راهی خانه شدیم ودر سه روز بعد برادرم خواست که کندوها را بررسی کنم من هم دست به کار شدم وبا دود زدن به کندوها مشغول اولین بازدید شدم قابها را یکی پس دیگری بررسی کردم تا اینکه ملکه را یافتم اندازه آن نسبت به ملکه های کندوهای خودم تفاوت داشت دارای بدنی باریک وکشیده واندازه کوچکتر بود وانتهای شکم که نزدیک واژن ملکه بود نسبت به ملکه کندوهای خودم خمیده بود که با اندکی دقت قابل تشخیص بودبنده که 14 سال زنبور پرورش داده بودم وتعداد زیادی نیش در این سالها خورده بودم بدنم حساسیتی نشان نداده بود ولی با اولین نیش زنبور کندوی برادرم که نژاد آلمانی بود در دستم حساسیت شدیدی ایجاد کرد به طوری که پوست دستم را تیره کردتا چند روزهمینطور بود تا اینکه با آقای مهندس جهانی بحث را مطرح کردم ومهندس گفت که باید چاره ای اندیشیده شود حساسیتی که ایجاد می کند به خاطر نژاد زنبورها است چند روزی سپری شد تااینکه یک روز حوالی صبح برادرم ازکندوهای آلمانی نیش خورد بدنش حساسیت شدیدی از خودنشان دادحساسیت بقدری شدید بود که فورا اورا به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال دادیم وتحت درمان پزشک معالج قرار گرفت وباسعی وتلاش تیم پزشکی مرکز درمانی بهبودی یافت بعداز این حادثه وقتی به خانه رسیدم ملکه های آلمانی رابا چاقو سر بریدم وبه جای آن از ملکه کندوهای خودم که سالها پرورش داده بودم استفاده کردم ونژاد دوکندوی حساسیت زارا تغییر دادم ایرادی که نژاد آلمانی داشت علاوه برایجادحساسیت شدید درهنگام دود دادن به زنبورها به تعداد 150تا 200زنبور به سمت بنده هجوم می آوردن وبسیار نیش زن بودند ولی هم اکنون که ملکه آنها را حذف کرده ام بسیار آرام شده اند ومانند کندوهای خودم شده اند وزنبورهای حساسیت زا در حال کاهش یافتن هستند وعمرشان تمام شده وزنبورهای ملکه ای که به کندو داده ام در حال متولد شدن هستند.
اقای نوذر پور کاش این کارو نمیکردین.این نژادی که شما میگین اصلا ربطی یه این پروژه نداره.

این نژادو من پارسال یه کندو از کسی خریدم و دقیقا خصوصیات زنبورای شما داشت.فوق العاده نیش زن و صد البته فوق العاده کاری و پر محصول.ولی 10 متریشون نمیشد رفت.تنها کاری کردم این بود که به حال خودش رهاش کردم و حتی شکرم ندادم و فقط برگه ...
این نژاد وقتی با نژاد ایرانی جفت بخوره یهنی تخم روز این نژاد و جمعیت ( نر) نژاد ایرانی یه نژاد فوق العاده اروم و پر محصول داد که من با اینکه اردیبهشت پارسال بچ گرفتم ازش ولی تو مرداد از بچه هاش عسل کوه کشیدم.

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

جالبه من یک فیلم آلمانی از زنبور داری دیدم که طرف در کندو را بدون کلاه و دود باز می کرد جالب اینکه حتی بدون کلاه و دود داشتن زنبور تو قیف می کردن برای فروش زنبور پاکتی و کندوچه. این در حالی است که اگه بخواهیم از نژاد ایرانی زنبور پاکتی بگیریم باید لباس فضایی بپوشیم.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
Hobbyist-Apiarist
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

با سلام
من در تاریخ 20 فروردین 3 عدد ملکه از این نژاد گرفتم و به 3 بچ معرفی کردم که به علت اختلاف نژاد معرفی ملکه با مشکل روبرو خواهد شد. البته من به روش زیر موفق به معرفی این ملکه ها شدم. ابتدا 3 بچ که هر کدام به ترتیب شامل یک قاب گرده و عسل+ دو قاب شفیره+ یک قاب با برگه موم بود را به فاصله 30 کیلومتری از زنبورستان انتقال دادم و بعد از 24 ساعت یتیمی قفس ملکه رو بدون باز کردن درب کشویی بین دو قاب شفیره گذاشتم که بعد از 3 روز با باز کردن درب کشویی اجازه خورده شدن خمیرشیرین رو به زنبورا دادم و پس از بازدید 5 ساعته متوجه شدم که 2 بچ ملکه را قبول کرده اند و ملکه ها مشغول شاخون تراشی هستند ولی یکی از ملکه ها رو قبول نکرده بودند و در حال کشتن ملکه بدبخت با گوله شدن دور آن بودند که سریع ملکه رو در قفس کردم و روز چهارم آن را خوشبختانه قبول کردند که در بازدید دیروز یک پوکه به هر کدوم دادم و تخم ریزی هر 3 ملکه عالی بود که ایشالا بعد از وجود لارو این ملکه با یک قاب شفیره دیگه کمکشون می کنم و نتیجه باروری، رفتار و تولید عسل و مبارزه با کنه واروا را خدمت دوستان عرض خواهم کرد. البته ذکر این نکته هم لازمه که این ملکه ها با نژاد اصلاح شده دکتر عبادی جفت خوردن ولی به هر حال سال دیگه می تونم از نز خالص این زنبور اصلاح شده در زنبورستانم استفاده کنم. این روش معرفی ملکه با نژاد مختلف هم جز بهترین روش هاست که تا حالا خوب جواب داده که دوستان می تونن ازش استفاده کنن. که از بزرگترین مزایایش تعداد کم زنبور است که تعداد زیادی از اونا زنبور جوان است که سریع فرمون ملکه را در این کلونی کوچک پخش خواهند کرد.
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

شما به هر زنبورستانی که مراجعه کنی کافیه بفهمند مشتری هستی و از زنبور چیز زیادی حالیت نمیشه همین نژادهای ایرانی خودمان رو به اسامی قفقازی.... ساسکاتراز... و یا شاید هم انجلینا جولی و .. تصویر به مشتری به قیمت گزاف قالب میکنن......
اگه باورتان نمیشه همین کندویی که به اسم ساسکاتراز به شما فروختن را بریزید تو یه جعبه دیگه بعد از چند روز بدید به یکی از دوستان ببره پیش فروشنده و از ایشان بخواهید تا کلنی رو بازدید کنه و بگه از چه نژادیه.........
...........
[/I]
Hobbyist-Apiarist
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

اگه به سایت http://www.saskatraz.com/files/Saskatra ... 10-M27.htm مراجعه کنید در انتها می بینید که اسم آقای مستاجران به عنوان (Mohammad Mostajeran, a research associateon the project is working on morphometrics, grooming behavior and VSH ) آورده شده است که ایشان جهت ادامه پروژه 4 لاین از این نژاد اصلاح شده را به ایران آورده اند تا هیبرید آن با نژاد اصلاح شده ایرانی رو نیز مورد بررسی قرار دهند که من 3 عدد ملکه از این هیبرید رو از ایشان گرفتم تا امسال عملکرد اون رو مورد بررسی قرار بدم و به نقل از ایشان نژاد اصلاح شده ایرانی نیز دارای خصوصیات بارز و قابل قبولی می باشد. به هر حال وجود ژنی که دارای خصوصیات مبارزه با کنه و بیماری ها و تولید عسل عالی می باشد در زنبورستان پس از چند سال می تونه کمک شایانی به اصلاح نژاد بهتر جهت مبارزه با کنه و بیماری ها داشته باشه.
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

Hobbyist-Apiarist نوشته شده:اگه به سایت http://www.saskatraz.com/files/Saskatra ... 10-M27.htm مراجعه کنید در انتها می بینید که اسم آقای مستاجران به عنوان (Mohammad Mostajeran, a research associateon the project is working on morphometrics, grooming behavior and VSH ) آورده شده است که ایشان جهت ادامه پروژه 4 لاین از این نژاد اصلاح شده را به ایران آورده اند تا هیبرید آن با نژاد اصلاح شده ایرانی رو نیز مورد بررسی قرار دهند که من 3 عدد ملکه از این هیبرید رو از ایشان گرفتم تا امسال عملکرد اون رو مورد بررسی قرار بدم و به نقل از ایشان نژاد اصلاح شده ایرانی نیز دارای خصوصیات بارز و قابل قبولی می باشد. به هر حال وجود ژنی که دارای خصوصیات مبارزه با کنه و بیماری ها و تولید عسل عالی می باشد در زنبورستان پس از چند سال می تونه کمک شایانی به اصلاح نژاد بهتر جهت مبارزه با کنه و بیماری ها داشته باشه.
سلام
آقای مطهری نژاد یه pm براتون فرستادم لطفا مطالعه بفرمایید/ با تشکر
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
با اجازه همه اساتید منم یکی از کندوهام خیلی باحال و قویه . خیلی هم ارومه . حالا شما یه اسم بگین میخام از این به بعد منم یه نژاد جدید تو زنبورستانم داشته باشم . تصویر اسپیدو چطوره ؟
خودم که خوشم اومد دوستان توجه کنن تعداد محدودی ملکه اسپیدو اصلاح شده در خارج از کشور (ترجیحا اروپا ) نیش نمیزنه بچه نمیده کنه نمیگیره حداقل 150 کیلو هم عسل میده .............
عجب روزگاری شده تصویر
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط barbod-beee »

نمی دونم ما چرا اینقدر دنبال جنس خارجی هستیم! چرا همین زنبوری که داریم را اصلاح نکنیم. بخدا بعد از چند سال نتیجه خیلی بهتری خواهیم گرفت. اینقدر دنبال اسامی عجیب قریب نباشید.

قیول دارم نژاد کارانیکا خیلی خوبه ولی اگر بتونیم همین نژاد منطقه خدمون را اصلاح کنیم بعد از 5 سال می تونیم یک نژاد نسبتا خوب داشته باشیم و بعد از 20 سال یک نژاد عالی.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

barbod-beee نوشته شده:نمی دونم ما چرا اینقدر دنبال جنس خارجی هستیم! چرا همین زنبوری که داریم را اصلاح نکنیم. بخدا بعد از چند سال نتیجه خیلی بهتری خواهیم گرفت. اینقدر دنبال اسامی عجیب قریب نباشید.

قیول دارم نژاد کارانیکا خیلی خوبه ولی اگر بتونیم همین نژاد منطقه خدمون را اصلاح کنیم بعد از 5 سال می تونیم یک نژاد نسبتا خوب داشته باشیم و بعد از 20 سال یک نژاد عالی.

با سلام
بعد از 20 سال اسم نژاد زنبوراتون چی میزارید
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط barbod-beee »

mahdi1 نوشته شده:
barbod-beee نوشته شده:نمی دونم ما چرا اینقدر دنبال جنس خارجی هستیم! چرا همین زنبوری که داریم را اصلاح نکنیم. بخدا بعد از چند سال نتیجه خیلی بهتری خواهیم گرفت. اینقدر دنبال اسامی عجیب قریب نباشید.

با سلام
بعد از 20 سال اسم نژاد زنبوراتون چی میزارید

شوخی نکردم عزیز؟ یعنی الان همه کارا انجام شده فقط مونده یک اسم!!!!!!
Hobbyist-Apiarist
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

با سلام خدمت دوستان
تو منطقه زنبورستان حدود یک هفته است که جریان اصلی شهد طبیعت شروع شده است و فقط اینو می تونم بگم کاش تمام کندوهامو از این نژاد زنبور بود، بچه کندویی که در تاریخ 25 فروردین 2 قاب زنبور داشت و این نوع ملکه تخم گذاری رو شروع کرده بود و یک قاب شفیره کمکش کردم الان این 3 کندو بین 16 الی 20 قاب هستند و تمام ابرویی های طبق پایین پر از عسل رسیده است و دو قاب کناری پر از عسل نرسیده که جمعه 16 خرداد دو قاب رو به طبق بردم و جاش برگه دادم که در عرض 2 روز انو می بافن و 3 قاب بالا نیز برای یکی از کندوها پر از عسل بود و بعد از یک هفته جریان شهد (گون، سنجد، خارشکر و ..) این 3 کندو بین 5 تا 7 قاب عسل دارند در صورتی که دیگر کندوهام که بیشتر نژاد ایتالیایی هستند یک تا2 قاب عسل دارن و اینجا بود که متوجه شدم بدون اصلاح نژاد نمی توان به این حرفه به صورت اقتصادی نگاه کرد و بایستی سال آینده نژاد کم بازده خودمو با این نژاد saskatraz تعویض کنم و به دوستان توصیه می کنم حتما سال آینده برای نمونه چند ملکه از این نژاد رو امتحان کنن تا تفاوت زنبورداری با این نژاد و لذت عسل آوری اونو بچشن. آقای مستاجران که در کانادا درگیر این پروژه بودن تولید عسل رو در کانادا با این زنبور اصلاح شده تا 150 کیلوگرم رکورد گیری کرده بودند. با تشکر
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

Hobbyist-Apiarist نوشته شده:با سلام خدمت دوستان
تو منطقه زنبورستان حدود یک هفته است که جریان اصلی شهد طبیعت شروع شده است و فقط اینو می تونم بگم کاش تمام کندوهامو از این نژاد زنبور بود، بچه کندویی که در تاریخ 25 فروردین 2 قاب زنبور داشت و این نوع ملکه تخم گذاری رو شروع کرده بود و یک قاب شفیره کمکش کردم الان این 3 کندو بین 16 الی 20 قاب هستند و تمام ابرویی های طبق پایین پر از عسل رسیده است و دو قاب کناری پر از عسل نرسیده که جمعه 16 خرداد دو قاب رو به طبق بردم و جاش برگه دادم که در عرض 2 روز انو می بافن و 3 قاب بالا نیز برای یکی از کندوها پر از عسل بود و بعد از یک هفته جریان شهد (گون، سنجد، خارشکر و ..) این 3 کندو بین 5 تا 7 قاب عسل دارند در صورتی که دیگر کندوهام که بیشتر نژاد ایتالیایی هستند یک تا2 قاب عسل دارن و اینجا بود که متوجه شدم بدون اصلاح نژاد نمی توان به این حرفه به صورت اقتصادی نگاه کرد و بایستی سال آینده نژاد کم بازده خودمو با این نژاد saskatraz تعویض کنم و به دوستان توصیه می کنم حتما سال آینده برای نمونه چند ملکه از این نژاد رو امتحان کنن تا تفاوت زنبورداری با این نژاد و لذت عسل آوری اونو بچشن. آقای مستاجران که در کانادا درگیر این پروژه بودن تولید عسل رو در کانادا با این زنبور اصلاح شده تا 150 کیلوگرم رکورد گیری کرده بودند. با تشکر

ایرانیها عاشق اسمهای عجیب و غریبن.....

در امریکا و کانادا دو نژاد زنبور استفاده میشه کارنیکا مشکی... و زرد ایتالیایی غیر از این دو نژاد چیز دیگری وجود نداره..
اقای یگانه این دو نژاد از کانادا به ایران اوردن اسمش رو گذاشتن کاسپین..این دوست شما اورده گذاشته ساسکاتراز...اگه ما هم گذرمون به انورا بیفته و چند از این لاینها گیرمون بیاد با خودمون
یواشگی بیارم ایران اسمشو میگذارم.....جنیفر لوپز تصویر
....گذشته از این حرفها در پرورش زنبور عسل شرایط محیط حرف اول رو میزنه.امسال در باغات مرکبات شمال بهترین نژادها هم کارایی مناسبی نداشتن و نتونستند عسل قابل توجهی بیارن..
من 10 ساله زنبوردارم و با همه جور زنبور کار کردم امکان نداره یک کندوی دوقابی با یک قاب تقویت در بهترین شرایط در مدت 45 روز به 16 تا 20 قاب با ان توصیفی که شما کردید برسه....!!!!
لطفا در بیان مشاهداتتان واقعیت را بیان کنید تصویر تصویر
...........
[/I]
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

Kismar نوشته شده:

در امریکا و کانادا دو نژاد زنبور استفاده میشه کارنیکا مشکی... و زرد ایتالیایی غیر از این دو نژاد چیز دیگری وجود نداره..
اقای یگانه این دو نژاد از کانادا به ایران اوردن اسمش رو گذاشتن کاسپین..این دوست شما اورده گذاشته ساسکاتراز...اگه ما هم گذرمون به انورا بیفته و چند از این لاینها گیرمون بیاد با خودمون
....گذشته از این حرفها در پرورش زنبور عسل شرایط محیط حرف اول رو میزنه.امسال در باغات مرکبات شمال بهترین نژادها هم کارایی مناسبی نداشتن و نتونستند عسل قابل توجهی بیارن..
من 10 ساله زنبوردارم و با همه جور زنبور کار کردم امکان نداره یک کندوی دوقابی با یک قاب تقویت در بهترین شرایط در مدت 45 روز به 16 تا 20 قاب با ان توصیفی که شما کردید برسه....!!!!
سلام
شما مطمئن هستید که آقای یگانه اسم کارنیکا و زرد ایتالیایی رو عوض کرده و گذاشته کاسپین؟
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط reza288 »

Kismar نوشته شده:

با سلام و احترام
قصد بی ادبی و جسارت ندارم اما :

دوست عزیز این خیلی بد و جایی بسی شرمساری هستش که انسان در مورد کسی که اطلاعات کافی نداره قضاوت کنه ، دوست عزیز شما اصلا ملکه های تولید شده اقای یگانه رو دیدید ، اصلا از زنبورستان ایشون بازدید کردید ، عوض اینکه از کسی که برای این کشور افتخار افرین بوده حمایت کنین ، اینجور تخریبش می کنین ، شما دوست عزیز حتما سوابق کاری و رزومه آقای یگانه رو مطالعه کنید.
حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط m3130 »

دوستان قرار از این مباحث یک نتایج علمی و کاربردی بگیریم نه اینکه دیگران را تخریب کنیم.
من چند سالی است کهدر پرورش ملکه کار می کنم و با نژادهای مختلفی کار کردم و امسال خودم کارنیکا رو کار و تولید و عرضه کردم و در مورد نژاد
[HIGHLIGHT=#dfdfdf]Saskatraz باید عرض کنم که اقای مستاجران در مرکز اصلاح نژاد دانشگاهی در یکی از ایالت های کانادا در این پروژه کار می کنند و تا کنون موفقیتهای خوبی بدست اورده اند و امسال چندتا از ان ملکه ها را به ایران اوردند و هدف بزرگی را دنبال می کنند و ان هم رسیدن به نژاد خوب برای ایران می باشند و چند ماه هم شخصا در این پروژه که در جنوب کشور انجام می شد نیز حضور و نظارت داشتند و مدیر اجرایی این پروژه هم برادر ارجمند و توانا " جناب اقای شهسواری بر عهده دارند که واقعا دارای تجربیات عالی می باشند و این نژاد در اسفند ماه راحت 3طبق و بدون شاخون بودند و با نژادهای مختلف در ایران نیز امیخته کردند که نتیجه سرزمینی و جغرافیایی ان در ایران مشخص گردد من خودم حدود 50 تا از انها را دارم و تا کنون خوب بوده لیکن هنوز زمستان گذاری ان در ایران و مناطق مختلف مشخص نشده است هرچند در کانادا بر روی صفات و ویژگی های مختلف ان کار شده است .[/HIGHLIGHT]
ارزوی موفقیت برای ان عزیزان داریم
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط m3130 »

کار اصلاح نژاد یک کار علمی و میدانی می باشد و برای ان زحمات زیادی کشیده اند و با ادغام دو نژاد متفاوت براحتی بدست نمی اید
Hobbyist-Apiarist
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

Kismar نوشته شده:

دوست عزیز من از نژاد زنبوری که دارم راضی بودم چون مقدار عسل متعارفی می داد و هی امورات ما رو می گذروند و امسال هم 3 ملکه از نژاد آلمانی رو دارم تست می کنم که هی بدک کار نمی کنند ولی کارایی این نژاد Saskatraz چه در رشد انفجاری، موم بافی، مزرعه روی، گرده آوری و در حال حاضر هم تولید عسل در بازدید جمعه پیش، انگشت حیرت بر دهان من یکی گذاشت. اگه خدا بخواد سال دیگه در یک محیط ایزوله از لاروهای یکی از این کندوها و نرهای خالص دو کندو دیگر تعدادی ملکه پرورش می دم تا کارایی اونا رو در نسل بعد هم زیر نظر بگیرم در ضمن ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که یکی از این کندوها رو مشغول عملیات VSH دیدم که برای من یکی کلی جای امیدواری داره تا بتونم از شر این کنه لعنتی به صورت طبیعی راحت شم. و همانطوری که گفتم این نژاد اصلاح شده رو امتحان کن و نتایج اونو به اشتراک بگذار و نه اینکه بقیه رو تخریب کنید. در ضمن اگه یه سر به این آدرس بزنید http://scientificbeekeeping.com/choosin ... ting-bees/ خواهید دید که مولف یکی از دلایل ضعف در زنبورداری آمریکا رو کمبود تنوع ژنتیکی دیده و می گه که از 26 نوع زنبورعسل با توجه به ممنوعیت واردات ملکه در سال 1922، ایالات متحده فقط با 7 نوع زنبور کار زنبورداری رو ادامه داده و همچنین نژاد روسی رو مقاوم در برابر کنه می دونه که استراتژی های مبارزه این نژاد رو هم توضیح داده و قابل توجه شما دوست عزیز که این پروژه در سال 2004 با نژاد روسی استارت خورده و در سالیان متمادی با نژآدهای گوناگون تلاقی داده شده تا نژادی با تنوع ژنتیکی قابل قبول با صفات عالی تولید بشه. در این پروژه اولویت صفات مشخص ابتدا تولید عسل عالی بوده و سپس مبارزه با کنه و بیماری ها، پس جای تعجب نداره اگه این نژاد عسل آوری عالی داره.
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza63 »

دوستان من مشهدم
کسی ملکه قفقازی نداره
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza63 »

چه نژادی برا اب و هوای
مشهد خوبه
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
نمایه کاربر
ATFI
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: لاهیجان
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط ATFI »

سلام
میخواستم ببینم کسی از آقای مستاجران ایمیل یا شماره تلفن داره ؟
ضمنا کسی از ایشون ملکه گرفته (منظورم خود ایشون هست نه اینکه از جایی بگیره که بگه من از ملکه مادری ایشون استفاده می کنم ولی هیچ سندی دال بر ادعاش نداشته باشه) لطفا خصوصیات ملکه ایشون رو به همراه مقدار عسل و مبارزه با کنه بفرمایید
دلم به مستحبی خوش است که پاسخش واجب است
السلام علیک یا بقیه الله
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط m3130 »

ATFI نوشته شده:سلام
میخواستم ببینم کسی از آقای مستاجران ایمیل یا شماره تلفن داره ؟
ضمنا کسی از ایشون ملکه گرفته (منظورم خود ایشون هست نه اینکه از جایی بگیره که بگه من از ملکه مادری ایشون استفاده می کنم ولی هیچ سندی دال بر ادعاش نداشته باشه) لطفا خصوصیات ملکه ایشون رو به همراه مقدار عسل و مبارزه با کنه بفرمایید

آقای مستاجران کانادا در یک مرکز اصلاح نژاد کار می کنند و مدیریت زنبورستان و ایستگاه اصلاح نژاد ایشون برعهده اقای شهسورای است در نجف اباد
نمایه کاربر
ATFI
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: لاهیجان
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط ATFI »

سلام
با تشکر از شما لطفا ایمیل آقای مستاجران رواگه دارید لطف کنید
همچنین موبایل آقای شهسواری
ضمنا از ملکه های ایشون هیچ اطلاعی ندارید؟
البته یه سوال دیگه هم داشتم
زنبورام علاقه زیادی به ملکه کشی پیدا کردند یک کندوم از تیر ماه 3 بار ملکه عوض کرده کنه هم نداره مبارزه هم کردم الان مشکل وجد زنبور نر هست چکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید
با تشکر مجدد
دلم به مستحبی خوش است که پاسخش واجب است
السلام علیک یا بقیه الله
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
کسی از دوستان ایمیل اقای مستاجرانی داره؟
با تشکر
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

ATFI نوشته شده:سلام
با تشکر از شما لطفا ایمیل آقای مستاجران رواگه دارید لطف کنید
همچنین موبایل آقای شهسواری
ضمنا از ملکه های ایشون هیچ اطلاعی ندارید؟
البته یه سوال دیگه هم داشتم
زنبورام علاقه زیادی به ملکه کشی پیدا کردند یک کندوم از تیر ماه 3 بار ملکه عوض کرده کنه هم نداره مبارزه هم کردم الان مشکل وجد زنبور نر هست چکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید
با تشکر مجدد

خودتان رو اذیت نکنید تنها لطفی که به این کندو میشه کرد این است که با کندوهای مجاور ادغام کنید....
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان