مباحث زنبوردرماني

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

مباحث زنبوردرماني

پست توسط mellifera »

اقای گودرزی عزیز یه وبلاگ راجب زنبوردرمانی هست در این ادرس:
http://bee-h13.parsfa.com/post-53076.html

http://bee225h.blogfa.com/8901.aspx

http://rohy1313.blogfa.com/post-8.aspx

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: مباحث زنبوردرماني

پست توسط fara »

من خودم میگرن دارم وتاثیر اون رو احساس کردم که خیلی موثر بود واسه روماتیسم هم ثابت شده که مفید است
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
goudarzi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ارومیه
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط goudarzi »

من اطلاعات غنی و کاملاٰ علمی ودقیق در مورد زنبور درمانی میخوام؟بطوری که فردا رو یکی انجام دادم نره بیفته بمیره تصویر .منون میشم
مهندس گودرزی
نمایه کاربر
karshnas
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط karshnas »

ميگم تا چندتا نيش آدم دوام مياره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمایه کاربر
karshnas
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط karshnas »

تا اونجايي كه من ميدونم بايد جاهاي بخصوص نيش زنبور گذاشت يعني بايد كمي حرفه اي بود...
نمایه کاربر
karshnas
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط karshnas »

[HIGHLIGHT=#00ff00]توجه داشته باشيد[/HIGHLIGHT] زنبور درماني استفاده كردن از سم زنبور عسل به تنهائي نيست وآنهم در ميان زنبوران يك كلني زنبوراني داري سم اثر گذارتر هستند كه جايگاه [HIGHLIGHT=#ffff00]ماموريتي خاصي[/HIGHLIGHT] بر اساس سنشان پيدا نموده اند ( با يك روش ساده ) اين زنبوران يافته مي شوند ...در استفاده كردن از سم هاي گوناگون حتما چند عمل بايد انجام شود ( مخصوصا زنبور زرد سبك بال) در نقاط ( پاسخده) از تركيب
هم زمان دوسم ( يكي متمركز و موازي و دیگری غیر متمرکز ولی متواتر ) بكار گرفته مي شود در اين مورد از يك ابزار خاص استفاده مي شود كه بتواند دو سم غير همسو را در يك نقطه تزريق و تلفيق نمايد ....يادتان باشد ...در رابطه با اصول زنبور درماني بكار گيري گرده و عسل و درمواردي ژله رويال را غير از راه خوراكي به نوعي خاص به بدن معرفي مي شو د ... و برای اثر گذاری دقیق و پایدار حتما باید محل ورود سم را با روشی
(آشفته) ساخت ( از سه بعد ...روحی و شیمیائی و فیزیکی)...وقتی با این اصول و موارد خاص و لازم (منگو) کار صورت گیرد با یک اتفاق شیرین که همان بالانس سیستم های تنظیم کننده ( غدد درون ریز ) و رفتار متعارف روحی بهبودی حاصل خواهد شد ...که در این رابطه همکاری و انطباق رفتاری بیماری صد درصد لازم خواهد بود ...هم آهنگ بودن بیماری و اعتماد بنفس وی عامل اصلی کار است.
لازم است که اعلا م دارم در طول درمان ودربعضی موارد قبل از درمان بیمار باید از وان گل رس مخصوص گیاهی استفاده نماید ..تا هم واکنش سنجی شود و هم عملکرد کار زنبور درمانی روی بدن او بهتر صورن گیرد ...که در درمان بسیار موثر خواهد بود . ضمنا بخاطر بسپارید استفاده کردن روزانه و همیشگی از قلیان (بدون آتش و دود) گیاهی ( نقش اکسیژن رسانی) ضروری می باشد ...تمامی این اصول بصورت حضوری تعلیم داده می شود
نمایه کاربر
karshnas
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط karshnas »

[RIGHT]به ستون فقرات این منطقه حساس و کاربردی خود توجه ویژه بنمائید
در زنبور درمانی با ید نقاط اساسی تحت تاثیر سم و ماساژ قرار گیرد ..اهمیت آین بخش بعد از مغز و مخچه فوق العاد زیاد است ...ولی باید نقاط حقیقی را بدست آورد و ضمن انجام مقدماتی سم را (X) تزریق کرد ...شما بعداز ورود سم هم باید کار های خاصی انجام بدهید ..لذا انجام کار زنبور درمانی سرعتی و شتابزده نیست ...که اگر چنین شود تاثیرات منفی در پی خواهد داشت...در مواردی انجام کار های درمانی( در شرایط خاص) تا چند ساعت در هر جلسه وقت گیر است..که حتی شاید از حوصله خود بیمار خارج شود که لازم است در مقدمه کار تذکرات لازم داده شود
در برخی از بیماریها جا بجا شدن مهر ه ها و دیسکها ی ستون فقزات می تواند سلسله اعصاب را تحریک کرده و برساختار و اندامها و کارکرد آنها اثراتی بگذارد٬ که شما را بیمار سازد ...در زنبور درمانی اولین درس این است که از کجا و چطور شروع کنیم ...چرا که اگر در بدو کار درست پیش نرویم ...شاید نتیجه معکوس شود... شناخت اینکه مهر ه ها در جای خود و بر پایه اصلی استوارند نیاز به اطلاعات صادقانه و درست بیمار و معاینات دقیق دارد...متوجه باشید زنبور درمانی ضمن کلمه ساده اش و قدرتمندی باطنیش تبحر ویژه می طلبد لذا بسیار هوشمندانه بررسی ٬ مطالعه ٬ انتخاب و عمل نمائید..
سلامت همه ی انسانها در پرتو نور الهی (موهبت ها-نعمت ها) در چهار چوب علم و خرد و دانش آرزوی قلبی من می باشد. یادتان نرود به همه ی انسانها مهر بورزید و همه را دوست داشته باشید و سعی کنید خدمت صادقانه نمائید.[/RIGHT]
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

ابتداقبل از شروع درمان ، باید میزان حساسیت بیمار را نسبت به نیش زنبور موردبررسی قرار داد. این کار با استفاده از تزریق مقدار کمی نیش زنبور و توسط1 تا 2 عدد زنبور انجام می شود.
زنبور درمانی به این صورت است کهزنبور را با استفاده از موچین یا انبرک در سطح مورد نظر از بدن قرار میدهند تا آنجا را نیش بزند. برخی افراد به جای استفاده از خود زنبور زنده،تزریق نیش زنبور را در زیر پوست ترجیح می دهند.
نیش زنبور بعد از15 دقیقه رها می شود و بعد آن را با استفاده از موچین برمی دارند. بین 20تا 40 نیش باید در هر جلسه زده شود و بیمار باید 3 بار در هفته به مرکززنبور درمانی مراجعه کند.
درمان با نیش زنبور برای بیماران MSاثرات فوق العاده ای داشته است، از آن جمله افزایش استقامت، کاهش خستگی وهمینطور کاهش تشنج و انقباض عضلات.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
eshaghi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط eshaghi »

با عرض سلام
کتابهای زیادی درمورد زنبور درمانی وجود دارد اما اکثر آنها کامل نیستند شما برای اینکار باید اطلاعات زیادی در مورد پزشکی بدانید یا از یک پزشک یا پرستار راهنمای بخواهید و اگر از یک شخص که پزشک گیاه درمانی هم هست کمک بخواهید ومزاج افراد را باید شناخت تا بتوان بهتر معالجه کرد و فقط نقاط حساس را نباید دانست بعضی افراد یه نیش حساسیت دارند باید نیش را در ساق پا قسمتی که ماهیچه وجود دارد زد تا زهر نیش کم کم اثر کند و درد کمتر داشته باشد و شخص بعد از مدتی می تواند نیش را در بقیه نقاط بدن استفاده کند اما من در درمان بعضی از بیماریهای صعب العلاج از ساق پا استفاده کردهام و جواب خوبی داد و از یک نیش وبه تدریج تا هجده نیش با توجه به شرایط بیمار استفاده کردهام و مواظب باشید ممکن است شخصی بیماری قلبی داشته باشد و خبر نداشته وبا نیشهای مکرر دچار ایست قلبی شود و فوت کند
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان