مدت زمان تبديل شاخون به ملکه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rezaramazan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم
تماس:

مدت زمان تبديل شاخون به ملکه

پست توسط rezaramazan »

تصویرتصویرتصویرسلام دوستان
شاخون چند روز طول ميکشد تا ملکه بشود و سوال دوم اينکه ايا همه شاخونها ملکه ميشوند حتي وقتي که کندو ملکه ندارد و زنبورها شاخون زده اند آيا شاخونها ملکه ميشوند دراين صورت ايا ميتوان برخي زا شاخونها را برداشت تا کندوي ديگري با ان تشکيل بدهيم يا نه
با تشکر فراوانتصویرتصویرتصویر

نمایه کاربر
hamed
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

Re: مدت زمان تبديل شاخون به ملکه

پست توسط hamed »

زمان تبدیل شدن تخم روز به ملکه 16 روزه اما ممکنه زنبورا تحمی رو برای ملکه شدن انتخاب کنن که 3 روزس بنابراین زودتر ملکه به دنیا میاد در مورد سوال دوم بله میشه شاخون رو از به ا کندو گرفت به کندوی دیگه داد
نمایه کاربر
amin_893
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: دماوند
تشکر کرده: 42 دفعه
تماس:

پست توسط amin_893 »

rezaramazan نوشته شده:تصویرتصویرتصویرسلام دوستان
شاخون چند روز طول ميکشد تا ملکه بشود و سوال دوم اينکه ايا همه شاخونها ملکه ميشوند حتي وقتي که کندو ملکه ندارد و زنبورها شاخون زده اند آيا شاخونها ملکه ميشوند دراين صورت ايا ميتوان برخي زا شاخونها را برداشت تا کندوي ديگري با ان تشکيل بدهيم يا نه
با تشکر فراوانتصویرتصویرتصویر

در مورد سئوال دومت همگی شاخونهایی که ملکه داخل آنها تخم ریزی میکند تبدیل به ملکه میشونداگه جمعیت کارگری بدون ملکه داشته باشی که تخم روز نداشته باشن که خودشون شاخون بزنن میتونی از شاخونهای دیگر جمعیتهات به اون بدی تا بدون ملکه نمونن.و برای تشکیل یک کندوی دیگه احتیاج به ملکه یا شاخون +جمعیتی کارگر داری.
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

1- دوستان یکی از کندو هایی که در 18روز پیش مصنوعی کشیدم هنوز ملکه به دنیا نیامده.ایا این اتفاق برای شما هم به وجود اومده؟
لازم به ذکره دو تا شاخون کشیده تر رو باقی گذاشته و بقیه رو از بین بردم.
ایا دلیل خاصی داره ان به دنیا نیومدن ملکه؟

2- تو یکی دیگه از مصنوعی های دیگم دو تا شاخون رو گذاشتم.15 روز نه خبری از ملکه بود نه شاخون.(البته 3 بار بازدید انجام شد در زمانهای مختلف در طی سه روز که ملکه دیده نشد)

ایا احتمال از بین بردم شاخون توسط زنبور ها وجود داشته؟

3- یکی از کندوهام که مصنوعی کشیدم در کنار کندوهای مصنوعی دیگم بود و بعد دو روز از مصنوعی کشیدن ملکه ای تازه به دنیا امده توش بود. ایا امکان داره اشتباهی اومده باشه؟
احتمال داره این ملکه برا کندوی مشابه قسمت دوم سوالم بوده باشه؟ برای این گونه موارد بهترین کار چیه؟

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

دوست عزیز من هم در یکی از کندو هام که بچه مصنوعی بود همین اتفاق افتاد با بازدید قاب های بعدی دیدم ملکه باکره از شاخونی که ندیده بودمش در اومده رفتم شاخونو خراب کردم دیدم ملکه داخل شاخون مرده شما هم یکی از اون دوتا شاخونو خراب کن ببین وضعیت چه طوره
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

اقا محمد برای من ملکه ای به دنیا نیومده هنوز بعد 19 روز و شاخون ها هم ظاهرا سالم و بدون مشکل هستن.

جواب سوال دوم و سومم هم دوستان اگه میدونم ممنون میشم بگن

یا امام رضا
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

نمیدونم واقعا چه اتفاقی می افته.بعد چندین سال زنبور داری اولین باره همچین اتفاقی دارم میبینم.

بعد 21 روز هنوز شاخون ها به دنیا نیومدن.

طبق حدسی که اقا محمد زدن رفتم و یکی از شاخون ها رو باز کردم.دیروز.
دیدم ملکه زنده و سفید انگار 10 11 روزه هست و روشو دوباره با موم پوشوندم.

عکس شاخون قبل باز کردن

[CENTER]تصویر[/CENTER]

عکس شاخون دوم
[CENTER]تصویر[/CENTER]
دوستان ایا برا شما هم این اتفاق افتاده؟

یا امام رضا
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

من یک بار بعد از این که بچه گرفتم و زنبورا شاخون زدن حدود 5 تا از چهارتاشو خراب کردم و از شانس بد تازه ترین شاخون رو گذاشتم تا تبدیل به ملکه بشه که اون هم از موقع مقرر که باید دنیا میومد دیرتر شد(18 روز پس از بچه گیری) حالا شما زیاد نگران نباش اون شاخون به امید خدا ملکه میشه
نمایه کاربر
delnavazan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مرکزی شهرستان ساوه
تشکر کرده: 28 دفعه
تماس:

پست توسط delnavazan »

با سلام.منم در حدود بیست روز قبل اقدام به گرفتن بچه مصنوعی کردم.تازه ملکه هام به دنیا اومدن ولی هنوز جفت نخوردن.چند روز طول میکشه تا ملکه جفت بخوره وشروع به تخم ریزی کنه. تصویر تصویر
کار خوبه خدا درست کنه.
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

بستگی به آّب و هوا داره ولی در شرایط مطلوب آب هوایی بعد از یک هفته تخمریزی میکنه
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام به محضردوستان محترم گاهی اوقات در بعضی کلنی ها متولد شدن ملکه از حالت طبیعی ونرمال آن که توسط متخصصین پرورش زنبور عسل 16 روز تخمین زده شده است فراتر می رود که ییشتر بستگی به دما وجمعیت کندو دارد زیرا هرچه قدر جمعیت زنبوران درون کندو بیشتر باشد تعادل دمایی ایجاد شده در محیط داخل کندو وبیرون آن بیشتر می شود ونوسانات دمایی که باعث تغییرات رشد در طی مراحل دگردیسی می شود کاهش می یابد .
در پاسخ به سوال دوم دوست عزیز باید گفت که در بعضی شرایط که حجره ملکه به کندو داده می شود مورد پذیرش قرار نگرفته و زنبوران کارگر آنها را می جوند وشاخون را ازبین می برند که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از قبیل وجود ملکه کاذب در کندو یا اینکه به خاطر نبودن ذخیره غذایی درکندو و گرسنه بودن جمعیت ویا اینکه به طریقی غیر صحیح اقدام به بچه گیری شده است یعنی واضح تر عرض کنم از قابهایی برای تولید بچه مصنوعی استفاده شده است که که همه زنبورهای آن تازه متولد شده اند و تمام وظایف یک کندوی طبیعی را نمی توانند انجام دهند که در این صورت باید جمعیت رابه کندوی مادری برگردانده شود واز سایر قابهادوباره عمل بچه گیری انجام شود .
در پاسخ به سوال سوم هم باید گفت که گاهی وقتها زنبور ملکه تازه متولد شده برروی قابهای حاوی شاخون ملکه وجودارد ولی به دلیل این که ملکه باکره است وجفتگیری نکرده شبیه به سایر زنبورها می باشد وتشخیص آن در جمعیت به سختی انجام می گیرد وممکن است با همان قابی که حاوی حجره ملکه است در هنگام بچه گیری مصنوعی برداشته شود ودر کندوی دیگری جای داده شود.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان