معرفی ملکه باکره با قفس به کندوی بدون ملکه ای که شاخون داره

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

معرفی ملکه باکره با قفس به کندوی بدون ملکه ای که شاخون داره

پست توسط rata »

با سلام میخواستم بدانم که اگه به کندوی بدون ملکه ای که یه دانه شاخون داره و در انتظار بیرون آمدن ملکه از شاخون هست اگه برای تعویض نژاد ملکه، ملکه باکره دیگری را با قفس به کندو معرفی کنیم آیا بعد از تولد ملکه از شاخون وجود این مکله باکره در قفس باعث بچه دادن کندو میشه؟

نمایه کاربر
amirmeisam
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قزوین
تشکر کرده: 14 دفعه
تماس:

Re: معرفی ملکه باکره با قفس به کندوی بدون ملکه ای که شاخون د

پست توسط amirmeisam »

من دقیقا همین کارو کردم و کندو روز بعدش بچه داد
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

باید شاخون را برداری یا از بین ببری در غیر اینصورت یا بچه خواهند داد یا ملکه جدید کشته خواهد شد.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

من روز جمعه رفتم به همین کندویی که تعریفش را کردم سر بزنم و مکله اش را از قفس آزاد کنم. ابتدا آن قابی را که شاخون روش بود را بازدید کردم اثری از شاخون نبود (روی کناری ترین قاب شاخون سربسته وجود داشت که البته کوچک هم بود) بعید می دانم که توی این فاصله پنج روز که از آخرین بازدید گذشته بود بیرون آمده باشه، به هر حال زنیورها به قدری وحشی و ناآرام بودند که اصلا مجال بازدید سایر قابها را به من نمی دادند (البته من هم به توصیه دوستان شربت اسپری می کردم روی زنبورها ولی اصلا افاقه نمی کرد.

من هم به ناچار چون ملکه باکره پنج روز توی قفس مانده بود(زنبورهای همراه ملکه مرده بودند و فقط ملکه زنده و سرحال بود) آن را آزاد کردم و ملکه بداخل فاصله بین قابها رفت و من هم درب کندو را بستم.
امیدوارم که مورد پذیرش قرار بگیره . ضمنا این را بگم که این کندو مدتی در انتظار بیرون امده ملکه از شاخون و یتیم بوده است.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان