تخمریزی ملکه باکره وتولیدزنبور نر

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

تخمریزی ملکه باکره وتولیدزنبور نر

پست توسط mohammad123 »

سلام
باتولد ملکه از شاخون و درصورت جفت نرفتن ملکه به هر دلیلی چند روز طول میکشد تا ملکه باکره تخم بریزد و ایا زنبورهای نر حاصل از این تخمها قابلیت جفت گیری را خواهند داشت؟؟؟ با تشکر از مدیر انجمن ودوستان

yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

Re: تخمریزی ملکه باکره وتولیدزنبور نر

پست توسط yasmangola_love »

سلام.م امروز بعد یک ماه و چند روز که ملکه با اینکه کشیده بود و به ظاهر جفت رفته بود ولی با بسته شدن سر سلول هاش متاسفانه همه تخم هاش نر شد و دو قاب تخم فقط نر ... رو از بین بردم و شاخون بهش دادم/.زمان تخم ریزی برای من 12 روز بعد بدنیا اومدن بود ولی با اینکه اوایل فکر میکردم اشتباها این کارو میکنه ولی ظاهرا مشکل خاصی مثل مشکل جسمی یا بارور نشدن باعث شده بود باکره بمونه.در تجربه من ملکه بعد گداشتن دو قاب تخم یک هفته هست که دیگه تخم ریزی نکرده و منو مجبور به حذف اون کرد
در این حالت با توجه به تجربه من نر ها مشکلی ندارن و از نظر جسه و هیکل دقیقا مثل نر های دیگه هستن و میشه ازونا استفاده کرد

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

Re: تخمریزی ملکه باکره وتولیدزنبور نر

پست توسط barbod-beee »

همونطور که دوست مون آقا مصطفی توضیح دادن می شه ولی یک اشکال وجود دارد.
ملکه باکره هنوز قابلیت ژنتیکی اش مشخص نشده. یعنی تولیدی نداشته تا بفهمیم که دارای خصوصیات ژنتیکی خوبی هست یا خیر. بنابراین اگر تمایل دارید ملکه های آیند شما بهتر از ملکه های فعلی شما باشد این کار صحیحی نیست.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان