بچه گیری

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ghasem204
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: دامغان
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

بچه گیری

پست توسط ghasem204 »

سلام . یک کندوم خیلی زنبورش زیاد شده می خوام ازش یه کندوی دیگه بگیرم . رفتم و یک کندوی خالی خریدم . حالا باید چیکار کنم ؟ و وظیفه من در مورد هر دو کندو در هر روز چیه ؟ تصویر

avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

Re: بچه گیری

پست توسط avrinasal »

ghasem204 نوشته شده:سلام . یک کندوم خیلی زنبورش زیاد شده می خوام ازش یه کندوی دیگه بگیرم . رفتم و یک کندوی خالی خریدم . حالا باید چیکار کنم ؟ و وظیفه من در مورد هر دو کندو در هر روز چیه ؟ تصویر

با سلام دوست عزیز بهتر بود به این کندوتون طبق میدادید نه که اون رو تقسیم کنید طبق دادن بهترین روشه و باعث میشه مقدار محصول دهی و قدرت زنبور افزایش پیدا کنه اگر هم میخواید کندو رو تقسیم بکنید بهترین زمان بعد از ظهره شما چند قاب حاوی زنبور رو از این کندو برداشته و به کندودی جدید انتقال بدید برای این کار اول دو شان حاوی عسل و گرده روبردارید و انتقال بدید بعد یک شان تخم سر بسته و یک شان هم تخم یک روز رو بردارید و به همون کندو اتقال بدید اگر پوکه هم داشته باشید جلوی این قابها بگذارید و یک ظرف شرت خوری نیز اضافه کنید دقت کنید که ملکه در کندوی اول مانده باشد بدین ترتیب شما یک کندو رو تقسیم کردید این کندو رو دور تر از کندوی اولی گذاشته تا زنبوران با استفاده از تخمهای یک روزه این کندو استفاده کرد و ملکه جدید رو پرورش بدندحتما تغذیه دستی هم در اختیار این کلنی قرار بدید موفق باشید
آخرین ويرايش توسط 1 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
dylman
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهردیلمان09118441905
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

Re: بچه گیری

پست توسط dylman »

سلام دوست عزیز اگه میخواهید تعداد کندوهاتو زیاد کنی تو همین سایت طرز گرفتن بچه مصنوعی رو serhکن همه چیز رو دقیق نوشته .من هم از همین روش 2تا کندومو فعلابه 6تا رسوندم تا انشاا..بعد برداشت عسل تعدادشون رو زیادترکنم
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 27 مهمان