میزان جمعیت کندو برای جمع آوری عسل

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

میزان جمعیت کندو برای جمع آوری عسل

پست توسط rata »

با سلام

من امسال سومین سالی هست که زنبورداری را تجربه می کنم و متاسفانه بدلیل نژاد زنبورهام که خیلی نیش زن بودند امسال هم موفق نبودم که بچه کندوهام را ساماندهی بکنم و دو تا بچه ای که گرفتم نرزاشدن. از این مطلب که بگذریم کندوی مادری من که 7 قاب کامل را داشت را به منطقه جنگلی ماسوله بردم الان حدود یک ماه هست و وقتی دیروز کندو را بازدید کردم دیدم که هنوز شانی که کامل پولک شده باشه تا بتونم ازش عسل برداشت کنم نداره. تو آن منطقه هم حدود یک هفته دیگه شهد تمام هستش.

حالا سئوال من اینه که اگه بخواهیم از یک کندوی بیست قاب هم بچه بگیریم و هم عسل، با توجه به وضعیت متعارف جنگل در شمال، کندوی ما باید چند قاب جمعیت داشته باشد؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: میزان جمعیت کندو برای جمع آوری عسل

پست توسط mellifera »

ميزان جمعيت كندو ملاك براي برداشت عسل بيشتر نيست بايد شرايط محيكي و ميزان شهد و تعداد زنبور چراگر با هم تناسب داشته باشن تا كندو شهد بيشتري رو به كندو بياره.
نمایه کاربر
zanbur00
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان رضوی
تشکر کرده: 86 دفعه
تماس:

Re: میزان جمعیت کندو برای جمع آوری عسل

پست توسط zanbur00 »

ببين داداش ما امسال عسلمونو برداشت كرديم وتوي صحراي گون بوديم عسل از كندو تقريبا 3كيلو برداشت كرديم و الانم تخم روز داره ميريزه واقعا امسال زنبورا عالي بودن
زنبورهاموجودات زیباوخوب

موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان