برگشت زنبوران دوباره از پشت بام به حیات

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hany
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: كاشان
تشکر کرده: 21 دفعه
تماس:

برگشت زنبوران دوباره از پشت بام به حیات

پست توسط hany »

با سلام
کندوهایم در حیاط خانه هست و به علت نتابیدن آفتاب در حیاط می خواهم کندوهایم را به پشت بام خانه ببرم .
آیا بردن کندو به پشت بام در عین اینکه با جای اولیه 10 متر فاصله دارد زنبوران به اشتباه دوباره به حیاط باز نخواهند گشت؟

[RIGHT][FONT=arial, sans-serif][SIZE=150][HIGHLIGHT=#ffffff] یا عباس نحن بحماک [/HIGHLIGHT][/SIZE][/FONT][/RIGHT]
نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

Re: برگشت زنبوران دوباره از پشت بام به حیات

پست توسط ahmad5 »

hany نوشته شده:با سلام
کندوهایم در حیاط خانه هست و به علت نتابیدن آفتاب در حیاط می خواهم کندوهایم را به پشت بام خانه ببرم .
آیا بردن کندو به پشت بام در عین اینکه با جای اولیه 10 متر فاصله دارد زنبوران به اشتباه دوباره به حیاط باز نخواهند گشت؟
برمیگردن تو حیاط
دوری و دوستی
نمایه کاربر
hany
محل اقامت: كاشان
تشکر کرده: 21 دفعه
تماس:

پست توسط hany »

ممنون از جوابتان
به طور كلي براي اينكه بخواهي زنبوران را در زنبورستان به فاصله ده متر جابه جا كني بدون انكه به محل اوليه بازگردن بايد چه کاری انجام دهم.؟
[RIGHT][FONT=arial, sans-serif][SIZE=150][HIGHLIGHT=#ffffff] یا عباس نحن بحماک [/HIGHLIGHT][/SIZE][/FONT][/RIGHT]
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

hany نوشته شده:ممنون از جوابتان
به طور كلي براي اينكه بخواهي زنبوران را در زنبورستان به فاصله ده متر جابه جا كني بدون انكه به محل اوليه بازگردن بايد چه کاری انجام دهم.؟

دو یا سه هفته ببر پشت بام منزل یکی از اقوام بعد بیار خانه خودتون...
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام دوست عزیز معمولا اگه بخوای کندو رو در فصل کاری جابجا کنی باید هر روز غروب وقتی تمامی زنبور ها در کندو هستند کم کم هر بار نیم الا یک متر جابجا کنید تا در جایی که میخواید مستقر بشه ولی در فصل سرما چون زنبور بیرون نمیاد مشکلی نداره هر کجا بخواید میتونید انتقال بدید موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Kismar
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

avrinasal نوشته شده:

با سلام دوست عزیز معمولا اگه بخوای کندو رو در فصل کاری جابجا کنی باید هر روز غروب وقتی تمامی زنبور ها در کندو هستند کم کم هر بار نیم الا یک متر جابجا کنید تا در جایی که میخواید مستقر بشه ولی در فصل سرما چون زنبور بیرون نمیاد مشکلی نداره هر کجا بخواید میتونید انتقال بدید موفق باشید

شما زنبور رو ببر پشت بام تو یه جای افتاب مستقرش کنید در هوای افتابی باعث میشه زنبورها از خوشه دربیان و در اولین پرواز زنبورها میان تو حیات.. نتیجه رو به ما هم اطلاع بدید...
مگر اینکه دو سه هفته هوا انقدر سرد باشه که زنبور از خوشه در نیاد...
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

هیچوقت این کار رو انجام ندین.چون من خودم این کار رو انجام دادم (اجبارا) و دیدم در یه روز آفتابی زنبورای پروازی اومدن بیرون و در هوا یه چرخی زدن و رفتن درست جایی که اول بودن.واسه همین من هم یه چنر روزی مجبور شدم کشیک بدم و زنبورایی رو که رو برفا میشستن و بیحرکت میشدن رو جمع میکردم و میریختم تو کندو تا اینکه بعد 3 تا 4 روز زنبورا محل اوله کندو رو فراموش کردن .

به نظر من زنبوران پروازی مسن در زمان پرواز به بیرون کندو دقت نمیکنن یعنی مثل ما ادما عادت میکنن به جای زندگیشون.
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

mellifera نوشته شده:هیچوقت این کار رو انجام ندین.چون من خودم این کار رو انجام دادم (اجبارا) و دیدم در یه روز آفتابی زنبورای پروازی اومدن بیرون و در هوا یه چرخی زدن و رفتن درست جایی که اول بودن.واسه همین من هم یه چنر روزی مجبور شدم کشیک بدم و زنبورایی رو که رو برفا میشستن و بیحرکت میشدن رو جمع میکردم و میریختم تو کندو تا اینکه بعد 3 تا 4 روز زنبورا محل اوله کندو رو فراموش کردن .

به نظر من زنبوران پروازی مسن در زمان پرواز به بیرون کندو دقت نمیکنن یعنی مثل ما ادما عادت میکنن به جای زندگیشون.

با سلام خدمت دوستان و اقای جهانی عزیز معلومه که دوستان جواب بنده رو خوب مطالعه نفرمودند و زود قضاوت کردند بنده نوشتم در فصل کاری باید کم کم هر روز در محیط زنبورستان نیم الا یک متر جابجا شود اونم یا جلو یا عقب کشیده بشه و در این فصل که زنبور خوشه بسته البته در مناطق سردسیر مثل اذربایجان جابجا کردنش مشکل نداره ولی اگه زنبور بیرون بیاد نباید جابجا کرد اونم از حیاط به پشت بام فقط باید به جلو ویا عقب کشیده بشه .شاید من موضوع رو بازتر نکردم که دوستان رد کردند به هر حال شرایطش اینی هست که نوشتم
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
madgholi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: damavand
تشکر کرده: 3 دفعه
تماس:

پست توسط madgholi »

همه زنبوراتو ببر یکی رو باقی بزار.اون یکی رو بعد از یک هفته ببر.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

madgholi نوشته شده:همه زنبوراتو ببر یکی رو باقی بزار.اون یکی رو بعد از یک هفته ببر.

این کار رو در زمان کوچ انجام میدن.نه این موقع از سال که دارن دوستان زنبورا رو واسه زمستان گذرانی اماده میکنن.
نمایه کاربر
hoshangsaedi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ميانه
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

پست توسط hoshangsaedi »

سلام..... با توجه به موقعیت شما که کاشان هستین نباید کندوهارو تکان بدهید تا موقعی که کاملا به خوشه رفته باشند و مطمئن باشی که 3 الی 5 روز از خوشه جدا نمیشن ببر پشت بام..............ولی در مناطق سردسیر مثل آزربایجان و کردستان و اردبیل و همدان اشکالی ندارد
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان