نگهداری زنبور در جزایر

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
padideh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 96 دفعه
تماس:

نگهداری زنبور در جزایر

پست توسط padideh »

سلام خدمت زنبورداران محترم
میخوایتم از همکاران زنبورداری که در امر تولید ملکه و نگهداری کندوی زنبور عسل تخصص دارن بپرسم میشه در جزایری مثل کیش انها رو پرورش داد.
اگر این امکان وجود داشته باشه اول دی ماه کندوهام رو میبرم جزیره کیش. خودم انجا زیاد گشتم جای مناسب هم برای کندوها هم موجوده از طرفی هوای انجا از بوشهر گرمتره و تا یک ماه بعد از عید براحتی میشه کندوها رو انجا نگهداری کرد. ممنون میشم راهنمای کنید تصویر

نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

Re: نگهداری زنبور در جزایر

پست توسط AKBAR2 »

از نظر پوشش گیاهی چطوره چیزی داره...حالا اگرم چیزی داشته باشه برای شما صرفه اقتصادی نداره بری اونجا..انشاا..هر وقت ایسنگاه پرورش ملکه تاسیس کردی برای قرنطینه ببر اونجا اینطوری عالیه
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

AKBAR2 نوشته شده:از نظر پوشش گیاهی چطوره چیزی داره...حالا اگرم چیزی داشته باشه برای شما صرفه اقتصادی نداره بری اونجا..انشاا..هر وقت ایسنگاه پرورش ملکه تاسیس کردی برای قرنطینه ببر اونجا اینطوری عالیه

کلا جنوب کشور در فصل زمستان خوبه.....ولی من شنیدم اجازه رسمی برای ورود زنبور به جزایر رو نمیدن؟ مگر اینکه یواشکی ببری داخل....ولی انجاها جون میده برای جفتگیری ملکه... 200 تا کندوچه با ملکه باکره و چند تا کندوی پدری کارنیکا انجا باشه بهترین خاصترین ملکه ها رو میشه تولید کرد....
..........اقای پدیده شما با این پروژه پدیده سرو سری دارید تصویر
اگه میتونید کندوهایتان رو به انجا منتقل کنید حتما این کار رو انجام بدید.. بردید انجا به من اطلاع بدید برایتان یک کندو خوب کارنیکا میفرستم تهران بشرطی که تهران کسی را داشته باشید که انرا تحویل بگیرد و بتواند انرا برای شما بفرستد تا از ان در جزیره کیش نسل کشی کنید .
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
padideh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 96 دفعه
تماس:

پست توسط padideh »

Kismar نوشته شده:
AKBAR2 نوشته شده:از نظر پوشش گیاهی چطوره چیزی داره...حالا اگرم چیزی داشته باشه برای شما صرفه اقتصادی نداره بری اونجا..انشاا..هر وقت ایسنگاه پرورش ملکه تاسیس کردی برای قرنطینه ببر اونجا اینطوری عالیه

کلا جنوب کشور در فصل زمستان خوبه.....ولی من شنیدم اجازه رسمی برای ورود زنبور به جزایر رو نمیدن؟ مگر اینکه یواشکی ببری داخل....ولی انجاها جون میده برای جفتگیری ملکه... 200 تا کندوچه با ملکه باکره و چند تا کندوی پدری کارنیکا انجا باشه بهترین خاصترین ملکه ها رو میشه تولید کرد....
..........اقای پدیده شما با این پروژه پدیده سرو سری دارید تصویر
اگه میتونید کندوهایتان رو به انجا منتقل کنید حتما این کار رو انجام بدید.. بردید انجا به من اطلاع بدید برایتان یک کندو خوب کارنیکا میفرستم تهران بشرطی که تهران کسی را داشته باشید که انرا تحویل بگیرد و بتواند انرا برای شما بفرستد تا از ان در جزیره کیش نسل کشی کنید .

امروز 20 از کندوها رو بار زیدم ببرن بندر لنگه از انجا هم کامیون با کشتی میره جزیره .انجا جاشون رو اماده کردم اول دی هم میرم انجا ببینم اوضاع چطوره؟
نمایه کاربر
Kismar
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

در کشور المان بهترین ملکه ها را از طیق تلقیح مصنوعی و یا در ایستگاههای جزیرهای انها رو با استفاده از چند کندوی پدری خالص کارنیکا که از قبل در انجا مستقر کردن بارور مینمایند
جای شما باشم سه تا کندوی پدری خوب رو با کندوچه های حامل ملکه باکره میبردم تا ملکه ها خالص با نر کارنیکا بارور بشن ....

تصویر

تصویر
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان