کشتن ملکه زنبورعسل

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ghasedack
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

Re: کشتن ملکه زنبورعسل

پست توسط ghasedack »

راسیتش این چند بار کندو خودش اقدام به تعویض ملکه کرد و هر بار هم ملکه جفت خورده و تخم ریزی مناسبی داشته منتها هر من موقعی متوجه می شدم که ملکه باکره در کندو بود و چند روز بعد جفت خورد، جمعیت کندو هم با توجه به تعویضهای مکرر رشد بالایی نداشت. تصویر

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

راستستش این مدلشو من ندیدم که چندین بار یه کندو اقدام به این کار بکنه.مقدار جمعیت کندوچقدره.میتونی ادقام کنی این کندو رو.منتها توصیه نمیکنم.چون میترسم اونیکی ملکه رو هم بکشن.بهتره بزاری خودشون شاخون رو بسازن تا به احتمال زیاد این ملکه رونکشن تصویر
نمایه کاربر
ghasedack
محل اقامت: ایلام
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط ghasedack »

من هم ندیده بودم به قول یکی از دوستان احتمالاً در کندو تعدادی زنبور خائن وجود داره که هر از چندگاهی اقدام به کشتن ملکه میکنن!!! تصویر
راسیتش حدود 8 قاب زنبور داره و در حال حاضر هم از کندویی دیگه ای ملکه باکره بهش معرفی کردم تا ببینم چی میشه....
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

با سلام در خصوص کشتن ملکه دلایل زیادی وجود داره که به بعضی موارد اشاره گردید من چون تولید کننده ملکه هستم به مواردی برخوردم مثلا برای اصلاح نژاد زنبور ایرانی وقتی ملکه اصلاح شده به کلنی میدادم حدود یکماه مواظب بودم که ملکه را عوض نکنند چون بارها پیش آمده زنبورهای ایرانی اقدام به تعویض ملکه میکردند لذا با خراب کردن شاخونها در یکی دو مرحله مشکل حل میشد چرا که نسل قدیم از بین رفته و نسل جدید جایگزین که میشد مشکل تعویض ملکه هم حل میشد لذا دوستان زنبوردار بفکر اصلاح نژاد زنبورها باشند چون کار با نژاد ملکه ایرانی سخت و مقرون به صرفه نیست.البته در بعضی موارد یکی از دلایل کشتن ملکه کمبوداسپرم ملکه هست یا اینکه ملکه را عوض کردند شما متوجه نشدید و ملکه جدید باکره باشه این مسایل در زنبور ایرانی به وفور یافت میشه.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان