مردن ملکه در این فصل

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

hadi20
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان رضوی -گناباد
تماس:

مردن ملکه در این فصل

پست توسط hadi20 »

با سلام خدمت دوستان چند روز پیش جلو کندو یه ملکه مرده رودیدم کنودو رو بازدید کردم تخم روز داشت ولی ملکه رو پیدا نکردم لطفا منو راهنمایی کنید تصویر

سلام به اونهایی که بگن علیک
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: مردن ملکه در این فصل

پست توسط mellifera »

hadi20 نوشته شده:با سلام خدمت دوستان چند روز پیش جلو کندو یه ملکه مرده رودیدم کنودو رو بازدید کردم تخم روز داشت ولی ملکه رو پیدا نکردم لطفا منو راهنمایی کنید تصویر

با سلام علائمی از شاخون وجود داره تخم ها چند روزه هستن. در صورتی که ملکه نداشته باشه باید زود اقدام به ادغام کندو بگیرین.هوای کناباد چند درجه می باشد؟؟
hadi20
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان رضوی -گناباد
تماس:

پست توسط hadi20 »

با سلام و خسته نباشید خدمت اقای جهانی خبری از شاخون نیست .تخم 3یا4روزه هواهم14+1- اگه شاخون داشته باشه باید چکار کرد؟تصویر
سلام به اونهایی که بگن علیک
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

hadi20 نوشته شده:با سلام و خسته نباشید خدمت اقای جهانی خبری از شاخون نیست .تخم 3یا4روزه هواهم14+1- اگه شاخون داشته باشه باید چکار کرد؟تصویر

احتمال زیاد ملکه از بین رفته.اگه شاخون داشت یعنی ملکه از بین رفته.وجود تخم سه روزه و نبود تخم روز هم دلیل بر کشته شدن ملکه می باشد.بهترین کار ادغام کندو می باشد چون تو این فصل زنبور نر وجود نداره و زنبورا هم نر زا میشن.
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

hadi20 نوشته شده:با سلام خدمت دوستان چند روز پیش جلو کندو یه ملکه مرده رودیدم کنودو رو بازدید کردم تخم روز داشت ولی ملکه رو پیدا نکردم لطفا منو راهنمایی کنید تصویر

سلام یک بار دیگه دقیق نگاه کن شاید مادر دختر بودن الان تازه ملکه مادر رو حذف کردن..از این چیزا زیاد پیش میاد
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

......................................................
مصیبت وارده را به شما و زنبوران ان کندو تسلیت عرض میکنم. تصویر
اگه این اتفاف تو فروردین ماه می افتاد هزار یک مدل میشد برای این کندو کار انجام داد ولی الان فقط میشه در ساعات گرم روز کندو رو بدقت بازدید کرد اگه ملکه دیده نشد در اولین فرصت ممکن با اولین کندوی همجوارش ادغامش کنید تا لااقل برای شب عید یک کندوی قوی داشته باشید ........
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

اتفاقا ملکه منم همین چند روز پیش که نگاه کردم عروج کرده بود. ولی این یکی دیگه تخمم نداشت و به جای اون یه ملکه تر و تازه و جفت نخورده داشت مثل بیکارا وسط زنبورا میچرخید گاهی هم پرواز میکرد و کلی ذوق مرگ شده بود. چون این کندو جمعیت خوبی داشت ملکه یه کندوی دیگه که خیلی جمعیتش کم شده بود رو داخل قفس انداختم و گذاشتم پیششون. بعداز چهار پنج ساعتم آزادش کردم. الانم در حال تخم ریزیه. ولی اون یکی بیکاره رو گذاشتم پیش اون کندو که خیلی کم بودند شاید تا عید دوام بیاره و عید جفت بخوره. به نظرتون کار دیگه ای هم میتونم بکنم؟
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
hamed_gwd
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

آقا دیگه نمیشه...

امروز رفتم سر کندو دیدم که نه از ملکه خبری هست نه از اون تعداد کم زنبور. همه رفته بودند. یعنی تا این حد بیفکر؟ تو زمستون ول کردند رفتند نگفتند تو این سرما وسط بیابون با یه ملکه باکره چکار کنیم...
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان