نگهداری کندوی عسل در آپارتمان!

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hhaji
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: متغیر(4 ماه ورزقان، 8 ماه تبریز)
تماس:

نگهداری کندوی عسل در آپارتمان!

پست توسط hhaji »

دوستان داشتم وبگردی میکردم که با مطلب زیر مواجه شدم.
شرکت فیلیپس امکان داشتن یک کندوی کوچک خانگی بی خطر را حتی برای کسانی که به زندگی آپارتمان نشینی گرفتار هستند، فراهم کرده است.

شرکت فیلیپس یک ایده جدید به نام Urboun bee hive ارائه کرده است که امکان داشتن یک کندوی کوچک خانگی بی خطر را حتی برای کسانی که به زندگی آپارتمان نشینی گرفتار هستند، فراهم کرده است.

این طرح از دو قسمت مجزا تشکیل شده است؛ یک قسمت محفظه شیشه ای شفاف است که چند پنل مشبک در داخل آن جاسازی شده و قسمت دیگر گلدانی است که چند شاخه گل برای پذیرایی از زنبورها در آن قرار می گیرد.

[CENTER]تصویر[/CENTER]
تنها کافی است که اهین کندوی مدرن را روی شیشه نصب کنید. محفظه شیشه ای آن داخل فضای ساختمان و گلدان خارج از فضای ساختمان، یعنی در معرض فضای باز قرار می گیرد. همچنین پنل های مشبک موجود در این وسیله برای زنبورها مفید است و کندوسازی را برای آنها آسان کرده است.

برای استفاده از عسل این دستگاه هم کافی است ظرفی را زیر آن بگیرید و نخ آویزان از دستگاه را بکشید تا عسل طبیعی همانند مایعی طلایی در ظرف شما سرازیر شود.

فیلیپس جزئیات بیشتری درمورد ایده اش اعلام نکرده و هنوز نمی دانیم که آن را به صورت یک محصول در بازار می بینیم یا فقط در حد یک ایده جالب باقی می ماند. اما تفکر داشتن کندوی دیواری شخصی آنقدر فانتزی است که هرکس دلش بخواهد، برای داشتن یک ظرف عسل تازه فکر خریدن چنین چیزی به سرش بزند.
حالا به نظرتون میتونیم تو ایران از این کندوهای خانگی پیدا کنیم؟ تصویر

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: نگهداری کندوی عسل در آپارتمان!

پست توسط mellifera »

سلام نه فکر نکنم.فقط چند نمونه مثل اکواریوم دوستانی ساخته بودن.
نمایه کاربر
aliborhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط aliborhani »

سلام گله . چه طرح جالبی . اما از انجایی که زیبایی های زندگی زنبور محدود نمیشود به عسل تازه اگر میشد از زوایای زیبای دیگر زنبور طی یک طرح کاملتر پرده گشود خیلی جذابتر میشد . من علاقه مند شدم یک کندویی شبیه این در خانه درست کنم البته من میخام یک کوزه ی بزرگ اب گلی را با سنگ پرس برش دهم و به دو نیم تقارن تبدیل کنم ولی موندم طرز قرار دادن قاب ها چطوری باشد . از دوستانی که با کندوهای قدیمی کوزه ای کار کردند خواهش میکنم در مورد قابهای این مدل کندو ها کمک فکری کنند :-\ممنون
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

تصویر
aliborhani نوشته شده:سلام گله . چه طرح جالبی . اما از انجایی که زیبایی های زندگی زنبور محدود نمیشود به عسل تازه اگر میشد از زوایای زیبای دیگر زنبور طی یک طرح کاملتر پرده گشود خیلی جذابتر میشد . من علاقه مند شدم یک کندویی شبیه این در خانه درست کنم البته من میخام یک کوزه ی بزرگ اب گلی را با سنگ پرس برش دهم و به دو نیم تقارن تبدیل کنم ولی موندم طرز قرار دادن قاب ها چطوری باشد . از دوستانی که با کندوهای قدیمی کوزه ای کار کردند خواهش میکنم در مورد قابهای این مدل کندو ها کمک فکری کنند :-\ممنون

از این طرح ایده بگیری
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان