شغل زنبورداری و راهنمایی

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
kahkeshanir92
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قزوین
تماس:

شغل زنبورداری و راهنمایی

پست توسط kahkeshanir92 »

با سلام خسته نباشید
من چد تا کندو دارم بدلیل تعداد کم کندوهام همیشه جاشون پابته و اون منطقه منطقه ی سردسیریه اما امسال سرما تو کل کشور ننسبت بسال پیش خیلی گرمتره
یخواستم بدونم من از اسفند شربت بهشون بدم یا نه سال پیش از فروردی شروع کردم که زنبورا تو اوایل خرداد به 10قاب رسید
سال پیشیش که تو اسفند شربت دادم تلفات دادم اونم بدلیل بارش ناگهانی برف...امااز ینفر که بصورت تخصصی تو این کاره گفت از سرما نبوده حتما یمشکلی داشتن...نوارشم تابستون گذاشته بودم...
و یسوال اگه 100 تا کندو داشته باشی حداقل درآمد و حداکثر درآمدش چقدره.بصورت میانگین..
آیا شغل درآمدزایی هست یا اصلا میشه بعنوان شغل اول در نظر گرفت...برای 100تا کندو چقدر بودجه میخواد
ممنون پیشاپیش از راهنماییهاتون....

نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

Re: شغل زنبورداری و راهنمایی

پست توسط Kismar »

kahkeshanir92 نوشته شده:با سلام خسته نباشید
من چد تا کندو دارم بدلیل تعداد کم کندوهام همیشه جاشون پابته و اون منطقه منطقه ی سردسیریه اما امسال سرما تو کل کشور ننسبت بسال پیش خیلی گرمتره
یخواستم بدونم من از اسفند شربت بهشون بدم یا نه سال پیش از فروردی شروع کردم که زنبورا تو اوایل خرداد به 10قاب رسید
سال پیشیش که تو اسفند شربت دادم تلفات دادم اونم بدلیل بارش ناگهانی برف...امااز ینفر که بصورت تخصصی تو این کاره گفت از سرما نبوده حتما یمشکلی داشتن...نوارشم تابستون گذاشته بودم...
و یسوال اگه 100 تا کندو داشته باشی حداقل درآمد و حداکثر درآمدش چقدره.بصورت میانگین..
آیا شغل درآمدزایی هست یا اصلا میشه بعنوان شغل اول در نظر گرفت...برای 100تا کندو چقدر بودجه میخواد
ممنون پیشاپیش از راهنماییهاتون....

1...تا هوا گرم نشده به زنبور شربت ندید...هر وقت مطمئن شدید خطر سرما برطرف شده ان وقت با مقدار کم ان هم شربت گرم به اندازه یک استکان سی سی شروع کنید....
2.... از حالا تا پایان زمستان شما میتوانید از کیک گرده استفاده کنید. شرکت تولیدش هم تو ابیک قزوینه نزدیک به شماست....
3....زنبور داری یه جورایی مثل کشاورزی میمونه اگر سال خوب و پر بارشی باشه و منطقه ای که شما در ان مستقر هستی صحرای مناسبی داشته باشه و بتونی چند نوبت در سال کوچ داشته باشی ..بعبارتی سال زنبورداری را با کوچ به منطق گرمسیر شروع کنی و فقط به یک محصول زنبورستان متکی نباشی از داشتن یک شغل دولتی درامدش بیشتر و بهتره...
.....باقیش میمونه پشتکار شما در این کار
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

منطقه ما کسی رو نمیشناسم که شغل زنبورداری بعنوان شغل اصلیش باشه.از دوستان کسی هست که زنبورداری به عنوان شغل اصلی تامین روزی خانوادش باشه؟
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

saman نوشته شده:منطقه ما کسی رو نمیشناسم که شغل زنبورداری بعنوان شغل اصلیش باشه.از دوستان کسی هست که زنبورداری به عنوان شغل اصلی تامین روزی خانوادش باشه؟

بله من هم دیدم و هم میشناسم ...انها بالای 500 تا کندو دارن و مرتب در حال کوچ هستن دو تا کارگر استخدام دائم با بیمه داه ...کل در امدش هم از همین راهه صاحب همچی هم هست الان هم رفته جنوب.
ولی اگه منظور شما 100 تا 200 تاست ان هم ثابت کاملا حرف شما صحیح و منطقی میباشد... تصویر
...........
[/I]
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گیلان
تشکر کرده: 151 دفعه
تماس:

پست توسط yones1986 »

Kismar نوشته شده:
saman نوشته شده:منطقه ما کسی رو نمیشناسم که شغل زنبورداری بعنوان شغل اصلیش باشه.از دوستان کسی هست که زنبورداری به عنوان شغل اصلی تامین روزی خانوادش باشه؟

بله من هم دیدم و هم میشناسم ...انها بالای 500 تا کندو دارن و مرتب در حال کوچ هستن دو تا کارگر استخدام دائم با بیمه داه ...کل در امدش هم از همین راهه صاحب همچی هم هست الان هم رفته جنوب.
ولی اگه منظور شما 100 تا 200 تاست ان هم ثابت کاملا حرف شما صحیح و منطقی میباشد... تصویر

آقا نادر شما مگه شغل اصلیتون زنبورداری نیست ؟
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

yones1986 نوشته شده:
Kismar نوشته شده:

آقا نادر شما مگه شغل اصلیتون زنبورداری نیست ؟
این قانون شامل حال من هم میشه ...... تصویرشغل اصلی من نیست
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان