درب داخلی کندو

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
beemaster
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان.شهرک زیباشهر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

درب داخلی کندو

پست توسط beemaster »

سلام دوستان عزیز

لطفا در مورد درب داخلی کندو که ما از پارچه به جای اون استفاده میکنیم اطلاعاتی در اختیار بنده بگذارید... با تشکر

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: درب داخلی کندو

پست توسط mellifera »

beemaster نوشته شده:سلام دوستان عزیز

لطفا در مورد درب داخلی کندو که ما از پارچه به جای اون استفاده میکنیم اطلاعاتی در اختیار بنده بگذارید... با تشکر

درب داخلی کندو بستگی به سلیگه زنبودارا داره.مثلا در بعضی جاها از پارچه کتینی استفاده میکنند و یا پارچه های دیگه و یا در جاهای دیگه از کونی پلاستیکی و در بعضی زنبورداری های خارجی از تخته سه لا استفاده میکنن که تو سایت تصویرشو گذاشتم.
مثلا در کندوهای پلاستیکی نیازی به این پارچه و گونی هم نیازی نیست. تصویر تصویر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

با سلام هوای سرد و پوشش داخلی درب کندو از زنبورداران عزیز تقاضا میشه حتما درب داخلی زنبورها را در پاییز و زمستان پوشش مناسب قرار بدهند من قبلا هم گفتم در داخل کندو پارچه متقال یا کتان و موکت و کیسه به ترتیب قرار میدم البته من اکثر کندوهایم را خودم میسازم قبل از حلب زدن روی درب کندو انرا با یک لایه فوم پوشانده بعد حلب را میخ میکوبم اگه اشتباه میکنم دوستان راهنمایی کنند.
نمایه کاربر
Geographer
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ابهر
تشکر کرده: 101 دفعه
تماس:

پست توسط Geographer »

[JUSTIFY]با سلام
دوست عزيز ضمن تشكر از راهنمايي خوب و عالي شما ، با اينكه قرار دادن فوم يكي از بهترين كارهايي هستش كه در پايين آوردن مصرف كلني چه در زمان گرما و چه زمستان گذراني كلني مفيد هستش، نكته قابل تامل اينه كه دوستاني كه فوم نازك نايلوني زير كار پاركتي در درب كندوها استفاده ميكن بايد توجه داشته باشن كه حتما با يه لايه چوب(ورق 3لا يا ورق نازك روكش دار MDF) به سمت داخل كندو روكش فومي رو بپوشونند تا در زمان گرما باعث تعرق و بالا رفتن رطوبت داخلي كندو و بيرون ريختن زنبورا نشه ؛ و اما يكي ديگه از بهترين فومها براي درب كندو در مناطق "سرد و خشك" براي زمستان گذراني استفاده از فومهاي پلي استايرن با ضخامت بالاي 2 سانتي متر و برش اون به اندازه ي درب و داخل كندو و قرار دادن روي پوشش كتان يا متقال هستش.
زنبورداران عزيز اين فومهاي يونوليتي رو در ابعاد و ضخامتهاي مختلف با توجه به نياز مصرفي شون ميتونند از مصالح فروشي هاي ساختماني تهيه و استفاده كنند.[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام و ممنون از راهنمایی های خوبتون.میشه از کندوها و روشهای خودتون که استفاده کردین تصاویری را ضمیمه نمایین.با تشکر. تصویر
نمایه کاربر
Geographer
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ابهر
تشکر کرده: 101 دفعه
تماس:

پست توسط Geographer »

[JUSTIFY]ضمن عرض سلام و خسته نباشيد ، به روي چشم، انشاله در اولين فرصت كه به زنبورستان رفتم اين كارو انجام ميدم.[/JUSTIFY]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان