مناسب ترین کندو با مناطق مختلف آب و هوایی

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
beemaster
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان.شهرک زیباشهر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

مناسب ترین کندو با مناطق مختلف آب و هوایی

پست توسط beemaster »

با سلام...
چرا در کشور ما از کندوهایی با سوراخ پرواز سراسری استفاده نمیشه؟آیا در مناطق کوهستانی استفاده از این نوع کندوها
ایجاد مشکل میکنه ؟ در ضمن در کندوهای دادانت و لانگستروت پنجره کوچکی که برای تهویه داخل کندو در کندوهای ما هست دیده نمیشه.
آیا میشه اون پنجره رو حذف کرد ؟ از راهنمایی هاتون کمال تشکر رو دارم .

نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: مناسب ترین کندو با مناطق مختلف آب و هوایی

پست توسط jamshid »

سلام دوست عزیز
اینکه در کشور ما از کندوهایی با سوراخ پرواز سراسری استفاده نمیشه بیشتر بر میگرده به عادت و جا افتادن این نوع کندو اما من از کندوهایی با سوراخ پرواز سراسری نیز استفاده میکنم چون خودم کندوها را میسازم از نمونه آلمانی الگو برداری کردم اینگونه کندوها در فصل گرم مناسب است برای استفاده از تله گرده هم خوبه اما در پاییز که هوا سرد میشه یک قطعه تخته سه لایی مخصوص تنگ کردن در کندو در کنار این کندو تعبیه میشه تا از نفوذ هوای سرد جلوگیری کنه از همین تخته برای بستن کامل دریچه پرواز نیز استفاده میشود برای تهویه داخل کندو وجود پنجره خیلی مناسب است ولی در کندوهای ایرانی این پنجره وجود نداره باز هم برمیگرده به سلیقه زنبوردار.
داشتن پنجره در تابستان خیلی خوبه لذا در فصل سرد باید این پنجره ها را یست هر چند زنبورها هم با بره موم آنرا می پوشانند وجود پنجره بهتر از حذف آنست.در مناطق کوهستانی هم میشود از کندو یی که سوراخ پرواز سراسری دارد استفاده کرد منوط به اینکه در رواخر تابستان تخته خاص را استفاده کنیم.
نمایه کاربر
beemaster
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان.شهرک زیباشهر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط beemaster »

با سلام...
دوست عزیز از راهنماییتون خیلی خیلی تشکر میکنم . یه خواهشی هم داشتم ! میشه لطف کنین و چند تا عکس از کندوهای ساخت خودتون بزارین تو سایت
تا ما هم بیشتر با این نوع کندوها آشنا بشیم.
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

با سلام
بروی چشم ولی اینگونه کندوها را در فصل بهار و تابستان استفاده میکنم در حال حاضر جمع آوری و بروی هم انبار شده ولی در اولین فرصت آنرا جدا و عکسش را میفرستم شما برای دیدن تصاویر میتوانید مرکز پرورش ملکه کاسپین . کارنیولان را کلیک کنید.

[CENTER]تصویر [/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان