جثه بزرگ زنبورای نر

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mohammadtaleghani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران_طالقان
تشکر کرده: 9 دفعه
تماس:

جثه بزرگ زنبورای نر

پست توسط mohammadtaleghani »

سلام
یه سوال یه سری از کندو هام هستن که هیکل نر هاشون دو برابر ملکه هست
آیا واسه شما هم همینه؟
اونوقت اینا عسل میخورن الان؟

نمایه کاربر
degar
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

Re: جثه بزرگ زنبورای نر

پست توسط degar »

بله جثه زنبور نر معمولا از ملکه بزرگتره تو این فصل اما تو فصلای بعد که فصل جفت گیری تموم میشه نرها با جثه ریزتر هم دیده میشن ولی بله زنبورای نرجثه های بزرگ دارن ولی کیسه زهر ونیش ندارن ونمی تونن نیش بزنن کارشون فقط جفت گیری با ملکه وبارور کردن اونه و با توجه به جثه بزرگشون کاملا میشه اونا رو از کارگرا تمیز داد،بله عسلم می خورن ولی شهد وگرده جمع نمی کنن فقط وفقط کارشون جفت گیری با ملکه اس واز یه فصلی به بعد نر کشی شروع میشه ودیگه زنبورای نر به داخل کندو راه داده نمیشن تا بیرون تلف بشن!
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

mohammadtaleghani نوشته شده:سلام
آیا واسه شما هم همینه؟

با سلام دوست عزیز درشتی نر چیز طبیعی هست ولی اگر واقعا از نر های دیگه درشتر هستند که چه بهتر پس خوشبحالتون چون ملکه هایی با بچه دهی کم و کندوهایی با جمعیت زیاد و در نتیجه محصولی خوب برداشت خواهید کرد نر خب و درشت هیکل برای زنبورستان نعمته قدرشو بدونید و هر چه بخورند نوش جانشون
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گیلان
تشکر کرده: 151 دفعه
تماس:

پست توسط yones1986 »

avrinasal نوشته شده:
mohammadtaleghani نوشته شده:سلام
آیا واسه شما هم همینه؟

با سلام دوست عزیز درشتی نر چیز طبیعی هست ولی اگر واقعا از نر های دیگه درشتر هستند که چه بهتر پس خوشبحالتون چون ملکه هایی با بچه دهی کم و کندوهایی با جمعیت زیاد و در نتیجه محصولی خوب برداشت خواهید کرد نر خب و درشت هیکل برای زنبورستان نعمته قدرشو بدونید و هر چه بخورند نوش جانشون

چرا میگید هر کندویی نر درشتری داشته باشه این محاسنو داره؟
آخرین ويرايش توسط 1 on yones1986, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

تصویر
برای تولید نرهای مناسب بهترین روش استفاده از برگه مومهای نر میباشد که بطور محدود در کارگاهای عاج موم بصورت سفارشی تولید میگردد .
هر کیلو گرم از این مومها ( برگه نر ) 10 برگ مباشد. در صورتی که برگه مومهای معموای هر 15 تا 16 برگ ان یک کیلو میباشد..
قاب فوق یک قاب کامل از زنبورهای نر میباشد که توسط یک ملکه کارنیکای تلقیح شده تخم ریزی و جمعیت همان کندو پرورش یافته است..
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
mohammadtaleghani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

دوستان واقعا ممنون از راهنماییاتون
من اون کلنی هایی که نر های درشت دارن رو علامت میزارم ببینم امسال چه اندازه عسل میدن
اکه هر کدوم 20 کیلو عسل طبیعی بدن راضیم
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

mohammadtaleghani نوشته شده:دوستان واقعا ممنون از راهنماییاتون
من اون کلنی هایی که نر های درشت دارن رو علامت میزارم ببینم امسال چه اندازه عسل میدن

با سلام دوست عزیزم هم شما و هم اقای کیسمار عزیز بد متوجه شدید و از موضوع دور شدید برداشت عسل در مرحله اخره بزرگی نر یعنی قدرت زیاد جفتگیری در زنبورستان یعنی مقدار اسپرم زیاد در نتیجه تخمگذاری زیاد ملکه و کم شدن بچه دهی و تعویض ملکه در نتیحه افزایش جعیت کلونی و زنبوران با اصالت و درشت هیکل نسبت به دیگر زنبوران ودر مرحله اخر افزایش تولید عسل البته من خلاصه وار توضیح دادم امیدوارم متوجه شده باشید منظور از زنبور نر با جثه بزرگ یعنی چه و برای زنبورستان چه محسناتی داره
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Kismar
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

avrinasal نوشته شده:

با سلام دوست عزیزم هم شما و هم اقای کیسمار عزیز بد متوجه شدید و از موضوع دور شدید برداشت عسل در مرحله اخره بزرگی نر یعنی قدرت زیاد جفتگیری در زنبورستان یعنی مقدار اسپرم زیاد در نتیجه تخمگذاری زیاد ملکه و کم شدن بچه دهی و تعویض ملکه در نتیحه افزایش جعیت کلونی و زنبوران با اصالت و درشت هیکل نسبت به دیگر زنبوران ودر مرحله اخر افزایش تولید عسل البته من خلاصه وار توضیح دادم امیدوارم متوجه شده باشید منظور از زنبور نر با جثه بزرگ یعنی چه و برای زنبورستان چه محسناتی داره

سلام خدمت همه دوستان
جناب اصغر پور عزیز.. هر زنبوردار اماتوری میدونه وجود نر درشت در برداشت عسل تاثیر خاصی نداره.
من 4 تا از بهترین لاینهای خالص مادری که هم یکدست هستن و هم از راندمان بالایی هم برخوردارند رو انتخاب و بطور ویژه از انها نگهداری میکنم
قبل از عید هم به انها برگه موم نربافت میدم ..هم ببافند هم ملکه های انها قابهای بافته شده رو با تخم نر پر کنن این قابها به کندوهای رده پایینتر از انها منتقل و پرستاری میشن.. با توجه به تاریخ تولد نرها پس از تولد انها مجددا قابها نر رو بکندوهای لاین مادری برای تخم ریزی مجدد بر میگردونم اینطور برای اواخر فروردین نر کارنیکای خالص پروازی خواهید داشت و ملکه ها براحتی میتونن با استفاده از انها بارور بشن.
همچنین قابهایی که زنبورهای متفرقه در ان تخم ریزی کردن نرهای ان سر زده میشن.
این کار مصرف خوراک در زنبورستان رو بالا میبره ولی در نهایت باعث اصلاح نژاد ملکه های تولیدی شما در زنبورستان خواهد شد
و اصلاح نژادی که شما انجام دادید باعث تولید عسل رو در زنبورستان بالا خواهد برد...
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

Kismar نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:

سلام خدمت همه دوستان
جناب اصغر پور عزیز.. هر زنبوردار اماتوری میدونه وجود نر درشت در برداشت عسل تاثیر خاصی نداره.
من 4 تا از بهترین لاینهای خالص مادری که هم یکدست هستن و هم از راندمان بالایی هم برخوردارند رو انتخاب و بطور ویژه از انها نگهداری میکنم
قبل از عید هم به انها برگه موم نربافت میدم ..هم ببافند هم ملکه های انها قابهای بافته شده رو با تخم نر پر کنن این قابها به کندوهای رده پایینتر از انها منتقل و پرستاری میشن.. با توجه به تاریخ تولد نرها پس از تولد انها مجددا قابها نر رو بکندوهای لاین مادری برای تخم ریزی مجدد بر میگردونم اینطور برای اواخر فروردین نر کارنیکای خالص پروازی خواهید داشت و ملکه ها براحتی میتونن با استفاده از انها بارور بشن.
همچنین قابهایی که زنبورهای متفرقه در ان تخم ریزی کردن نرهای ان سر زده میشن.
این کار مصرف خوراک در زنبورستان رو بالا میبره ولی در نهایت باعث اصلاح نژاد ملکه های تولیدی شما در زنبورستان خواهد شد
و اصلاح نژادی که شما انجام دادید باعث تولید عسل رو در زنبورستان بالا خواهد برد...

با سلام اقای نادر عزیز من نگفتم شما زنبور نر درشت د اشته باشید در وحله اول تولید عسلتون بیشتر میشه تولید عسل رابطه مستقیم داره با 1. جمعیت کندو 2. پتانسل منطقه 3. مدیریت زنبوردار و.............حال یکی از اینها کم باشه تولید عسلم کم میشه منظور من این بود که اگر زنبوران نر درشت هیکل و قوی در محدود زنبورستان باشه مقدار اسپرم تزریقی در جفتگیری زیاد خواهد بود و ملکه تخم گذاری خوبی پس از جفت رفتن خواهد داشت و همچنین زنبوران متولد شده اصیل و بدون مشکل خواهند بود خودتون میدونید که جمعیت زیادم در فصل جمع اوری شهد =با تولید بیشتر منظورم ربط اینها به هم بود من اگر بخواهم بصورت کامل از اول توضیح بدم باید بشینم در رابطه با این موضوع کتابی بنویسم که زمانبر خواهد بود اگر در بین دوستان حاضر در انجمن زنبوردار واقعی باشه مطلب رو رو هوا میزنه و گرنه که باید هی توضیح بنویسی اخرشم که هیچی ...موفق باشی
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mohammadtaleghani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

دقیقا کندوهایی که نر های درشت داشتند تخم ریزی بیشتری دارند