تولید کفی کندو کف باز در ایران ومشکلات ان

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hosinrezae
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: مراغه
تشکر کرده: 3 دفعه
تماس:

تولید کفی کندو کف باز در ایران ومشکلات ان

پست توسط hosinrezae »

[سلام سروران. اینجانب بعد ازتحقیات مفصل فنی ومشاوره با صنعت کاران به نتایجی رسیدم خواستم با شما ها در میان بگذارم ودر اخر سوالم را مطرح کنم و نظر شماها را بدانم . 1-همگی محاسن کندوی کفباز را میدانیم لازم برشمردن مزایای آن نیست. 2-در ایران تا انجاکه بنده اطلاع دارم کسی نیست کندوی کف بازتولید کند یا بفروشد (تنها اقای اصغر پور بودن که نمونه در فروشگاهشان داشتن که ان هم فقط در حد نمونه مانده وموجود ندارن) 3-طبق آمار6ملیون9صد هزارکلنی زنبور عسل هست. 4-کشاورز و دامدار ایرانی خیلی مقاوم وسخت پذیر برای استفاده از تکنولوژی وابدات جدید هست. حال اینجانب با داشتن قدرت (فنی -مالی) توان ساخت وتولید کفی کندو کف باز را از روی نمونه خارجی را دارا می باشم.قابل ذکر است استارت وتولید قطعه مورد نظر نیازبه نیم میلیارد تومان (500میلیون تومان) دارد که مشکلی برای ساپورت مالی مشکلی نیست. این کفی را میتوان بر زیر طبق کندوهای معمولی یا کندوهای پلاستیکی پیچ کرد(بعضی ها نگران حمل ونقلش بودن که حل شده) دارای کشوی زیریست که میتوان درزمستان انرا به کندویبسته تبدیل کرد(دیگر لازم به توضیح همان لیوان وارونه ودود سیگارنیست چون زنبور دار معمولی راقانع کردن سخت است که با کشودار بودن حل است) داری گرده گیر است که خود یک امتیازدیگری محسوب میشود.و در اخر قیمت مناسبی است که بدست زنبوردار میرسد طبق محاسبات اولیه بنده هر کدام 40 هزارتومان حال بعداز این همه تفسیر وآمار ایا میتوان حداقل یک میلیون کلنی را مجهز به ان کرد ودر واقع فروخت چون در غیراین صورت نه برگشت سرمایه خواهد بود ونه سودی از سرمایه گذاری چون سرمایه گذاری بعدی وهزینه های بعدی در بر دارد وباید یک میلیون عدد فروخته شود در واقع مشکل تولید نیست فروشش وقانع کردن زنبوردارن برای استفاده است نظر شماها چیست
پیوست ها
plastik-kovan-altligi_01.jpg

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: تولید کفی کندو کف باز در ایران ومشکلات ان

پست توسط mellifera »

با سلام و خسته نباشید مشکل قانع کردن زنبودارا و اشنا کردن محاسن این نوع کندو می باشد.1 اطلاع رسانی 2 قیمت تمام شده کمتر 2 مزایای استفاده از این نوع کندو این سه گزینه حل بشه بله میشه به راحتی به فروش رسوند.

اما هزینه 500 میلیون برای ساخت یکم سنگینه. باید قالب سبکتری طراحی کنین.
نمایه کاربر
CANADA
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: گلستان_گنید کاووس
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط CANADA »

اگه چند سال پیش بود شاید فروشش سخت بود ولی الان خیلیا با مزایای کندوی کف باز اشنا شدن خودم چند نفرو میشناسم که دنبال خریدشن ولی تو بازار نیست مگر یکیو پیدا کنی که برات درست کنه.اگه باشه منم خیلی دوست دارم کندوهامو کف باز کنم
نمایه کاربر
hosinrezae
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط hosinrezae »

بنده در امر تولید بوده وهستم میتوان گره های تولید رایک به یک باز حل کرد در کار تولید کار مشکل بعد از سرمایه در گردش کار بازار یابی است(همانطور که در این سایت یکی از بچه در مورد فروش عسلش میگفت باوجود کیفت یکسان بودن عسلش با دو همسایه هایش اولی75 خودش45وسومی کیلوی25 هزار تومان فروخته بودن) حال بنده با محاسبات اولیه قیمت را40هزارتومان براورد کردم که قیمت مناسبی است با کمی جستجو در سایت با قیمت 80 هزار تومان مواجه خواهیم شد یا در کشورهمسایه ترکیه همچنین باز جای شکرش باقیست که ما داریم کپی برداری میکنیم اگر قرا بود حق طراحی یا مالکیت پرداخت میکردیم هزینه ها سر به فلک میزد در ضمن سرمایه اولیه که ذکرکردم کمترین است نظر شما رابه این نکته جلب میکنم که دستگاه تزریق پلاستیک که نیاز هست بالای480 تن می باشد یا چ-----------ارده 14 قالب نیاز دارد که ساخت ان نزدیک 100 میلیون هزینه در بر دارد که تمام این مشکلات حل شدنی است ف--------------قط میماند قانع کردن زنبوردار ضعیف که با وجود کندوی چوبی کامل با ده عددقاب چوبی 48 هزار تومان بیاید کفی 40 هزار تومانی بخرد اخرش هم عسلش را ازو بخرند کیلوی15 هزار تومان اگر اطمینان حاصل کنم که ی-------ک میلیون به فروش میرسد ظرف شش ماه به تولیدش میرسانم از مطرح کردن این مساله در اینجا منظور (این را میدانم که نباید دیگر تولید کننده منتظر حمایت دولت و دولتی باشد) نفس گرم شما است تمام جوانب امر را با هم بسنجیم تا ریسک کمتری دلشته باشد نمیگویم بدون ریسک بلکه کمترین ریسک چون هیچ سرمایه گذاری بی گدار به اب نمیزند الان بانک بدون دردسر به500 میلیون 10 میلیون ماهی سود میدهد امیدوارم منظورم را رسانده باشم با تشکر
نمایه کاربر
hosinrezae
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط hosinrezae »

سلام بله آقا محمد دقیق همان کفی است اگر توجه فرموده باشید خودم اشاره کرده ام که در سایت اصغر پور است البت توجه شما را به دو مطلب جلب میکنم 1-درانجا دو نوع کفی هست که مد نظر اینجانب دومی است. 2-همان کفی هم که مورد نظرمان هست موجود ندارن. درضمن با کمال میل استقبال میکنم از معرفی دوستان دیگر به اینجانب در امر ساخت البت نیاز به سرمایه گذاری نیست همین که قدرت پخش و فروش گسترده را دارا باشند کافیست اگر بتوانند تضمینی بابت بازار یابیش بدهند قسمتتی معقول از سود را شریکشان میکنم دقدقه این جانب تولید نیست فروش است(این مطلب که الان عرض میکنم درد دل دوستانه است ...حوصله منت کشیدن منشی مهندس جمشیدی در اداره جهاد کشاورزی را برای وقت ملاقات گرفتن جهت کمک معرفی تولید خود راندارم حتمامهندس جمشیدی معرف حضور هستند)
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

hosinrezae نوشته شده: سلام بله آقا محمد دقیق همان کفی است اگر توجه فرموده باشید خودم اشاره کرده ام که در سایت اصغر پور است البت توجه شما را به دو مطلب جلب میکنم 1-درانجا دو نوع کفی هست که مد نظر اینجانب دومی است. 2-همان کفی هم که مورد نظرمان هست موجود ندارن. درضمن با کمال میل استقبال میکنم از معرفی دوستان دیگر به اینجانب در امر ساخت البت نیاز به سرمایه گذاری نیست همین که قدرت پخش و فروش گسترده را دارا باشند کافیست اگر بتوانند تضمینی بابت بازار یابیش بدهند قسمتتی معقول از سود را شریکشان میکنم دقدقه این جانب تولید نیست فروش است(این مطلب که الان عرض میکنم درد دل دوستانه است ...حوصله منت کشیدن منشی مهندس جمشیدی در اداره جهاد کشاورزی را برای وقت ملاقات گرفتن جهت کمک معرفی تولید خود راندارم حتمامهندس جمشیدی معرف حضور هستند)

با سلام خدمت دوستان عزیز دیدم از بنده نام بردید گفتم چند سطری هم من وقتتون رو بگیرم عارضم که دوستان عزیز کفی که شما صحبتش رو کردید من برای اولین باراز خارج از کشور وارد کردم و موجود دارم البته مازاد هم داشتم که فروختم و چند تایی برای استفاده خودم مونده اگر کسی از دوستان هم سفارش بدند به مقدار زیاد براشون میارم واقعیت اینکه بله بحث فروش مهمه نه تولید من اگر بدونم مشکلی تو فروش نخواهم داشت تولید نمیکنم بلکه بهتر از تولید در داخل کشور اون رو با حجم زیاد وارد میکنم کلمه تولید تو ایران مفهومی نداره چون تنهایی و هیچ کمکی بهت از هیچ جایی نمیرسه و خبری از اینده کاریت نداری و کلا ریسکه دوستان از جهاد اسم اوردند قابل توجه دوستان جهاد تنها سازمانی هست که هیچ کمکی به هیچ طرحی نمیکنه مخصوصا زنبوردارها یا باید خودت پول داشته باشی یا یه پارتی بسیار گردن کلفت تازه تولید کردید حالا بیا زنبوردار رو حالیش کن که این کفی برات بهتره حالیش کن که بابا نترس زمستون سوز و برف وارد کندو نمیشه هنوز دوست خودم چند ساله که با وجود استفاده از از کفی بهم میگه من موندم چرا سرما وارد این کندو نمیشه و زنبورات نمیمیرند ببینید چقدر سخته به چنین کسایی جنس فروختن و حرف حالی کردن البته من سخنم به دوستان حاضر در انجمن نیست شماها ماشالله همتون استادید و منطقی ولی با این عده کم نمیشه ریسک کرد و چنین سرمایه ای رو خوابوند تو این کار و یا با حجم زیاد لوازم وارد کرد بقول دوستمون بزاری بانک چند برابر بهت سود میده البته برای دوستان شاید آسون بنظر برسه ولی وارد کردن لوازم خارجی بسیار سخته و دارای ریسک بسیار زیاد هست و مشکلات خودش رو داره اقای جهانی تا حدی میدونند خلاصه اول باید از فروشش مطمئن بود بعدا اقدام به تولید یا وارد کردن کرد البته شایان ذکر هست که تولید کنندگان چنین لوازمی فقط یک جنس تولید نمیکنند بلکه انواع اقسام جنسها از ان مواد با ربط و بی ربط به هم تولید میکنند تا ضرر نبینند بازم اگه از دوستان سوالی داشتند من در خدمتگذاری حاضرم موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
hosinrezae
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط hosinrezae »

سلام جناب اصغر پور رب مطلب را گفتی باتشکر امیدوارم اگر اخر ماه در نمایشگاه تبریز بودی ملاقاتی با هم داشته باشیم
vahid_m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی - هریس
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط vahid_m »

با سلام اگر کیفیت بالا باشه و مثل بعضی از کندوهای پلاستیکی موجود در بازار که در مقابل گرما و سرما تغییر حالت میدند و درشون چفت نمیشه نباشه و اگه با قیمتی که فرمودید چهل هزار تومان بتونیدبه بازار عرضه کنید مطمئن باشید که تو بازار زود جا باز میکنید
البته انتظار نداشته باشید یک میلیونی فروشی که فرمودید در سال اول داشته باشید معمولا زنبوردارها چند نمونه برا آزمایش میخرند و اگه جواب گرفتند در سالهای بعد ازش استفاده میکنند
نمایه کاربر
faraz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: zandgan
تشکر کرده: 132 دفعه
تماس:

پست توسط faraz »

سلام.دوستان به خصوص آقای رضایی فکر کردم شاید بازدید از این سایت بتونه کمکی باشه. ممنون www.apimaya.com.tr
نمایه کاربر
amirfiruzy
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: اذربایجان شرقی -بستان اباد
تشکر کرده: 40 دفعه
تماس:

پست توسط amirfiruzy »

جناب فرض کنيد شما کفي رو درس کردين
بدنه و بقيه لوازم رذ از کجا بياريم
اگر 40 تومن در بياد من خودم به تعداد کندوهام ميخرم به شرط اينکه با طبق ها ي غير استاندارد ما هم بخوره
نمایه کاربر
13490
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

پست توسط 13490 »

hosinrezae نوشته شده:سلام جناب اصغر پور رب مطلب را گفتی باتشکر امیدوارم اگر اخر ماه در نمایشگاه تبریز بودی ملاقاتی با هم داشته باشیم

سلام جریان این نمایشگاه چیه چه تاریخیه دقیقا ؟ تصویر
نمایه کاربر
hosinrezae
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط hosinrezae »

باسلامی مجدد (جناب faraz باتشکر وamir firuzyدوست عزیز ابعادش 559mmدر413mmاست که با طبق های ما منطبق است) کاش میتوانستم براحتی فیلم وعکس آپلود کنم (ازساختن این کفی سختر است) هم همگی معلومات مان را بالا میبردیم هم شما را شریک کنم ازلذت که میبرم در مورد کارای کفی ها ان------------------------گاه خواهید دیدبعضی از مباحث که درسایت دقدقه زنبوردارهاست وساعتها در موردش سوال وپاسخ شده وهر کس تجربیاتشان راانتقال داده با کفی ها حل شده (البت قابل ذکر است این کفی ها در انواع مختلف تولید و کارایی های مختلف را میتوان دران گنجاند) برای نمونه چند مبحث را نام میبرم تامنظورم را بهتر برسانم و توضیح راه حل نهایش را در کفی میگویم.---
ظرف ابخوری داخل کندو
توسط mohammad123 »
تصاویر نصب تله گرده
توسط dylman »

تغذیه مصنوعی و باز کردن درب کندو
توسط mohammadtaleghani »
مبارزه با واروا
توسط alisaremi »
حرارت کندو ها در فصول مختلف
توسط masoud »
بهترین دارو برای کنه واروا و روشهاي مباره با کنه
توسط mellifera »
کشته شدن یا نشدن کنه واروا
توسط jas »

وجود کنه در کف کندو
توسط jafarzadeh20 »

قیمت کندو کفه باز
توسط hossinkhani »

سرانجام زنبورداری در ایران باشیوه جاری به کجا ختم میشود؟
توسط mellifera »
افزایش بهره وری وهمچنین کاهش هزینه های مربوطه درصنعت زنبوردا
توسط hony »
کندوهای فعلی در زنبورداری ایران
توسط mellifera »

کندو به روش مدرن
توسط ehsanklop »
کندوهای کفه باز؟
توسط mellifera »
غرق شدن زنبورها در شربت خوري
توسط beemaster »

کندو کفه باز
توسط ATF »
ساخت کندو
توسط rata »
مشخصات یک کندوی خوب به نظرشما(نظر خواهی همکاران)
توسط farzad2500 »
كندوهاي جديد و پيشرفته
توسط korzel »
کندوی کف باز
توسط AKBAR2 »
ووووووووووو مباحث فروان دیگر که ازحوصله خارج است هدف از نام بردن ازاین مباحث دو مورد است 1-دوستان بدانند بدون مطالعه وارد این بحث نشده ام حال این نمونه داخل سایت است بگذریم از سایتهای دیگر وخارجی ودیده شده مدير انجمن: (mellifera) کسانی که بدون مطالعه مبحثی را طرح میکنند ارجاع دادن که قبلا طرح شده. 2- در نمونه های از این نوع کفی ها ظرف غذا خوری دریک پایه کفی وظرف اب خوری درپایه دیگر تعبیه شده که بدون باز کردن در کندو شربت واب را داخلش پمپ میکنندو غرق شدن زنبور را با ترفندی حلش کردن که با این تدبیر ظرف شربت از داخل کندوحذف وجا برای یک قاب اضافه باز شده بیاد بیاورد پهن کردن روزنامه چرب در کف کندو برای جمع کردن کنعه مشکلاتش خورده شدن روزنامه توسط زنبور روغنی شدن زنبور وهرروز پهن کرد وجمع کردن ان که چه وقتی از ما میگیرد.که با تکان زنبور از زیر این نوع کفی ها بیرون ریخته میشودووو.... خیلی تلاش میکنم توضیحات راmp3بدهم ولی میشود اینقدر حال باز حجم اطاعات انقدر زیاد است که باز ناقص میماند ببخشید اگر موردی اشاره شود در خدمتم توضیح بدهم
نمایه کاربر
hosinrezae
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط hosinrezae »

نمایشگاه دام وطیور تبریز 94/4/30الی94/5/2
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟