صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

به باطری لپ تاپ مرده جان دوباره اي ببخشيد

هر چی که دوست داشتی.مطالب جالب و خواندنی و...........

مدير انجمن: mellifera

به باطری لپ تاپ مرده جان دوباره اي ببخشيد

پستتوسط youka » 26 خرداد ماه 1396 17:42

باتري هاي معمولي لپ تاپ نيز همانند ساير وسايل الکترونيکي براي خود عمر مشخصي دارند. اين باتري ها معمولأ پس از 1 تا 2 سال کار مداوم ، کارايي اصلي خودشان را از دست ميدهند و در نهايت تنها ميتوانند 10 تا 15 دقيقه شارژ خود را حفظ کنند. در صورتي که باتري لپ تاپ شما نيز به اين بلا دچار شده است پيش از هر اقدام ديگري دست نگاه داريد و اين ترفند واقعأ اعجاب انگيز با روشي اعجاب انگيزتر را بر روي باتري خود را اعمال کنيد! چرا که با اين کار ميتوانيد جان دوباره اي به باتري ببخشيد و به نوعي آن را احيا کنيد ، چرا که مجددأ باتري ميتواند 1 الي 2 ساعت شارژ خود را نگه دارد و ديگر نيازي به پرداخت هزينه اضافي نداريد.این مطلب برگرفته از سایت قیمت هارد ssd است .
براي اينکار ، روش کار را بدون ترس و واهمه انجام دهيد!
کافي است باتري را به مدت 14 الي 15 ساعت در داخل فريزر قرار دهيد!
تا باتري لپ تاپ شما کاملأ فريز شود!
سپس باتري را 3 الي 4 بار شارژ و دشارژ نماييد.
اکنون باتري لپتاپ شما پس از گذراندن يک خواب زمستاني جان تازه اي پيدا کرده است و ميتوانيد بيش از گذشته براي شما کار کند.
شايد از اين عمل تعجب کنيد و ارتباطي بين اين دو کار نيابيد.
اما جالب است بدانيد که اين کار پايه و اساسي کاملأ علمي دارد ، چرا که همانطور ميدانيد به طور کلي در اجسام مختلف به دليل لرزش طبيعي مولکولها جريان برق به راحتي از آنها عبور نمي کند. اين مشکل در اجسام رسانا کمتر است ، زيرا مولکول ها به شکل منظم قرار مي گيرند و جريان راحت تر عبور مي کند ، اما براي ابر رسانا کردن بايد جسم رو سرد نمود تا لرزش مولکولها کمتر شود (اين لرزش هيچ گاه صفر نخواهد شد ، مگر در صفر مطلق يعني 273- درجه سانتيگراد که البته تا امروز دست نيافتني باقي مانده است) ، در نتيجه سرعت و کيفيت عبور جريان بهتر خواهد شود. دليل بهتر کار کردن سي پي يو در درماي پايين نيز همين موضوع است.  اين موضوع توسط وب سايت کمياب آنلاين عملأ بر روي باتري يک لپ تاپ HP تست شد ، باتري که پس 1سال و نيم کارکرد ، تنها به مدت 10 دقيقه شارژ را نگه ميداشت ، پس از اجراي اين ترفند ، پس از اولين شارژ توانست 45 دقيقه و در دفعات بعدي تا 1.5 تا 2 ساعت شارژ را نگاه دارد.
از اين موضوع و به نوعي نوآوري ميتوان حتي در مورد هارد ديسک هم استفاده کرد ، هاردي که کار نميکند را در صورتي که 10 تا 15 ساعت در فريزر فريز نماييد و سپس وصل نماييد را نيز ميتوان با اين روش بازيابي کرد. لازم به ذکر است تا باتري شما دچار مشکل نشده است اين ترفند را بر روي آن اجرا نکنيد. همچنين اين تنها بر روي باتري لپ تاپ تست شده است ، طبعأ امکان اين کار بر روي همه باتري هاي لوازم الکترونيکي يا خود آنها وجود ندارد ، مگر دستگاه هايي که ساختاري همانند باتري هاي لپ تاپ داشته باشند.
نماد کاربر
youka
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
 
پست ها : 183
تاريخ عضويت: 24 ارديبهشت ماه 1396 17:00
نام واقعی: یوکابد قاجاریان
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 7680


مباحث مشابه


بازگشت به مطالب جذاب و خواندني

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان


سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد