صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

مشكلات و پيشنهادها وراهكارهاي شما براي صنعت زنبورداري

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

مشكلات و پيشنهادها وراهكارهاي شما براي صنعت زنبورداري

پستتوسط mellifera » 29 ارديبهشت ماه 1391 20:36

با سلام اين پيغام رو يكي از دوستان عزيز برام ارسال كردن من هم بدون تغير در سايت قرار ميدم تا دوستان عزيز نظرشون رو در اين باره قرار بدن.
غرض از مزاحمت عرض احوالپرسی و یه پیشنهاد بود که ممکنه نظرتو جلب کنه .

تو این سایت پر قدرت که کاربرهایی مثل مهدی و جمشید و ...غیره داره و مدیری هم مثل شما میشه مباحث جدیدی رو به اون اضافه کرد .

چیزی که جاش تو این سایت خالیه اینه که چرا هیچ کس به این سوال خیلی مهم نمیپردازه که:

آیا این کار آخر و عاقبتی هم داره ؟
بالانس مالیش چطوره ؟
چطور میتونیم روشهایی رو واسه اقتصادی کردن این کار پیدا کنیم ؟
چطور ارزش افزوده زنبورستان رو بالا ببریم ؟
روشهایی واسه فروش و یا روشهای بسته بندی و بازاریابی.
مدیدیت زمان وبودجه و هزینه.
متوسط قیمت کارشناسی شده عسل و محصولات جانبی برای مناطق مختلف چقدره؟

من سال گذشته بالغ بر 100 میلیون تومان عسل فروختم ولی الان هنوز کلی بدهکارم و طراز مالیم منفیه (هزینه های من فقط برای زنبورستان و کارهای مربوط به اونه است من مجردم و خرجی هم ندارم!)

ما میتونیم تجربیاتمون رو در رابطه با مدیریت هزینه ها و درآمدها بهم انتقال بدیم و اگر لازم شد پای چند نفر که از این موارد سر در میارن رو هم به بخش اقتصادی سایت باز کرد شاید اولش کار سختی باشه و اعضا فکر کنن ممکنه روشهاشون لو بره ولی شما همین مشکلو وقتی که سایتو راه انداختید واسه استفاده از تجربیاتشون نداشتید ؟
این قسمت ممکنه فقط با یه سوال شروع بشه مٍثل چکار کنیم درآمدمون بالاتر بره یا روش شما برای پایین آوردن هزینه ها چیست ویا چیزای دیگه من نمیخوام بیایم و کلی وقت و انرژی و جوونی بزارم بعد ببینم این کار اقتصادی نیست یا واسه فهمیدن یه راه کار کلی هزینه بدم ببخشید مزاحمت شدم پس فردا کوچ دارم انشالله خوشحالو سلامت باشی
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

برای نویسنده این مطلب mellifera تشکر کننده ها: 6
arash_pordel (8 دي ماه 1391 09:55), blackbil (1 دي ماه 1391 20:53), hamed_gwd (25 مهر ماه 1391 21:09), mansour (30 ارديبهشت ماه 1391 16:43), peymanbee (3 مهر ماه 1391 09:39), 123789456 (30 ارديبهشت ماه 1391 17:33)
رتبه: 25%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
Kismar
نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4844 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275675

Re: مشكلات و پيشنهادها وراهكارهاي شما براي صنعت زنبورداري

پستتوسط rezababa » 13 بهمن ماه 1392 09:00

سلام دوستان چرا کنار زنبور را ضعیف میکنه
نماد کاربر
rezababa
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 بهمن ماه 1392 08:16
نام واقعی: رضا خوشبخت
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 1370

پستتوسط Hassannozarpour » 15 بهمن ماه 1392 15:07

با سلام برای یادگیری پرورش زنبور عسل اگر 5الی 6 ماه با دوتا سه کندو کارکنی وکتابهای پرورش زنبور عسل را مطالعه کنی واز پستهای ثبت شده در سایت زنبور عسل ایران بازدید کنی تمام مراحل زندگی آن رافرامیگیری .
نماد کاربر
Hassannozarpour

پستتوسط Hassannozarpour » 19 بهمن ماه 1392 21:27

باسلام حدود 5الی 6ماه با کلنی کارکنی تمام مراحل پرورشی را فرامیگیری.
............................................................................................................................................
yasmangola_love
نماد کاربر
Hassannozarpour

پستتوسط Kismar » 18 اسفند ماه 1392 07:42

mellifera نوشته است:
با سلام اين پيغام رو يكي از دوستان عزيز برام ارسال كردن من هم بدون تغير در سايت قرار ميدم تا دوستان عزيز نظرشون رو در اين باره قرار بدن.
غرض از مزاحمت عرض احوالپرسی و یه پیشنهاد بود که ممکنه نظرتو جلب کنه .

تو این سایت پر قدرت که کاربرهایی مثل مهدی و جمشید و ...غیره داره و مدیری هم مثل شما میشه مباحث جدیدی رو به اون اضافه کرد .

چیزی که جاش تو این سایت خالیه اینه که چرا هیچ کس به این سوال خیلی مهم نمیپردازه که:

بالانس مالیش چطوره ؟

من سال گذشته بالغ بر 100 میلیون تومان عسل فروختم ولی الان هنوز کلی بدهکارم و طراز مالیم منفیه (هزینه های من فقط برای زنبورستان و کارهای مربوط به اونه است من مجردم و خرجی هم ندارم!)

ما میتونیم تجربیاتمون رو در رابطه با مدیریت هزینه ها و درآمدها بهم انتقال بدیم و اگر لازم شد پای چند نفر که از این موارد سر در میارن رو هم به بخش اقتصادی سایت باز کرد شاید اولش کار سختی باشه و اعضا فکر کنن ممکنه روشهاشون لو بره ولی شما همین مشکلو وقتی که سایتو راه انداختید واسه استفاده از تجربیاتشون نداشتید ؟
این قسمت ممکنه فقط با یه سوال شروع بشه مٍثل چکار کنیم درآمدمون بالاتر بره یا روش شما برای پایین آوردن هزینه ها چیست ویا چیزای دیگه من نمیخوام بیایم و کلی وقت و انرژی و جوونی بزارم بعد ببینم این کار اقتصادی نیست یا واسه فهمیدن یه راه کار کلی هزینه بدم ببخشید مزاحمت شدم پس فردا کوچ دارم انشالله خوشحالو سلامت باشی

این قسمت صحبتهای این دوست شما رو قبول ندارم....
کسی که خودش تولید کننده باشه و در سال 100 میلیون عسل بفروشه در بدترین حالت 50 میلیون هزینه کرده باشه که نکرده....در یک سال 50 میلیون براش مانده یعنی ماهی 4.2 میلیون تومن درامدخالص...   این در امد یک کارشناس ارشد شرکت نفت  تو جزیره سیریه
ولی بقیه موارد یادشده جای بحث داره.. این مشکل تو ایران کلیه و همه  مشاغل تولیدی یه جورائی باهاش درگیر هستن
و این برمیگرده به وضع اقصادی کشور ..
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    

برای نویسنده این مطلب Kismar تشکر کننده ها: 2
shadvand (18 اسفند ماه 1392 15:42), yasmangola_love (18 اسفند ماه 1392 23:02)
رتبه: 8.333%

blackbil
نماد کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

پستتوسط Kismar » 8 مرداد ماه 1393 21:58

دوستان عزیزی که بصورت صنعتی و نیمه صنعتی به شغل زنبورداری مشغول هستن نقطه نظرات خودشون رو در خصوص موارد یاد شده فوق این حرفه بیان کنند....
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    
نماد کاربر
Kismar

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

پستتوسط yasmangola_love » 8 خرداد ماه 1394 14:46

Kismar نوشته است:
mellifera نوشته است:

بالانس مالیش چطوره ؟

دوست عزیز چیزی که نه در زنبور داری بلکه در 98% صنعت ما هم وجود داره عدم وجود حسابرسی مالی دقیقه.تا بحال چند تا از زنبور دارا از صفر تا صد خرج و مخارج رو نوشتن تا ارزش افزوده خالص کارشون رو متوجه شن؟
من خودم خیلی بالا پایین کردم و در شرایطی که یه سال زنبور داری که شرایط مثبت + هست یعنی بالای 75 % شرایط از طرف محیط اماده باشه با 100 کندو به راحتی میشه خرج یه خانوار 4 نفره رو برا اون سال داد.بازده بالای 300% خرج به در امد رو برا زنبور دار حاصل میکنه و در صورن رسیدگی و کوچ های پی در پی میشه تا 1000% سود رو عاید زنبور دار کنه و این فقط مستلزم تلاش و رسیدگی دائم برای زنبور دار داره. و صد البته تجربه!! این کلمه تجربه ظاهر ساده ای داره ولی عملا حداقل چندین سال کار با زنبور رو میطلبه.

منظورم از تجربه بهینه کردن مخارج هست.بهینه کردن مخارج از پیدا کردن بهترین فراهم کننده مواد خام زنبور داری تا بهینه کردن بازار فروش.بازار فروش مناسب میتوهنه سود زنبور دار رو 50 تا 200 درصد افزایش بده و این یعنی تفاوت از زمین تا آسمان.و هیچ کسی نیست ادعا کنه من تو دو سال اول بهینه ترین بازار رو برا فروش پیدا کردم.و این جای بهینه کردن خرج و مخارجه که برای هر کس با توجه به شرایط اجتماعی و زندگیش فرق داره.

در مورد حرف دوستمون باید بگم شما که 100 میلیون با توجه به این شرایط فروش داشتید اگه خالص خرجتون ماکزیمم 50 تومن بوده باشه باید بازنگری شدیدی در روند دخل و خرجتون داشته باشید.به هیچ وجه با 1000 تا کندو هم نمیتونستید این خرجو داشته باشید و اگر داشتید یعنی بهینه سازی محصولتون رو اصلا رعایت نکردید....

در آمد زنبور با برکتی که خدا تو این حشره گذاشته الحمدلله جوریه که کسی که واردش میشه نمیتونه به این راحتی دل بکنه...

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو

برای نویسنده این مطلب yasmangola_love تشکر کننده ها: 2
faraz (23 تير ماه 1394 17:25), mellifera (8 خرداد ماه 1394 18:31)
رتبه: 8.333%

mellifera, faraz
نماد کاربر
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 8 فروردين ماه 1391 00:10
نام واقعی: مصطفی
تشکر کرده: 271 بار
تشکر شده: 701 بار
امتياز: 249280

پستتوسط p55775577 » 23 تير ماه 1394 16:32

سلام دوستان
یه سوال دارم
میخوام کیک پروتئینی جانشین گرده درست کنم
راستش بار اولمه ؛
منظور از کنجاله سُیا همون سیای ماکارونی هست ؟
و
پودر پروتئین تک یاخته ای (مخمر) چیه و از کجا باید تهیه کنم ؟
و
اکسی تترا سیکلین آب چیه و میشه از کجا تهیه کرد ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید'
عاشق خدایی هستم که زنبور رو آفرید و ما رو رفیقشون قرار داد
نماد کاربر
p55775577
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 12 تير ماه 1394 11:44
نام واقعی: محمد علی پورعسکری
تشکر کرده: 14 بار
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 690

پستتوسط khansari » 23 تير ماه 1394 17:52

سلام
ببین رفیق اول میری خشکباری یا اجیل فروشیا دانه ی سویا که مثل لوبیاست و یکم بوداده است میخری
میری داروخانه پودر شیر خشک کم چرب میخری
میری عطاری عصاره ی جو یا مخمر ابجو یا مخمر مالت میخری که همشون یکیند فقط اسمشون فرق میکن
هیچی دیگه ب نسبت هایی که گفته شده اول سویارو 2/3 بار اسیاب میکنی بعد با ریز ترین الکی که داری الک میکنیش
بقیم بهش اضافه میکنی 4تا پیمونه سویا 1شیر2تامخمر 3تا شربت یا عسل 2.1 که حرارت دادی
اینارو خشکهارو با هم قاطی میکنی و وقتی عسل یا شربتت روی گازه و حرارت داره بهش اضافه میکنی و هی هم میزنی تا صفت که شد و حباب حباب داد بیرون بعد میزاری خنک شه و میتونی بزاری لای یه پلاستیک فریزر و با تیغ ریش تراشی چندتا خط بهش بندازی و بزاری روی قابها
والسلام. :)

برای نویسنده این مطلب khansari تشکر کننده ها:
p55775577 (24 تير ماه 1394 00:59)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
khansari
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 21 فروردين ماه 1394 00:10
نام واقعی: seyedmahdi
تشکر کرده: 38 بار
تشکر شده: 29 بار
امتياز: 8450

پستتوسط hamed » 23 تير ماه 1394 20:40

دستت درد نکنه کامل بود
نماد کاربر
hamed

تاريخ عضويت: 17 بهمن ماه 1389 00:00
نام واقعی: hamed parvizkhani
تشکر شده: 140 بار
امتياز: 102680

پستتوسط p55775577 » 24 تير ماه 1394 01:05

سلام  khansari
داداش ممنون از راهنمایی کامل و جامعت
این مدت سه چهار سالی که زنبور دام هنوز از کیک گرده و خمیر شیرین استفاده نکردم
قصد دارم پایز امسال  کیک گرده و خمیر شیرین آماده کنم و قبل از این که کلنی ها رو آماده کنم برا زمستون گذرونی بزارمشون توی کلنی ها
ممنون از راهنماییتون داداش
موفق باشی داداش
عاشق خدایی هستم که زنبور رو آفرید و ما رو رفیقشون قرار داد
نماد کاربر
p55775577
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 12 تير ماه 1394 11:44
نام واقعی: محمد علی پورعسکری
تشکر کرده: 14 بار
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 690

پستتوسط mohammad123 » 19 مرداد ماه 1394 22:01

khansari نوشته است:سلام
ببین رفیق اول میری خشکباری یا اجیل فروشیا دانه ی سویا که مثل لوبیاست و یکم بوداده است میخری
میری داروخانه پودر شیر خشک کم چرب میخری
میری عطاری عصاره ی جو یا مخمر ابجو یا مخمر مالت میخری که همشون یکیند فقط اسمشون فرق میکن
هیچی دیگه ب نسبت هایی که گفته شده اول سویارو 2/3 بار اسیاب میکنی بعد با ریز ترین الکی که داری الک میکنیش
بقیم بهش اضافه میکنی 4تا پیمونه سویا 1شیر2تامخمر 3تا شربت یا عسل 2.1 که حرارت دادی
اینارو خشکهارو با هم قاطی میکنی و وقتی عسل یا شربتت روی گازه و حرارت داره بهش اضافه میکنی و هی هم میزنی تا صفت که شد و حباب حباب داد بیرون بعد میزاری خنک شه و میتونی بزاری لای یه پلاستیک فریزر و با تیغ ریش تراشی چندتا خط بهش بندازی و بزاری روی قابها
والسلام. :)

سلام

من فکر میکنم   شیر خشک مشکل ساز میشه   چون  ماده ای سریع فاسد شدنی هست    سویا هم  چون  به راحتی  پودر نمیشه  جالب نیست  این دو تا رو حذف کن  بجاش  تو خمیر گرده سرکه سیب طبیعی  استفاده کن   مزیت این کار طبق تجربه من   تولید جمعیت  سالم  تر و بیشتر هست .
نماد کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 آبان ماه 1392 19:11
نام واقعی: mohammad
تشکر کرده: 595 بار
تشکر شده: 322 بار
امتياز: 81720

پستتوسط mohammad123 » 20 مرداد ماه 1394 22:51

Kismar نوشته است:دوستان عزیزی که بصورت صنعتی و نیمه صنعتی به شغل زنبورداری مشغول هستن نقطه نظرات خودشون رو در خصوص موارد یاد شده فوق این حرفه بیان کنند....

سلام
برای کاهش هزینه زنبورداران تجاری مثال برای  اماده کردن دو هزار کندو  برای زمستان گذرانی  جمعیتها را  میارن روی چهار قاب تا هزینه تغذیه در زمستان کاهش چشمگیری پیدا کند چون اگر جمعیت بخواد روی ده قاب بمونه کلی هزینه تغذیه بر دوش زنبوردار میفته .....

نماد کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 آبان ماه 1392 19:11
نام واقعی: mohammad
تشکر کرده: 595 بار
تشکر شده: 322 بار
امتياز: 81720

پستتوسط mm1352 » 23 مرداد ماه 1394 15:49

باعرض سلام به همکاران گرامی
زنبورداران زحمت کشی که عسل اصل وطبیعی تولید می کنند متاُسفانه نمی توانند عسل خودرا به فروش برسانند زیرا در بازار ایران عسل های صنعتی که 95%آن شکر تغذیه می شود وحاوی اسانس ورنگ های خوراکی مختلف است 55%زیر قیمت اصلی عسل واقعی دربازار به فروش می رسدو به همین علت خریداران محترم نمی توانند عسل اصل راازعسل غیرطبیعی تشخیص دهند به همین خاطر عسل اصل کمتر به فروش می رسد وزنبور دارانی که عسل اصل تولید می کردند به تولید عسل صنعتی روی آوردند.
به نظر شما برای حل این مشکل باید چه کارکنیم که عسل واقعی به جایگاه خود برگردد؟
نماد کاربر
mm1352
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 خرداد ماه 1394 21:56
نام واقعی: مصباح صمدی
تشکر شده: 25 بار
امتياز: 6340

پستتوسط mohammadgolpa » 25 مرداد ماه 1394 16:57

mm1352 نوشته است:باعرض سلام به همکاران گرامی
زنبورداران زحمت کشی که عسل اصل وطبیعی تولید می کنند متاُسفانه نمی توانند عسل خودرا به فروش برسانند زیرا در بازار ایران عسل های صنعتی که 95%آن شکر تغذیه می شود وحاوی اسانس ورنگ های خوراکی مختلف است 55%زیر قیمت اصلی عسل واقعی دربازار به فروش می رسدو به همین علت خریداران محترم نمی توانند عسل اصل راازعسل غیرطبیعی تشخیص دهند به همین خاطر عسل اصل کمتر به فروش می رسد وزنبور دارانی که عسل اصل تولید می کردند به تولید عسل صنعتی روی آوردند.
به نظر شما برای حل این مشکل باید چه کارکنیم که عسل واقعی به جایگاه خود برگردد؟

سلام
یه عزم ملی اونم با حمایت دولت و مسئولین نیاز داره که عسل طبیعی جایگاه واقعی خودشو پیدا کنه. اما یه پیشنهادی از آقای دکتر فتحی نجفی عضو هیأت علمی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی دیدم که بنظرم پیشنهاد خوبی آمد که عینا اینجا قرار میدم:

محسن فتحی نجفی: من پیشنهادم این است که مجموعه هایی تشکیل شوند فارغ از بحث انجمن ها چرا که وقتی صحبت از انجمن می شود عده ای می خواهند رئیس آن باشند و عده ای می خواهند از اسم تجاری آن استفاده کنند خارج از این تعاریف مجموعه هایی تشکیل شوند که بتوانند عسل را یک جا بیاورند تا آزمایش شود و از آنجا پخش شود و این باعث می شود که شما برایتان سود داشته باشد و اگر آزمایش می شود ناراحت از این نیستی که امروز عسلتان با قیمت کمتری ارائه شود چون مجموعه متعلق به خود شما ست و تلاش خواهید کرد که سود آن را بهینه کنید از طرف دیگر مؤسساتی موظف باشد که هر عسلی که می آید در این مجموعه یک گواهی بهداشتی برای آن صادر کنند و حتی بازرس بگذارند برای مراکز بسته بندی و نمونه را منطبق کنند و درجه کیفیت عسل ها را روی آن نصب کنند که وقتی محصول وارد بازار می شود مشتری بداند که این محصول تحت نظارت فلان مجموعه درجه کیفیتش مثلا آ است . حال درجه آ برای چه خوب است ، برای درمان ، گرید بی برای تغذیه یا گرید سی برای شربت درست کردن البته مثال کلی می زنیم فردا مسئله دار نشود. الآن در دنیا دارند این کار را انجام می دهند . همین انجمن های ای پی موندیا یا مجموعه هایی که ای پی تراپی انجام می دهند و ... به این نتیجه رسیده اند که ما با عسل اول باید سلامت را حفظ بکنیم و بعد تجارت کنیم غیر از این راهی وجود ندارد.

برای نویسنده این مطلب mohammadgolpa تشکر کننده ها:
mellifera (26 مرداد ماه 1394 19:53)

mellifera
نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 10 خرداد ماه 1393 18:42
نام واقعی: محمد
تشکر کرده: 68 بار
تشکر شده: 68 بار
امتياز: 16260

پستتوسط shariati2260 » 12 مرداد ماه 1395 12:43

باسلام و خسته نباشید
دوستان باید توجه داشته باشند که تغذیه دستی زیاد با شربت علاوه بر هزینه های زیاد ، به دلیل فعالیت زیاد زنبورعسل و نبود پروتئین کافی باعث کاهش سیستم ایمنی بدن و ضعیف شدن زنبورعسل ، غالب شدن پاریزیت ها و سایر عوامل بیماریزا شده و در نهایت باعث از بین رفت زنبورها می شود .

ehsanklop نوشته است:سلام
تو مبحث دیگه ای هم این مطلب رو بیان کردم . دوباره هم میگم . اگه دوستان به نظر این برادر کوچیکتر یکم اهمیت بدن خیلی از مشکلات حل میشه
دوستمون فرمودن 100 میلیون عسل فروختن ولی درامدی نداشتن . تنها چیزی که به نظر من میرسه اینه که ایشون با تغذیه بیش از حد عسل برداشت کردن . من زنبورداری میشناسم که پارسال 96 تن عسل برداشت کرده . اما با تغذیه . مگه عسلش رو کیلویی چند میخرن؟

شما یه کندو زنبور قوی رو در نظر بگیرین . فرض کنیم که در زمان شهد با رعایت همه نکات عسل با کیفیت عالی برداشت کنیم . در بدترین شرایط دیگه 5 کیلو رو میده . اگه حراج کنین و کیلویی 20 تومن بفروشین میشه 100 تومن .هزینه ها رو که کم کنین حداقل 90 تومنی میمونه .
همین کندو رو در نظر بگیرین اگه به فرض 50 کیلو شکر بهش بدین و در نهایت ازش 30 کیلو عسل هم بردارین اخرش با محاسبه هزینه ای که کردین در امدش یه سوم عسل طبیعی هم نمیشه (هزینه 100 تومن . درامد 125 تومن ) تو بهترین حالت 25 تومن واسه زنبوردار داره
من طبیعی کار میکنم .خدا شاهده عسلی که برداشت میکنم یه ماهه فروش میره و 11 ماه دیگه رو باید به مشتری هام بگم ایشالا سال اینده . از همه زنبوردارای منطقه هم گرونتر میفروشم . اما کیفیت رو در نظر دارم
امسال واسه 150 تا زنبورم 5 کیسه شکر تو بهمن خریدم هنوز یه کیسش مونده . واقعا تغذیه نمیکنم مگه واسه خوراک و عسلم هم درجه 1 هست .  
از همه زنبوردارها خواهش میکنم طبیعی کار کنین . واقعا ارزش داره هم زنبورتون سرحالتر میمونه هم مشتری   بیشتری سراغتون میاد

برای نویسنده این مطلب shariati2260 تشکر کننده ها:
mellifera (12 مرداد ماه 1395 16:37)

mellifera
نماد کاربر
shariati2260
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 9 آبان ماه 1390 09:17
نام واقعی: م ر شریعتی
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 52670

پستتوسط armangarayan » 13 مرداد ماه 1395 16:00

خیلی خوب ممنون
موفق باشید
آرمانگرایان
نماد کاربر
armangarayan
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 15 تير ماه 1395 13:13
نام واقعی: آرمانگرایان
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 320

پستتوسط behnamkkk » 9 شهريور ماه 1395 00:00

با سلام
برای سرمایه گذاری در این صنعت چه مقدار هزینه لازمه؟؟؟
و از کجا میتونیم اطلاعات کافیو بدست بیاریم؟؟؟
نماد کاربر
behnamkkk
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 9 شهريور ماه 1395 23:50
نام واقعی: بهنام کاظم نیا
امتياز: 100

پستتوسط elnazkhazaei » 24 خرداد ماه 1396 12:09

انتخاب باغ عروسی خود را به تشریفات مجالس بهمن بسپاریدانتخاب باغ عروسی خود را به تشریفات مجالس بهمن بسپارید تا شبی بی همتا را پیش روی خود ببینید. انتخاب باغ عروسی با توجه به سلیقه، بودجه، تعداد میهمان و موقعیت مکانی مناسب یکی از عوامل بسیار موثر در برگزاری یک مجلس عروسی است که در خدمات مجالس بهمن با ارائه مشاوره، بهترین پیشنهاد ها برای انتخاب باغ عروسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت . تخفیف 50 % الی 70 % ورودی باغ تالارها در فصل زمستان و ایام و نوروزانتخاب باغ عروسی خود را به تشریفات مجالس بهمن بسپارید تا دامنه گسترده ای از پیشنهاد ها را پیش روی خود ببینید.
http://tashrifatbahman.com

خدمات مجالس تشریفات مجالس پازلخدمات مجالس به خدماتی گفته میشود که توسط یک موسسه خدماتی در راستای برگزاری مجالس عروسی , جشن , سمینار , کنفرانس , تولد , همایش , نامزدی , و دیگر مراسمات ارائه میگردد . در ادامه به برخی از خدمات عروسی اشاره ای میکنیم . اجاره باغ عروسی , اجاره سالن , اجاره سالن اجتماعات , گل ارایی مراسم , موزیک , دی جی , فیلم بردار , مهماندار ,کترینگ , شمع ارایی , دیزاین سالن , چیدمان باغ , برگزاری جشن تولد , و دیگر خدمات مجالس توسط موسسه ارائه میگردد.
http://tashrifat-pazzel.com

تشریفات مجالس خدمات مجالس اسپاداناتشریفات مجالس و خدمات عروسی خود را به اسپادانا بسپارید و با خیالی آسوده به یک شب رویایی فکر کنید.
تجربه نشان داده:
غالباً استرسها و هیجانات ناشی از داشتن یک مراسم مجلل و با شکوه باعث عجله در تصمیم گیری و سپردن این امر خطیر به اشخاص و یا موسساتی میشود که شاید قابلیت و توان اجرای یک مراسم آبرومندانه در حد انتظار و خواسته های میزبانان عزیز را نداشته باشند. لذا عقد قرارداد و سپردن این خصوص به یک موسسه توانمند و متعهد در اجرا نیازمند دقت و تامل بسیار می باشد.
موسسه تشریفات و خدمات مجالس اسپادانا به مدیریت مهندس بی باک با بیش از ۱۴ سال سابقه درخشان در زمینه تشریفات مجالس مفتخر است در یک شب به یاد ماندنی میزبان شما سروران گرامی باشد.
یک شب ایده آل را برای خود و مهامانان عزیزتان رقم بزنید.
برای اطلاع از خدمات بیشتر با ما تماسبگیرید.
http://tashrifatspadana.com

خدمات مچالسو تشریفات مجالس روژانوباغ روژانو (۵۵۵) با دیزاین و طراحی دکوراسیون زیبا و مجلل که برای برگزاری جشن های شما عزیزان تدارک دیده شده است دارای امکانات زیر میباشد:
۶۰۰۰ هزار متر فضای سبز باغ
۷۰۰ متر سالن سر پوشیده با سقف بلند و معماری مخصوص برگزاری جشن ها
تهویه هوای مطبوع با به روز ترین سیستمهای سرمایشی و گرمایشی در داخل سالن
نور پردازی به صورت فناوری سیستم نور و صدای هماهنگ شامل نور پردازی کل سالن، نور سقف، نوراستیج موزیک و پیست رقص
تلویزیون شهری داخل سالن
فضای بار سرو آمیوه طبیعی
کف LED با قابلیت پخش رنگ LED و ثبت اسم واشکال مختلف
۴۰۰ متر سالن مجزا جهت سرو شام
جایگاه ویژه جهت سفره عقد
جایگاه ویژه عروس و داماد
دکور های ویژه و منحصر به فرد باغ ۵۵۵ همراه با نور پردازی جهت ورودی و سالن و فضای سبز
سفره خانه سنتی به سبک ایرانی و مراکشی
برکه و آب نما
دارای آشپرخانه اختصاصی و صنعتی مدرن
دارای سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی بسیار تمیز
۱۰۰۰۰ متر پارکینگ اختصاصی با سه ورودی به فضای باغ با گنجایش کلیه اتومبیل های میهمانان
برگزار کننده با شکوه ترین جشن های عروسی و نامزدی در باغی زیبا واختصاصی گروه تشریفات مجالس روژانو
مجری خاص ترین و به روزترین دیزاین ها در ایران
برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر به کانال تلگرامو صفحه اینستاگرام ما مراجعه فرمایید.

http://www.rojanowedding.com

تشریفات مجالس خدمات مجالس یاستشریفات یاس با مدیریت آقای سید محمدرضا کاظمی با کادری متخصص و مجرب با بیش از 10 سال رزومه کاری موفق در زمینه برگزاری مهمانی ها و جشن های عروسی ، عقد ، نامزدی و ... در خدمت عزیزان بوده و هم اکنون با یاری خداوند به خدمت گزاریتان مفتخریم. لوکیشن های ( مکان های برگزاری مراسم )‌ این مجموعه عبارتند از:  باغ ها در حومه تهران (گرمدره، شهریار و ...) بیش از 50 مورد و نیز سالن های اجتماعات در بهترین مناطق تهران با بیش از 10 مورد (نیاوران ، ولنجک ... ) و نیز باغ ویلای داخل تهران که همگی به منظور برگزاری مراسم تجهیز شده اند.
http://tashrifatyas.com/

نماد کاربر
elnazkhazaei
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 24 خرداد ماه 1396 12:05
نام واقعی: elnaz khazaei
امتياز: 240

قبلي

مباحث مشابه

بازگشت به گفتگو و سوالات متفرقه در مورد زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد