شاخون زدن

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
moji55
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ساری
تماس:

شاخون زدن

پست توسط moji55 »

با سلام
یکی از کندوهام با وجود ملکه و تخم ریزی عالی نمیدونم چرا شاخون میزنه در ضمن یک برگ موم به کارت اضافه کردم که زنبورها موم بافی کنن اما روی موم بافته شده شاخون میزنن
به نظر شما چه کنم تا دیگه شاخون نزنن ( جالب اینکه با وجود شاخون سر بسته و اماده ملکه تخم ریزیش قطع نمیشه ) 13/7/94

نمایه کاربر
vardenshahd
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مرند
تماس:

Re: شاخون زدن

پست توسط vardenshahd »

با سلام شاخون زدن در کندو در این موقعیت طبیعی نیست و حتما علت خاصی دارد ودر دراز مدت علائم خاص خودرا نشان خواهدداد یا باید با شاخون کاری نداشته باشی اگر زنبور نر وجودداشته باشد و گرنه ملکه و شاخون ها را از بین برد وملکه جدید داد و باید بدانیم حذف شاخون عواقب خودرا نشان خواهدداد ممکن است ملکه ازبین برود
شاخون زدن بدون علت نیست
نمایه کاربر
Mohsenhemati
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تماس:

Re: شاخون زدن

پست توسط Mohsenhemati »

تصویر
سلام
یکی از کندوهام 9 قابه جمعیتش هم خوبه ولی تخم روز رو طی یک هفته توش ندیدم و جمع آوری گرده و شهد هم خوبه و لارو هم داره خیلی کم ولی خیلی شاخون میزنه دو سه بار دنبال ملکه گشتم موفق نشدم ببینمش تعجب میکنم اگه ملکه نباشه شاخون ها چجوری تخم ریزی میشن . اگه ملکه هست چرا تخم روز نیست؟ اگه میشه کمک کنید ..
البته من یدونه از شاخون ها رو حبس کردم و بعد از در اومدن ملکه مجبور شدم امروز آزادش کنم تو کلنی تا ببینم تکلیف چی میشه

ممکنه ملکه تخم ریزی از کارگر باشه به نظرتون؟تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان