تبدیل کندوهای مدرن به بومی

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

تبدیل کندوهای مدرن به بومی

پست توسط hony »

سلام.
تبدیل کندوهای مدرن به بومی(سبدی)

دربعضی مناطق به علت جا افتادن وترجیح دادن عسل کندوهای سبدی به مدرن قیمت عسل ذکر شده بالا ست وحتی 2یا 3برابر فروش میره از دوستان کس هست که این تبدیل رو خودش انجام داده باشه؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: تبدیل کندوهای مدرن به بومی

پست توسط mellifera »

hony نوشته شده:سلام.
تبدیل کندوهای مدرن به بومی(سبدی)

دربعضی مناطق به علت جا افتادن وترجیح دادن عسل کندوهای سبدی به مدرن قیمت عسل ذکر شده بالا ست وحتی 2یا 3برابر فروش میره از دوستان کس هست که این تبدیل رو خودش انجام داده باشه؟

با سلام واسه اين كار كافيه يه بچه كندو رو داخل كندوي سبدي بريزيم و خود زنبورا كندو رو ميسازن. تصویر
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

سلام بچه کندوی که ملکه اش جفتگیر کرده یانه قبل از جفتگیری عمل انتقال رو انجام بدیم؟ بعدشم جه جوری این کارو بکنیم بهتره منظورم نحوه انتقالش هست قابهای کندو به طور کامل داخل کندوی سبدی قرار نمی گیره اگه خواستید توضیح بدید ممنون میشم
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام دوستان
تبدیل کندوهای مدرن به بومی در مقیاس بالا اصلا پیشنهاد نمیشه ولی اگه کسی بخواهد تعداد کمی در کنار کندو بومی داشته باشد بد نیست عسل کندو بومی را نمیشه با استراکتور تخلیه کرد برای بازدید این کندوها هم مشکله برای مبارزه با بیماریها هم مشکله بخصوص تشخیص بیماریها کندو قدیمی یعنی به عقب برگشتن دیگه زمان استفاده از گاری گذشته باید با وسایل جدید به مسافرت رفت مردم دیگه به هم نامه نمینویسند بلکه با ابزار جدید از طریق اینترنت با هم تصویری صحبت میکنند عسل تولیدی کندو قدیمی با مدرن فرقی نداره ولی عده ای از مردم با القا به مشتری اینکه این عسل از فلان کندو برداشت شده پول خوبی به جیب میزنند نوش جان البته منظور من از کندو قدیمی کندو تنه درختی بوده حتما دوستان آنرا مشاهده کردند در ضمن اگه میخواهید کندو مدرن را در قدیمی بریزید ملکه تخم ریز باشه و در فصل موم بافی باشه
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

hony نوشته شده:سلام بچه کندوی که ملکه اش جفتگیر کرده یانه قبل از جفتگیری عمل انتقال رو انجام بدیم؟ بعدشم جه جوری این کارو بکنیم بهتره منظورم نحوه انتقالش هست قابهای کندو به طور کامل داخل کندوی سبدی قرار نمی گیره اگه خواستید توضیح بدید ممنون میشم

با سلام بايد جفت خورده باشه.انتقال قاب كه نميشه انجام داد و نميشه كندوي مديرن رو به بومي تبديل كرد اما ميشه بچه كندو رو گرفت و ريخت داخل كندوي سبدي.و پشت كندوي سبدي روميبندين و زنبورا از سوراخ پرواز رفت امد ميكنن. وخود زنبورا ديگه شانها رو درست ميكنن وديگه نيازي به گذاشتن كادر و موم نيست.
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

سلام
خدمت دوستان عزیز منظور من کندوهای سبدی هستش که شاید طرفهای شمال نیستش وبنده اطلاع ندارم اما باید بگویم این عده ای که دوستمان میگویند کم نیستن وشاید کل اذربایجان که حداقل من خبردارم همینجوری باشه و دراصل حرف شما صحیح هستش ولی عوض کردن عقیده مردم کار راهتی نیست حرف القا کردن نیست این طوری جا افتاده واما خدمت اقای جهانی عرض کنم که من خودم این کارو انجام ندادم وندیدم ولی زنبوردارهای دیگه این کارو میکنند به این ترتیب که کندو روقبل از اینکه ملکه جفتگیری کنه به خاطر حجیم شدن شکم توسط زنبورهاش به وسیله یک کیسه نایلونی طولی بزرگ هدایت میکنند به داخل کندوی سبدی ودیگه زنبورها خودشون بقیه کارهارو انجام میدن بنده فقط خواستم ببینم کسی این کارو خودش کرده که بیشتر راهنمای کنه یا نه درضمن عسل کندوی سبدی رو اصلا اکستراکتور نمیکنند دوست من
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

مطلبي راجب كندوهاي بومي:

http://www.mellifera.ir/388-%D9%83%D9%8 ... 8%B3%D9%84
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام اگر تعدادی سبد خالی دراطراف کندوهای مدرن قرار دهید خوشه هایی را که درطبیعت رها شده اند توسط زنبور مکان یاب به سمت سبدهای خالی جذب شده ودرآن لانه میگزینند ودیگر لازم نیست تا یک کلنی مدرن را حذف کرد وآن را دوباره وادار به موم بافی کرد زیرا دراین صورت مقدار زیادی عسل از دسترس شما خارج می گردد چون قاب کندوی مدرن در سبد کارآرایی ندارد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان